ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 13.07.2024
Svátek má Markéta

Odběr novinek emailem:
Email:Autorův profil na serveru

fotoAutor

Celkový počet příspěvků autora je: 1572
Přinášíme vám motivační příběh letošního ročníku tábora 1. běhu tak, jak nám ji poslali jeho autoři. Tedy Martin Žemlička. Hlavní vedoucí běhu je Aleš Kořínek. Sedněte si tedy a v klidu domova si přečtěte, příběh, který vás uvede do děje.Informace z prvního běhu letního tábora RYENGLE.Rok 2022 nám přinese spoustu výzev a pevně doufáme, že nastane i zlepšení situace, která nám v posledních dvou letech moc času v tanečních sálech nedopřála. Některé věci nám však bere – i když to ale není úplně důsledkem událostí minulého roku. Následující článek se týká festivalu Pardubická Ryengle, který se pořádá pravidelně od roku 1999 s výjimkou posledních dvou let (2020 a 2021). Má tedy za sebou 21 úspěšných ročníků a byl součástí country tanečního světa v Česku i na Slovensku.Vedoucí tanečních souborů, tanečníci, kamarádi a vůbec všichni příznivci festivalu Pardubická Ryengle. Pomyslně jsme svěsili festivalové vlajky na půl žerdi, protože si nesmírně vážíme vašich sil, které jste v této nelehké době věnovali nácviku choreografií a přípravě na náš festival. Zároveň Vám však musíme oznámit, že festival se nebude konat ani v letošním roce 2021. Důvody, které nás k tomu vedou jsou vcelku prozaické.Zveřejňujeme jídelníček pro festival Pardubická Ryengle 2021festival Pardubická Ryengle představuje další horkou novinku, která výrazně usnadní život tanečním souborům.Novinkami se letošní ročník jenom hemží a pojďme si společně představit tu asi nejočekávanější a tou je nová kategorie KREATIVNÍ CHOREOGRAF.Kdo byl na listopadovém videosetkání, tak pro něho kategorie nejsou žádným překvapením, ale je tuještě spousty z vás, kteří neznají všechny možnosti do kterých je možné se letos přihlásit. Stručný výčet i s podmínkami najdete v tomto článku.Následující informace jsou důležité pro taneční soubory a účastníky festivalu PR2020

 

AKCE ZRUŠENA!!!Přátelé, tanečníci,

letos jsme to stihli ještě před Vánocemi a posíláme vám informace o akcích, které pro vás letos chystáme. Jedná se o již tradiční a vyzkoušené akce. Věříme, že si vyberete a přijedete si s námi zatančit. Pro podrobnosti stačí kliknout na odkaz u každé akce. Jako každý sudý rok, i letos budeme pořádat Country dance festival Jasana Bonuše. Letos by měl být obzvláště "vypečený". Více dozvíte na našich stránkách, které jsme pro vás aktualizovali nejen po stránce věcné, ale také jejich celkovým vzhledem. www.dvorana.cz

Pozor! Aktuálně si můžete jednotlivé akce prohlédnout, ale nelze se přihlásit. Všechny registrace budou otevřené od čtvrtka 16. ledna od 18:00 hodin. Aby se vám přihlášky na stránce načetly, musíte si stránky „obnovit“ klávesou F5 případně Ctrl+F5.máme pro vás termín konání dalšího - již 22.ročníku - festivalu Pardubická Ryengle.

 

AKCE ZRUŠENA!!!OMČR se již několikrát v Pardubicích objevil a v příštím roce tu bude pod pořadatelskou taktovkou TCK VIrginia opět!Přes 20 tanečních souborů z České republiky a Slovenska se sjelo ve dnech 22. - 23. 11. do Pardubic, aby předvedly svá vystoupení, na kterých celý rok pracovaly a zabojovaly o další prestižní umístění v historické tabulce festivalu.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglevýsledky letošního festivaluNe každý nás navštíví osobně, ne každý může dorazit a pro ty, kteří nemohou nasát atmosféru festivalu přímo v IDEONu, máme živé vysílání!Přehledný program pro návštěvníky 21. ročníku festivalu Pardubická Ryengle v IDEONučeká nás velmi zajímavý ročník, který může být nabitý událostmi takřka historického rozměru. Pojďme si je optikou jednoho z organizátorů festivalu přiblížit.
 Dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu otevře své brány veřejnosti již v sobotu 23. listopadu 2019. Největší country taneční akce v Česku a na Slovensku se opět bude konat v prostorách Ideonu v Pardubicích. Návštěvníci se mohou těšit na 81 tanečních vystoupení, které přijede ukázat přes 600 tanečníků z Čech i Slovenska. K vidění bude hned několik tanečních stylů. Kromě hlavní kategorie country si diváci budou moci shlédnout až do nedělního pozdního odpoledne řadu předtančení ve stylu clogging či line dance.21. ročník je nad plánem toho, co jsme kdy chtěli country tanečnímu světu nabídnout, ale po neuvěřitelné vzpruze a dárku téměř všech tanečníku na minulém festivalu jsme nemohli jinak.

Můžeme proto mluvit o festivalu, který by mohl mít přídomek vymodlený, vyprošený, ale to se mi vůbec nelíbí. Sám jsem mu dal podtitul ZPÁTKY KE KOŘENŮM – BACK TO THE ROOTS.Před začátkem 21. ročníku (PR2019) se podařilo dokončit projekt, kdy se do databází festivalu dostala poslední data za všechny předchozí ročníky. Umožnilo to ohodnotit všechna umístění choreografií a zobrazit již úplnou Historickou tabulku festivalu.Festival Pardubická Ryengle zve každoročně do Pardubic nejlepší taneční country skupiny od Aše ke Košicím. České a slovenské country taneční soubory jsou v Evropě velké unikum. V okolí našich zemí se totiž tančí převážně line dance, což odpovídá naturelu zejména německy mluvících zemí. Stejným fenoménem je festival Pardubická Ryengle, která již 21. rokem zve country taneční skupiny na jedno místo do srdce Česka - do výstavního centra IDEON v Pardubicích.Jak poznáte, že se festival blíží do finiše? Jednodušše. Telefony se nezastaví a všichni se ptají na nejrůznější informace. Abychom Vám usnadnili život v tom nejzákladnějším, tak vám zveřejňujeme informace ohledně Propozic č.1, které si již můžete prohlédnout v DOWNLOAD centru.
 letošní strava nepřekvapí pravidelné strávníky festivalu. Takže se můžou těšit na oblíbené snídaně. V dalších jídlech jsme však lehce jídelníček obměnili. Takže na co se můžete těšit?Milá pozvánka na letní country fest do NěmeticLT RYENGLE 2019 pořádá dva běhy letního dobrodružství. Ve 14 dnech ve stanech s podsadou zažijou táborníci úžasné hry, budou v těsném sepětí přírody v nádherném prostředí meandru Doubravy. To vše s léty prověřenými pracovníky tábora, kteří dnes odtajnili celotáborové hry.Festival Pardubická Ryengle 2019 bude! Pokračování festivalu se tedy dočkáte v tradičním čase i v následujícím roce.Výsledky jednotlivých kategorií byly zapsány do historické tabulky festivalu a jsou připraveny k náhledu na našich stránkách.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická RyenglePo dvou zkušenostech jdeme do toho opět hezky naživo a můžete nás sledovat na youtube!časový rozpis festivalu Pardubická Ryengle aneb jízdní řád, který se na drobné odchylky pokusíme dodržet.Více než dvacet tanečních souborů z celého Česka a Slovenska nominovalo celkem přes sedmdesát choreografií na největší soutěžní mezinárodní country taneční festival v tuzemsku. Pardubický IDEON se tedy po dvacáté rozezní okovanýma botama a ničím nenapodobitelný zvuk bývalého plaveckého stadionu se stane o víkendu 24. a 25. listopadu opět středobodem country tancování, které je doménou bývalých federálních partnerů.pro tanečníky je vždy podstatná informace kdo bude hodnotit jejich výkony. Není možné je opomenout, protože jejich rozhodnutí ovlivní celý country taneční svět, který se sjede do Pardubic. Ano, řeč je stále o porotě. Pojďme si tedy říci, kdo jmenovitě usedne do jednotlivých porot v letošním 20. ročníku. A můžete opět očekávat nejlepší odborníky ve třech porotách - tedy country, line dance a clogging. A letošní nominaci do poroty přijali...snažíme se vám zpříjemnit pobyt na festivalu všemožným způsobem. Jelikož víme, že spoustu dárků pod vánočními stromečky v nejrůznějších koutek České republiky je z Pardubic, tak vám vycházíme vstříc a přinášíme vůni perníku a medoviny přímo do prostor IDEONu.festival staví na tradičních účastnících. Jak jinak, když tato kapela žádný z předchozích ročníků nezklamala! Naopak každý rok dokázala překvapit a obohatit svůj country repertoár. Tanečníci je vždy dokázali ocenit a proto sáhneme na naprosto osvědčeného harcovníka.Zveřejňujeme Propozice č. 1 k soutěžnímu festivalu Pardubická Ryengle 2018Máme tu pro vás důležitou součást festivalu - jídelníček. Letošní ročník přináší zúžení počtu jídel. FInance za odběr jednotlivých jídel naleznete v Propozicích č.1.

Dobrou chuť!S naším hrdinou jsme se vydali na další cestu za archou úmluvy. Domorodci nás předcházející den poslali do vesničky, kde bychom jistojistě měli najít muže, který nám řekne starou pověst, která se s archou pojí a bez které bychom se k arše pravděpodobně živí nedostali.V pátek dopoledne jsme se společně s Indiana Jones pobavili u zábavného bloku, kde hráli důležitou roli naši instruktoři. Čekalo nás několik několik soutěžních disciplín, jako např. skákání v pytli, nošení míčku na ping pong na lžíci, nošení ešusu s vodou na břiše. Naši instruktoři si zaházeli vajíčkem a jedli společně včerejší rohlíky :) Vše samozřejmě na čas a přesnost.Flamenco - tanec a hudba jižního Španělska je již dlouho nedílnou součástí českých kulturních akcí. Brněnská taneční škola Estudio Andaluz pod vedením Pavla Lhotského slaví tento rok dokonce svých 10 let od založení. Co nas letos ceka? Přípravy jsou v plném proudu a my pro Vás připravujeme nejzajímavější a nejoriginálnější semináře, hry, tance a hlavně dobrodružnou výpravu do nebezpečného světa džungle. I letos zůstává cílem akce: SEZNÁMIT SE!!!! A to nejen mezi sebou navzájem – navázat při tanci nová přátelství, ale i seznámit se s něčím novým a zajímavým, co by mohlo ozvláštnit repertoár Vaší taneční skupiny nebo alespoň zpestřit rozcvičky a taneční tréninky. Pořadatelem akce je jako obvykle Taneční klub Calipso a Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin.centrum tanečních skupin se opět stalo součástí stránek Ryengle.cz. Toto bezplatné centrum může pomoci ke kontaktům nám obecně mezi skupinami, ale samozřejmě i navenek vůči partnerům. Vaše kontakty si spravujete vlastními silami a věnujte jim tedy pozornost, aby byly aktuální.Již třináctým rokem Vám nabízí pobyt v Chorvatsku s country tancováním.a odkaz na vysílání je jiný než v sobotu.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická RyengleMůžete být přítomni (aspoň vzdáleně) atmosféře mezinárodního festivalu Pardubická Ryengle 2017.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická RyengleSoutěžící a účastníci festivalu se opět mohou těšit na stravování přímo v prostorách IDEONu. Jaké pochutiny se budou podávat na 19. ročníku festivalu?

 

 

 

 

 Mezinárodní festival Pardubická Ryengle 2017 vyhlašuje omezení počtu choreografií na jednotlivé kategorie.Pardubice – Jak v dobách divokého západu se musel cítit divák, který byl přítomen ceremoniím předávání pohárů pro nejlepší country taneční soubory na festivalu Pardubická Ryengle 2016. Letos nejlepší country taneční soubor, Calipso, který se opírá o svou členskou základnu v Praze, totiž získal stylem zkušeného westmana velkou porci pohárů včetně nejcennějšího Putovního poháru pro nejlepší český country taneční soubor.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglechcete znát odkazy na streamované video z festivalu Pardubická Ryengle 2016?konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglea máme tu důležitou informaci o festivalu a hlavně jeho časové ose. Máte hezky přehledně celý festival v jednotlivých bodech před sebou.Poblahopřát jí k tomuto jubileu přijede téměř 30 nejlepších tanečních souborů z Česka a Slovenska. Bývalý federální sousedé se tak o víkendu 26. a 27. listopadu v pardubickém IDEONu utkají o trůn nejlepšího country tanečního souboru hned v několika tanečních i věkových kategoriích. IDEON se tedy bude otřásat přesně po roce pod dusotem kovbojských bot, a to již po osmnácté!

 Na letošním ročníku festivalu jsme udělili tyto výjimky daným choreografiích.Zjistěte, kde v Pardubicích jsou nejdůležitější věci jako je benzínová pumpa, market, ubytování nebo třeba dobrá restaurace?v tomto článku zjistíte podrobně a přehledně všechny ceny na festivalu Pardubická Ryengle 2016Ano a je tu jedna z nejdůležitějších součástí festivalu - strava. Chcete vědět jaký bude letos jídelníček, abyste mohli objednat své oblíbené jídlo? Pak čtěte dál a pošlete nám přesné počty jídel. Dobrou chuť!Již za 4 dny bude ukončeno přihlašování na festival Pardubická Ryengle, která tradičně pozve country tanečníky z celých Čech i Slovenska v adventní čas do pardubického IDEONu.Palác je skoro hotový a Kleopatra se těší na předání paláce Caesarovi.Po probuzení slunečním paprskem se Kleopatra rozhodla, že zastaví veškeré Caesarovo

podvádění.Tento víkend byl ve znamení prázdného tábora..Třetí den filmového festivalu – Shrek

Třetím táborovým dne jsme se dostali do říše pohádek. Dnes nás ve své bažině „přivítal“ zlobr jménem Shrek.a proto není od věci si připomenout některé informace o tábořePo příjezdu nás spláchl déšť

Bylo cca 11:15 minut a z kopce nad táborem od autobusové zastávky byl slyšet dupot a vřískot -  jasné znamení, že tábor právě začíná. Během krátké chvíle byly rozebrány všechny stany, a děti se vrhly na zabydlování.

 Dnes jsme spustili přihlašování na 18. ročník mezinárodního country tanečního festivalu Pardubická Ryengle. Vedle stálých kategorií nabízíme letos novinku v podobě CLOGGINGU 10-15 let. Vyslyšeli jsme tím přání vedoucích tanečních skupin, kterých se tradičně každý rok na setkání ptáme na jejich názory a potřeby.Nesehnali jste původně místo na našem letním táboře Ryengle 2016? Nebo není už místo na vašem táboře? Pak toto je možná poslední možnost dát vaše potomky na léty ověřený tábor. Vaši šanci zvyšuje informace, že je pár uvolněných míst na druhém běhu. Cena 14denního tábora je přitom příznivá - 3.600 Kč za táborníka s možnou slevou pro sourozence.

Odkaz na přihlášené

Přihlásit na táboraCelovečerní flamenkové představení tanečního souboru El Grupo Andaluz pod vedením Pavla Lhotského se odehraje v Brně v sobotu 2.4.2016 v sále Kinokavárny (Náměstí SNP 33). Pozvánku jsme připojili v článku.

 a co třeba v Hradci Králové v AC klubu? Důvod je nasnadě. Ve čtvrtek 17. března od 20 hodin tu hraje irská kapela Benjaming’s Clan a zelené pivo poteče proudem!První březnový týden patřil táborovému srazu dětí, které se minulý rok zúčastnily druhého běhu tábora LT Ryengle. Sešli jsme se daleko od civilizace na chatě v Trhové Kamenici, jejíž kapacitu se nám povedlo zaplnit do posledního volného centimetru - Díky!20.3.2016 se v kinosálu KD OSTROV v Havlíčkově Brodě představí irská show DANCE IN PULSE. Nahlédněte do duše tanečníka, nechte se strhnout úžasným rytmem, humorem a skutečnými emocemi. Odnesete si zážitek, na který jen tak nezapomenete!Své téma nám odhaluje druhý běh letního tábora LT RYENGLE.a pod dohledem zabezpečovací jednotky a Pospy se koná letos poprvé sraz dětí, které jezdí pravidelně na letní tábor Ryengle. Základní informace naleznete ve zprávě.Country taneční pro dospělé začínají první středu v únoru. Vždy od 19.30 až do 22.30.Začátek léta již tradičně patří největšímu filmovému festivalu v České republice a nejprestižnějšímu filmovému festivalu ve střední a východní Evropě – MFF Karlovy Vary. Nebude tomu tak ale letos. Více v článku.18. - 20. BŘEZNA 2016 se uskuteční 16. ročník COUNTRY TANČÍRNY v prostorách ZŠ Veronské nám., Praha 10 – Petrovice. Téma jsme prozradili v titulku, ale můžeme ještě dodat, že akci pořádá TK CALIPSO Praha.Chcete se vyhnout čekání, zda na vás zbyde místo na táboře? Přihlaste se již nyní v přehledném webovém formuláři. Informace o dalších přihlášených si pravidelně můžete kontrolovat na stránkách a díky článkům k jednotlivým běhům zůstanete informováni o přípravách.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická RyenglePorota mladých porotcovských nadějí rozhodovala na festivalu taktokonečné výsledky a oficiální festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryengle a to její alternativní poroty na základě domluvy s CCCDCA. Mladé naděje poroty rozhodly takto.konečné výsledky ALTERNATIVNÍ POROTY festivalu Pardubická Ryengle. Poroty mladých nadějí.konečné výsledky ofociální poroty festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryengle - VÝSLEDKY OFICIÁLNÍ POROTYnovinkou na letošním festivalu je užší spolupráce s asociací CCCDCA a jako první vlaštovkou je pomoc při vychovávání nových adeptů na post porotce.časový rozpis festivalu Pardubická Ryengle 2015k mání pro vaši informaci je i startovní listina festivalu Pardubická Ryengle 2015Cloggingová soutěž je nedílnou součástí festivalu již mnoho let. Svou nezastupitelnou roli v ní samozřejmě sehraje i porota, která bude svým verdiktem rozdávat ocenění i v letošním roce.Porota pro kategorie Country line bude letos zastoupena těmito pěti jmény.Co by byla taneční soutěž bez odborníku na tanec vzatých. Festival Pardubická Ryengle má stabilní kádr porotců, ale přesto hlásí jeden návrat a jednoho benjamínka.a zde je jídelníček na festivalu Pardubická Ryengle 2015.Na tradičním místě, na pardubickém Příhrádku, se stanete v sobotu 10. října 2015 svědky dalšího ročníku CELTIC SESSIONu. Těšit se můžete na taneční vystoupení, živou irskou kapelu nebo ukázky keltského života. V čase od 14 do 17 hodin si na své tedy přijdou opravdu všichni, nejen milovníci keltsko-irské kultury.konání festivalu se vrací do období, kdy Pardubice rozsvěcují vánoční stromeček a na Pernštýnském náměstí probíhají oblíbené Mikulášské adventní trhyUsadili jste se pohodlně do školních lavic, vrátili nabití zážitky z dovolených a prvním zvonkem školního roku vám začaly opět souborové taneční zkoušky? To je právě včas! V polovině října končí přihlašování na festival PR2015!Tři taneční sály, pět lektorů. Koná se pod záštitou Jitky Bonušové Dvorana Praha.
Podporuje Město Volyně, Volyňská Kultura a Jihočeský kraj

 Informace z prvního běhu letního tábora RYENGLE.Poslední den našeho putování Prahou jsme začali u sochy Železného muže na Starém městě, kde jsme pomocí rozhovoru zjišťovali jména známých osobností.Dnes se nám povedl neuvěřitelný skutek, když jsme zdárně dokončili stavbu tunelu Blanka i s pokládkou kabelů.Dnes dopoledne jsme se vypravili postavit hladovou zeď a zjistit něco o jejím zvyku. Odpoledne jsme pak hledali nepoctivé pláteníky a představili si, jak je dlouhý loket.Dnešní den jsme vyrazili na výlet do obory ve Žlebech, kde jsme viděli ukázku výcviku dravých ptáků. Pak jsme navštívili město Chotěboř, kde jsme utratili poslední peníze z domova :-) za dárky a sladkosti.Od časného rána jsme hledali klíče na Kampě a u vodníků v Čertovce. Pomáhali jsme vodníkovi Kardoubkovi hledat nové domy na Kampě. A potom jsme navštívili jednotlivé mlýny na Čertovce, ve kterých jsme zdokonalovali své dovednosti.navzdory informacím, které přicházejí z Pardubic po dnešní noci, můžeme konstatovat, že se nám bivak vydařil naprosto parádně.Dnes se nám vrátili VŠICHNI táborníci ze svých "bivaků".A všichni si přáli opakování. A jak je našim zvykem, měli táborníci do odpoledne volno.Táborníci po snídani vyrazili na svá vybraná místa pro bivak.

Část táborníků vyrazilo s Čikem na opravdový puťák. A část si udělalo ležení nedaleko tábora.Dnešní sadu klíčů jsme si rozdělili na Petříně, kde jsme hlídali pohanské ohně.

Po obědě jsme se přesunuli na Děvín, kde dívky hájili svou ctnost.Po obědě jsme byli poctěni návštěvou Lucemburků, kteří nám předvedli ukázky rytířských soubojů. Pak jsme si sami souboje vyzkoušeli a následně se vydali na horu Blaník pro další klíče.AKTUALIZACE Informace z letního tábora RYENGLE.Dopolední sadu klíčů, jsme získali za záchranu Vyšehradu od záměru proradných Prusů, kteří chtěli vyhodit Vyšehrad do povětří.pro rodiče, kteří hledají poštovní adresu na LT RYENGLE, aby svým ratolestem udělali radost.Informace z letního tábora RYENGLE.Tohoto slunného dne jsme z léžení po ránu vybrali se a najíti poklad Karla IV. vydali se. Správnou cestou jsme se podle popisu vypravili a nebylo uměním truhlu nalézti.Slunce k vodním hrátkám nás vyzvalo a nenechali jsme se dlho pobízet až kolem suché trávy na břehu Doubravky neostalo. Po večerní krmi nás úvod celotáborovky čekal, kdy přišel otec vlasti sám Karel IV.. Sám vážil dlhú cestu, aby nás o další cestě naši spravil.Hned ráno začal král s kardinálem připravovat slavnostní hostinu před blížícím se plesem. Jelikož královské kuchyni docházela inspirace, v dopolední hře jsme jí pomáhali sestavit a hlavně ukuchtit honosné menu – hned o patnácti chodech. Nechyběl kohout na víně, ratatouille, žabí stehýnka, čokoládová pěna a spousta dalších dobrot. Odpoledne si král uvědomil, že kardinál Richelieu neváhal utratit za hostinu většinu peněz z královské pokladny.Po dnešním ranním nástupu jsme se vydali do Chotěboře utratit zbylé penízky a nakoupit dárečky nejen pro ty, kteří na nás čekají doma.Dopoledne sice nebe plakalo, ale nám to nevadilo. Před deštíkem jsme se schovali, vrátili se k batice a savování, pletli náramky či frivolitky, hráli karty a jiné malé hry. Ještě před obědem jsme měli čas doladit scénky pro večerní pobavení královny. Odpoledne jsme se potkali s mušketýry, kteří potřebovali naši pomoc. V krčmě se totiž od sličné šenkýřky dozvěděli, že vévoda z Buckinghamu tudy také projížděl.V dopoledním klidovém režimu jsme se opět vrátili ke školičkám, a to nejen proto, že děti opravdu bavily. Ještě před obědem jsme se dali do vymýšlení dalšího programu pro pobavení královny. Opera jí nestačila, a tak jí při zítřejším ohni sehrajeme scénky s veselými příběhy pro nejen její pobavení.Francouzská královna stále netrpělivě čeká na nějaké zprávy od mušketýrů. Zatím se k ní však žádné nedostaly, a proto jsou její obavy čím dál tím větší. Aby zamaskovala svou nervozitu a pobavila sebe i dvůr, rozhodla se, že nechá uspořádat operní představení.Vzhledem k tomu, že noci jsou hodně chladné, nemohli jsme se vydat přespat pod širým nebem - na bivak. Abychom ale nepřišli o zábavu, která by nás na bivaku čekala, udělali jsme si "bivakové" dopoledne. Hráli jsme turnaje ve vybice, přetahovali jsme se lanem, kradli si šátky a hráli "hutututu". V odpoledním programu jsme se opět vrátili k našemu příběhu.V dopolední hře jsme mušketýrům pomáhali projít labyrintem. Věděli jsme totiž, že vévoda z Buckinghamu v labyrintu schoval jeden z královniných přívěsků. Jeho chodby byly spletité, ale nakonec se nám podařilo přívěsek najít.Tři mušketýři se konečně vydali na cestu pro královnin náhrdelník. Protože se ples blíží, museli přidat. Využili všechny možné prostředky, aby se co nejrychleji přiblížili ke břehům Anglie. Aby byli ještě rychlejší, tak jsme jim s přiblížením v dopolední hře pomáhali.a můžeme říci, že jsme noc strávili V SUCHUKrálovna si ráno svolala mušketýry s d´Artagnanem, aby je požádala o laskavost. Vydají se na cestu do Anglie a pokusí se jí přivézt náhrdelník ještě před plesem. Aby se královna rozveselila, nechala si předvést několik modelů večerní róby na připravovaný ples.Kardinál Richelieu nelenil a povolal krásnou Milady na pomoc s jeho plánem. Milady mu přislíbila, že se postará o to, aby královna náhrdelník od krále na plese neměla.Dnešního rána nám královna svěřila své velké tajemství. Ve Francii se cítí sama, král je neustále někde v lesích na lovu a její srdce láskou plane po vévodovi z Buckinghamu. Protože všude číhají kardinálovi zvědové a hrozí prozrazení královnina tajemství, vévoda z Buckinghamu se musí vrátit zpátky do své rodné Anglie.Dnes ráno jsme se přesunuli do Francie 17. století. Do časů vznešených králů a královen, odvážných mušketýrů, mocných dam a lstivých intrikánů. Přesunuli jsme se do míst, kde náš příběh začíná a kde platí ta nejčestnější přísaha: "Jeden za všechny a všichni za jednoho!"Informace z prvního běhu letního tábora RYENGLE.oklikou, ale přeci, se k nám dostala pozvánka na HEEL&TOE SHOW 2015.

Rádi zveřejňujeme a doporučujeme českým souborům nejen k výletu, ale hlavně k porovnání čaeského a slovenského country tancování na nejvyšší slovenské taneční country akci.

Pořádá NASHVILLE KOŠICE.a máme tu výsledkovou listinu akce, která se konala ve Vodňanech.Hledáte taneční soubor, který je zavedený a který tancuje stabilně ve špičce country tancování v celé České republice?

Možná jste právě teď našli. Čtěte a zkuste!Festival skutečně začíná své přihlašování 1. června přestože soutěžení začne v pardubickém IDEONu až poslední listopadový víkend letošního roku. Festival však má své časové omezení a proto si jeho pořadatelé vyhrazují právo nadlimitní choreografie nepřijmout. Limity v jednotlivých kategoriích najdete uvedené v tomto článku. Vyplatí se včas přihlásit a dostat se do limitu.Pardubice, KD Dubina - Tradiční závěrečný pořad kurzistů z Hradce Králové a Pardubic a taneční skupiny RYENGLE už svým názvem naznačuje, co se bude tento večer jako každý rok rozdávat. Dvouhodinový komponovaný pořad plný tance, skvělé muziky a multimediálních efektů začíná v pátek 22. května od 19 hodin v pardubickém KD DUBINA.Zveřejňujeme pozvánku od Calipsa na akci, která je spojená s 20letým výročím založení souboru.ENERGIE IRSKÉHO TANCE je pořad, který se prolíná celou historií irského tanečního souboru Ryengle a irských tanečních kurzů v Pardubicích a Hradci Králové.

Od počátku to byla 'Ukázková hodina', která si kladla za cíl ukázat našim nejbližším, co jsme se za celý školní rok naučili, a sdělit v takřka rodinném kruhu důležité informace o chodu souboru.Taneční skupina Virginia Brno vás zve na dětskou taneční soutěž O Medláneckou Sýpku 2015!plejádu seminářů irských tanců pro veřejnost nám rozšíří další, který se odehraje v sobotu 11. dubna 2015. Lektorování se ujme osvědčená dvojice Hana Radilová a Štefan Švestka.I letos se uskuteční Country Tančírna pod taktovkou TK Calipso Praha. Letošní termín 20. až 22. března se již blíží a proto zveřejňujeme jak plakátek, tak i letošní téma Country Tančírny 2015. Blíže k tomu hlavní organizátoři akce Markéta Hejnicová a Káča Brnková.V dalším roce se opět budete setkávat s oblíbenými semináři irského tance pořádanými Ryengle. Letos začínáme v sobotu 7. února 2015. Místem seminářů zůstává tradičně KD DUBINA v Pardubicích.Přihlašování na letní tábor RYENGLE 2015 trvalo necelý měsíc. Tak málo stačilo k naplnění druhého běhu, který dneškem přestal nabírat další táborníky.
 Pardubická Ryengle dnes předala dárky od účastníků 16. ročníku festivalu pacientům na dětských odděleních Pardubické krajské nemocnice a.s.. Za nasbírané dárky v podobě omalovánek, pexeso, skládaček, fix, pastelek, modelín, pohádek a mnohých dalších, které naplnily dvě velké krabice po okraj děkují nejen představitelé pardubické nemocnice, ale nejvíce ti, kterým je určen - děti!

Předání se za dětské oddělení nemocnice zúčastnili primáři Marian Šenkeřík a Zbyněk Horák.

 konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická RyenglePřijel jsem, viděl jsem a znovu jsem zvítězil – tak to mohlo být letošní krédo tanečníků z Ostravy, kteří podruhé za sebou odvezli putovní pohár. „Pohár je v dobrých rukou a zřejmě nastává doba, kdy se tanečníci z Hazardu dostávají na výsluní country tancování,“ usmíval se Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle, který skončil v neděli před 16 hodinou.konečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryenglekonečné výsledky festivalu Pardubická Ryengleletošní 16. ročník přináší stále pikantní souboj českých a slovenských tanečních souborů. V něm, musíme přiznat, mají stále navrch soubory z východní části bývalé federace.

Poměr, který je nepříznivý pro české soubory, nelze zvrátit letošním ročníkem. Můžou ho pouze zmírnit, protože v 15 doposud uskutečněných ročnících vyhrály slovenské soubory celkem 9x a český zástupce na nejvyšším stupínku stanul 6x.i letos je domluvené s pardubickou Městskou policií parkování účastníků. Jedná se o parkování okolo IDEONu a možnost parkování autobusů za Zimním stadionem. Co k tomu potřebujete?Přes 600 tanečníků z 32 tanečních souborů se utká o pomyslný trůn country tanečního krále pro letošní rok. Rozhodnutí uvidí 22. a 23. listopadu návštěvníci šestnáctého ročníku festivalu v pardubickém IDEONu.

V jedenácti kategoriích předvedou taneční soubory celkem 92 choreografií,“ řekl Štefan Švestka, jeden z hlavních organizátorů. „Máme radost, že se nám naplnily i dlouhodobě méně obsazené kategorie SHOW. Snad to bude trvalejší trend než jen situace na tomto konkrétním ročníku.festival je otevřený veřejnosti, která může navštívit jakoukoliv součást programu. Navštívit můžete sobotní i nedělní soutěž. Sobotní soutěž je zaměřena na country taneční soutěže od nejmladších po nejstarší věkové kategorie. Neděle je o stepování - cloggingu a line dance. Obě soutěže začínají ve 12 hodin. Sobotní country bál s výborným programem začíná ve 20 hodin a stihnete v něm finále hlavní věkové kategorie. A kolik dáte za lístky?letošní festival navštíví tito odborníci, kteří budou velmi bedlivě hodnotit vaše choreografie. Sjedou se na festival Pardubická Ryengle v podstatě z celého Česka i Slovenska. Celkem tři poroty zasednou o víkendu 22. a 23. listopadu během 16. ročníku festivalu. A nyní už k jednotlivým jménům na které se můžete těšit.

 

 

 Prvním rokem festival pomohl malé Míše a plastovými víčky vykouzlil slzy radosti na tváři vděčné maminky.

Druhým rokem zaplavil plyšáky taneční parket a pomohl rozzářit úsměvy pacientů Krajské nemocnice v Pardubicích.

A do třetice všeho dobrého se festival rozhodl v předvánočním čase pomoci opět nejmladším pacientům.

 Kurzy irského tance v Pardubicích a Hradci Králové začínají v tomto týdnu další ze svých tanečních sezon. Lektoři Hanka Radilová a Štefan Švestka se těší na všechny tanečníky nebo jen nadšence o irskou taneční kulturu.Koncem září - přesně 29. září 2014 - začíná kurz irského stepu pro širokou veřejnost v pardubickém DDM ALFA. Irský step bude kurzistům zpřístupněn druhým rokem. Po úspěšném minuloročním kurzu jsme sami v očekávání, jak si povede kurz letošní.

Oproti tomu kurz irského softu bude v Pardubicích restartován a proto každý příchozí bude spravedlivě postaven na stejnou startovní linii. Počátek kurzu je datován na 15. října 2014 a konta se bude v KD DUBINA v Pardubicích.Tancem, zpěvem, hudbou a ukázkou života dávných Keltů ožije pardubický Příhrádek v sobotu 11. října 2014 od 14 do 17 hodiny.Tento článek je určen všem, kteří jste se rozhodli anebo se rozhodujete vyzkoušet irské tance. Tento styl tance jste viděli nebo jste se s ním setkali na jednom z řady vystoupení a okouzlil vás natolik, že hodláte rozšířit řady kurzistů. Je taktéž pro vás, kteří jste ještě nenašli odvahu navštívit taneční kurzy nebo hledáte ten správný impulz a důvod. Vy všichni byste měli najít odpověď a chuť vyzkoušet netradiční kurzy tanců. Není to tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. První hodiny v Hradci Králové i v Pardubicích jsou už navíc blízko – od 13. do 17. října 2014.V dalším školním roce se opět budete setkávat s oblíbenými semináři irského tance pořádanými Ryengle. Letos začínáme v sobotu 25. října 2014. Místem seminářů zůstává tradičně KD DUBINA v Pardubicích.Polovina prázdnin za námi, ale polovina je stále před námi! S vámi na dovolených, táborech, letních soustředěních, u moře i u dědy, všude tam máte s sebou své telefony a zaznamenáváte, co se kolem vás děje - fotíte a natáčíte videa! Festival Pardubická Ryengle se rozhodl, že vás za vaši zábavu odmění.Informace z  letního tábora RYENGLE.Díky dotaci města může festival Pardubická Ryengle navléknout 16. korálek na pořadatelský provázek. Dobrou zprávu jsme nechali okomentovat náměstkem primátorky města Pardubic Františkem Brendlem a ředitelem festivalu Pardubická Ryengle Vladimírem Žváčkem.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z tábora RYENGLE.

VÁŽENÍ RODIČE A PŘÁTELÉ! TĚŠÍ NÁS VAŠE STAROST O TÁBOR A TÁBORNÍKY, ALE NAŠTĚSTÍ NENÍ TŘEBA. INFORMACE O POČASÍ POUZE SLEDUJEME, PROTOŽE JSEM SAMI BYLI UŠETŘENI. DĚKUJEMEInformace z letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z druhého běhu letního tábora RYENGLE.Informace z letního tábora RYENGLE.Informace z druhého běhu letního tábora RYENGLE.

adresa tábora:

LT RYENGLE

Příjmení jméno (nezapomeňte)

Dolní Sokolovec

583 01 CHOTĚBOŘ

 A je to tu, dneska odpočítáváme už jen TŘI dny do konce našeho báječného tábora.DVA dny do konce tábora, než se zítra rozloučíme a uvidíme se možná zase až příští rok. :)Milí rodiče, svého malého táborníka si prosím přijďte vyzvednout tuto sobotu k budově pardubického hlavního nádraží zhruba kolem 12:30. Děkujeme a těšíme se na vás. :)

POKUD SI CHCETE DĚTI ODVÉZT Z TÁBORA SAMI, PŘIJEĎTE SI PRO NĚ V SOBOTU DO 10:00. POZOR – PŘÍJEZDOVÉ CESTY JSOU PODMÁČENÉ, AUTO BUDE LEPŠÍ NECHAT NAHOŘE!Pomalu se blížíme do finiše a počasí si s námi hraje. My si ale taky hrajeme, a ačkoli se určitě domů těšíme, tak se nám tam ještě asi určitě nechce! :)Opustili jsme tábor a vydali se na celodenní výlet do jihlavské džungle, vlastně ZOO. :)Pokračujeme cestou po Asii – hádejte kudy? A nezapomeňte se podívat na fotky, ty dnešní, pondělní, stojí opravdu za to!Nakonec přeci jen krátce zapršelo, ale přehnalo se to přes nás rychle a už to je zase pryč. Všichni a všechno dobrý! :)V neděli jsme toho dělali hodně, ne že ne, a to doslova od rozbřesku až do hluboké noci. Nevěříte? Čtěte!Táborové aktivity, zprávy o počasí, jídelníčku a další podrobnosti, o kterých vás každodenně neúnavně informujeme, jsme nyní propojili odkazem s odpovídajícími vydáními našich „papírových“ Timesů.Ponořte se do poutavé četby pověstí z oblasti, kde se náš tábor koná. Třeba jste i vy potkali skřítka nebo zahlédli na břehu potoka nějakého vodníka. :)Příroda je mocná čarodějka... aneb jak nám překazila sobotní plány a všechno moc dobře dopadlo. :)Co lepšího k nedělní snídani než táborové noviny. Přečtěte si úterní vydání, které právě vychází online!Abyste měli pondělní posváteční rozjezd trochu pestřejší, posíláme vám naše táborové čtivo ze středy 2.7. ještě dnes!Běžné noviny z domova i ze světa stárnou rychle. To NAŠE táborové noviny jsou stále aktuální! :) Dneska si můžete pročíst pondělní vydání.Sedmý den by se mělo podle některých odpočívat. Ale to my nééé! Naopak – čekal nás den plný dobrodružství, na která jen tak nezapomeneme. :)Předpověď počasí opět nevyšla, takže budeme nocovat jako obvykle ve svých stanech.Dočkali jsme se! Máme za sebou první slunečný den! :) A zdravíme toho času z Indie.Máme už mraky fotek a neustále přidáváme další. Kde, ptáte se? Čtěte dál.Kdo by to byl čekal! Představte si, dostaly se nám do ruky noviny. A jaké! Sice jim to pár dnů trvalo, ale takovou dálku, co musely urazit... Počtěte si s námi. :)

(Pozn. Ponořte se prosím do četby v prohlížeči Firefox nebo Chrome. Internet Explorer asi bude dělat neplechu.)Teploty pomalu – ale jistě – stoupají a my se pomalu – ale jistě – řítíme do poloviny našeho dvoutýdenního tábornického putování kolem světa za 80 dní! :)Tak jde čas. Čtyři dny za námi a z plna hrdla si to tu užíváme! Podívejte se, co se dělo prvního července.Čerstvé informace z třetího dne, tedy pondělí, prvního běhu letního tábora RYENGLE. 

Průběžně aktualizovanou galerii fotek v podobě filmového pásu s táborníky i okolními panorámaty najdete v horní části hlavní stránky letního tábora. A když na fotky kliknete, můžete si je v albu prohlížet v plné parádě!Informace z prvního běhu letního tábora RYENGLE z Horního Sokolovce u Chotěboře.

 

 pokud jste adresu na LT RYENGLE 2014 zatím nikde neviděli, tak si můžete poznamenat a svým táborníkům odeslat psaní. Nezapomeňte uvádět adresáta. Nezapomeňte, že pošta jde až několik dní a odešlete pohled či dopis včas.Známá taneční skupina Sluničko Michalovce pořádá již po několikáté festival dětského tance v krajině u nádherné Zemplinské Šíravy. Letošní ročník se uskuteční v termínu 2.-4. října 2014.Nebylo možné čekat na vyřešení situace kolem Sokolovny, která je stále v rekonstrukci. Hrozilo tak reálné nebezpečí, že účastníci festivalu budou v říjnu bezprizorní a hledání náhradního ubytování by se v krátkém čase před festivalem změnilo v pořádně velký problém.v článku naleznete kompletní menu, které se bude servírovat na festivalu Pardubická Ryengle 2014. Stravování probíhá v přízemí v rámci prostor IDEONu. Jídlo je podáváno do plastového nádobí na jedno použití.

 

V případě potřeby jsme schopni zajistit i diety, které nejsou v jídelníčku obsaženy a jsou na doptání u pořadatele. Přejeme dopředu dobrou chuť všem strávníkům.A tradičně to bude 1. června na Den dětí. Systém stránek na Ryengle.cz se změnil, a proto budeme využívat nejmodernějších technologií a vymožeností. Už dnes budete moci udělat k přihlášení na festival první krok - registrovat soubor. V článku vás v několika bodech navedeme, jak registraci proplout bez zádrhele. Pokud se však stejně nějaký najde, tak neváhejte kontaktovat autora stránek s žádostí o nápravu. Briskně vše vyřídíme tak, abyste 1. června mohli bez problémů přihlásit své choreografie a vešli se do stanovených kvót jednotlivých kategorií.Při přípravě místa na letošní tábor bylo zjištěno, že z přístupové louky byla zřízena pastvina. Náš pronajímatel však bohužel s tímto nemůže cokoliv udělat, protože to je rozhodnutí jiného vlastníka. Nastalou situaci jsme byli nuceni řešit rychlým způsobem pro zajištění hladkého průběhu tábora.dlouho na našem webu nebylo již o tomto souboru, který byl pravidelným účastníkem festivalu Pardubická Ryengle, slyšet. Až dnes Vás zveme na akci, kterou pořádají 30. května ve Stredisku kultúry Vajnorská 21 v Bratislavě. Jak jinak než na COUNTRY BÁL.Pořadatelé si dlouho dopředu zajistili služby kapely, která minulý ročník u účastníků festivalu PR2013 bodovala.
 Na festivalu Pardubická Ryengle 2014 nebudeme moci s největší pravděpodobností využít služeb Sokolovny.V pátek 23. května 2014 opět může vše vypuknout. Irské tance, muzika a vše, co k tomu patří. Prostě dvě hodiny skvěle stráveného večera v příjemné společnosti.Irská taneční akce pardubických, hradeckých kurzistů a taneční skupiny Ryengle přichází tradičně na sklonku školního roku. Setkání irských tanečníků je hustě protkané energií, která čiší z každého pohybu.Some basic information about first irish dancing competition event under Comhdhail na Muinteoiri le Rince Gaelacha.Take a part in competition or visit Bratislava and look at this event as you well.

28h and 29h June 2014. Adjudicators: Irene Naughton-Boyle ADCRG, Sinead Leppard-O'Connell ADCRG, Terry Mc Cluskey ADCRG, Musician - Daniel O'ConnellV Ostravě probíhá netradiční a velmi originální taneční show s názvem SEN O TANCI! Příběh dívky, která sní o tanci na klasickou hudbu v rockové úpravě. Po úspěšné premiéře nabídne hned několik repríz.  Klub Porta Soběslav  zve  Jihočeského kola festivalu Porta - ve stylu country, folk, tramp a příbuzné hudby + tance, které se koná 4. a 5. dubna 2014 v Kulturním domě Vlastiboř u Soběslavi.opět společně oslaví taneční skupina RYENGLE a hudební skupina BEERBERRIES svátek Sv. Patricka.

A co by to bylo za oslavu, pokud byste tam měli chybět Vy! v sobotu 15. března od 19 hodin nás totiž můžete přijít podpořit do pardubického originálního restaurantu SV. PATRICK.18. března se v divadelním sále DK Ostrov Havlíčkův Brod představí irská taneční show s názvem „IMPULSES – Tanec, který má duši“. Představení začne v 19:00 a diváci si budou moci vychutnat originální taneční divadlo plné nápaditosti, vtipu, strhujících rytmů irského stepu a energické živé hudby.plejádu seminářů irských tanců pro veřejnost nám rozšíří další, který se odehraje v sobotu 29. března 2014. Lektorování se ujme osvědčená dvojice Hana Radilová a Štefan Švestka.zveřejňujeme informace o první mezinárodní soutěži v irském tanci na Slovensku. Zasloužila se o ni škola Štefana Totha. Inforamce zveřejňujeme v původním znění bez titulků :). Držíme palce!V KD Dubina bude dnes od 17 hodiny startovat jarní část irských tanečních kurzů. Kurzy jsou určené pro úplné nováčky, protože veškeré kroky se učí od samotného začátku. Je to jedinečná možnost se naučit tento styl tancování.

na Irské léto v Hodoníně zve 6. a 7. června 2014 taneční skupina ARTUŠ.

Dobrý deň a ahoj všetkým priateľom kultúry a tanečného umenia, rád by som Vás pozval do divadla na moje autorské predstavenie IMPULSES - Tanec, ktorý má dušu. Budem veľmi rád, keď nás prídete podporiť priamo do hľadiska a vychutnáte si naše jedinečné tanečné divadlo...

29. března 2014 proběhne v Brně – Medlánkách již 12. ročník tradiční soutěže ve stylu country a příbuzných tanců pro děti do 15 let. Těšit se můžete nejen na úsměvy malých tanečnic a tanečníků, ale i na bohaté sladké i věcné odměny pro ty nejšikovnější z Vás.

se tentokrát ponese v duchu tématu "Pocahontas a její indiánští přátelé a koná se 21.-23. března 2014

již o otmto víkendu se můžete těšit na tradiční předvánoční seminář irských tanců v Pardubicích pod vedením zkušených lektorů Hany Radilové a Štefana Švestky. Letos jsem si připravili právě v tento čas úpnou novinku. Součástí bude i stepová část semináře!festival Pardubická Ryengle přináší tyto výsledky

konečné pořadí festivalu Pardubická Ryengle

konečné pořadí festivalu Pardubická Ryengle

konečné výsledky festivalu Pardubická Ryengle

letošní ročník festivalu Pardubická RYengle 2013 přivítá tyto odborníky na slovo vzaté

festival Pardubická Ryengle přivítá i běžné návštěvníky

s drobnými změnami prošel jídelníček na festivale PR2013. Objednávejte dle přiloženého výběru a přejeme dobrou chuť :)

po letité zkušenosti s Dynamem, které je doslova na papuče z IDEONu, se stěhujeme díky rekonstrukci na Gymnázium Dašická

na co se můžete těšit? Stánek s Dance podložkami se vrací po roce opět na festival, k nákupu pozve stánek SANSHI a poprvé bude na festivalu i stánek s perníkem.

pátek - 26.7. 2013

čtvrtek - 25.7. 2013

středa - 24.7. 2013

úterý - 23.7. 2013

pondělí - 22.7. 2013

sobota a neděle - 20. a 21.7. 2013

pátek 19.7.13

čtvrtek 18.7.13

středa 17.7.13

úterý 16.7.13

Pondělí 15.7.13

Neděle 14.7.13

13.7. 2013, sobota

Zeus poslal Herkulovi slíbenou odměnu. Když Herkules vysypal pytel, našel v něm jen kamení a paví pírko.

a máme tu upravenou informaci o odjezdu Vašich dětí z tábora zpět do domovů dne 13.7. 2013

Ráno se k nám zatoulalo stádo koní a poníků.

Ráno jsme zahlédli kentaura. Představil se nám jako Hern.

Doposud žil Poseidon se smrtelníky v míru. Občas jsme mu obětovali pár zvířat, aby uspokojili jeho náturu, být stále obdarováván. Pán moří a oceánů se však nepohodl s Hérou a tak ho využila jako prostředníka, aby sdělil Herkulovi další úkol. Poseidon musel nechat na její žádost ztroskotat pár lodí.

05.07.2013 Zpravodajství 6.7.
Ráno nám Klotho, strážkyně duší spolu s Afroditou prozradily, že všemocný vládce bohů Zeus měl narozeniny. Dostal mnoho darů, ale nejvice se těšil na dárek od nás, pozemských tvorů.

4. červenec

Mezi nás smrtelníky přišli samotní olympští bohové - Zeus, Poseidon, Athéna, Hádes, Artemis, Hefaistos, Apollón, Hermes.

Den příjezdu

a máme tu informaci na kterou čekali všichni účastníci tábora LT Ryengle i jejich rodiče. Tábor bude dopravovat své účastníky v úterý. Časy jsou shodné s odjezdem, který se měl knta v sobotu.

vzhledem k tomu, že se nám nevyhnuly povodně, musíme odložit nástupní termín pro I. běh. Původní odjezd plánovaný na sobotu se tedy nekoná. Nový odjezd bude v termínu od neděle do středy. Sledujte, prosím, naše stránky - termín i časy operativně doplníme.

festivalový ročník 2013 si připíše číslici 15 před slovem ročník. V mnohých ohledech tradiční country taneční festival přinese i některé drobné změny, které vyplynuly z let minulých a z dosavadních příprav letošního ročníku festivalu.

Taneční soubor La Quadrilla patří k nejdéle působícím souborům v Čechách a na Slovensku. Diváky totiž svým tancem těší už čtvrt století.

máme tu milou pozvánku od Calipsa na další ročník Tančírny.

První běh LT RYENGLE opět zve na letní tábor - tentokrát do Vrbatova Kostelce.

Druhý běh LT RYENGLE opět zve na letní tábor - tentokrát do Vrbatova Kostelce.

a zde je konečné pořadí v kategorii CLOGGING

okolo 15 hodiny bude slavnostní nástup všech tanečních skupina na parket v IDEONu

################

po domluvě s Městskou policií Pardubice bude i letos tolerance vůči účastníkům našeho festivalu. A to platí jak pro osobní vozy, tak pro autobusy jednotlivých souborů. Musíte však respektovat níže popsaná pravidla

díky nemoci nám nepřijede Zuzana Hladká z Michalovec

pokud jste divákem, který se na festival těší nikoliv jako soutěžící a hledáte informace, tak jste je právě našli

Na letošní Pardubické Ryengli bude součástí doprovodného programu i herní zóna od Nintenda. Naleznete ji v předsálí IDEONU. Nebudou chybět ani soutěže o ceny v Mario Kart a Just Dance od 12 do 15 hodin. Vítěz bude vyhlášen v pauzách programu na hlavním sále a získá ceny od Nintenda

i letos jsme přichystali na festivalu dva odborné semináře pro vedoucí tanečních skupin a choreografy.

tisková zpráva před začátkem festivalu Pardubická Ryengle 2012

tradiční účastník festivalu Pardubická Ryengle oslaví krásné jubileum k čemuž jim samozřejmě gratulujeme. Můžeme prozradit, že jednu speciální choreografii si schovali pro pořadatele a účastníky festivalu. Máme se na co těšit!

Letošní rošník festivalu pozval dva nováčky v podobě dvou mladých žen. V porotě Country Line a Country zasedne Zuzana Hladká z Michalovec a druhý novic, který zasedne do Cloggingové poroty, se jmenuje Zdeňka Veselá a pochází z Prahy. Přestože jsou nováčky v porotě na našem festivalu, tak mají za sebou již mnohé porotcovské ostruhy. Kompletní složení poroty najdete v článku.

takto začíná dopis od maminky:
"Jmenuji se Justýna Svobodová, jsou mi 3 roky a narodila sem se s Williamsovým syndromem. Mám spousty zdravotních problémů a středně těžkou mentální retardaci. Potřebuji pomoc a dohled 24hod denně."

Pomoci můžete i Vy! SBÍREJTE PLASTOVÁ VÍČKA a dovezte je na festival!

vyberte si jídlo a objednejte si ho co nejdříve emailem pohodlně z domova

Na pardubickém Příhrádku se v sobotu 6. října na akci s názvem CELTIC SESSION dočkají všichni příznivci irského tance, hudby a keltské kultury. Celkem tříhodinovou akci od 14 do 17 hodin si pro Vás společně připravili Kulturní centrum Pardubice, město Pardubice, BOII a taneční složky irské taneční skupiny Ryengle.Na večerním country bále se po festivalovém soutěžení rádi všichni odpočinou a zatancují na oblíbené country pecky a fláky. Na letošní večer jsme si pozvali po loňské výborné zkušenosti opět kapelu z Brna. A opět to letos bude oblíbená kapela ZIMOUR!

tento článek přináší termíny seminářů irských tanců v celé sezóně 2012-2013. Semináře jsou určeny nováčkům, začátečníkům a mírně pokročilým v technice softu. Poznačte si následující termíny a můžete se přihlásit pomocí našeho webového formuláře skrze RYENGLE.CZ.

tradiční festival Pardubická Ryengle opět pomyslně klepe na dveře tanečních country skupin v Česku i Slovensku. Termín uzavření přihlášek na country festival je totiž již 15. října 2012!

festival proběhne 12.-14.10. 2012 v budově ZŠ Žernosecká 3/1597 Praha 8, kde jsou haly A a B. Hala C je v ZŠ Burešova, což je jen přes ulici. Sobotní večer nebude v tělocvičně jako v minulých letech, ale bude se konat ve velkém sálu KD Ládví, který je od školy jen pár minut pěšky. Díky tomu bude letošní přehlídka otevřená i pro cloggery! K tanci nám bude hrát opět Martin Žák se Starou almarou.

9. – 11. listopadu - pro pokročilé 30. listopadu - 2. prosince - pro méně zkušené

denní zpravodajství z letního tábora.

Vážení, letní škola, která posledních několik let je organizována pod hlavičkou rodiny Bernard, se letos uskuteční již podvanácté.

zveřejňujeme výsledkou listinu z Ostravy

třetí ročník Energie irského tance Vás provede irským tanečním rokem 2011/2012 v kurzech Pardubic a Hradce Králové a taktéž taneční tvorbou taneční skupiny Ryenglezveřejňujeme konečné pořadí v soutěžní kategorii IRSKÁ SHOW na festivale Pardubická Ryengle IRSKÝ DEN konané dne 28. dubna 2012

festival PR Irský den je letos poprvé soutěžní a proto ji sluší představit

24.03.2012 Country bál v Brně
pozvánka na sobotu 14.4. 2012, který navazuje na 10. ročník dětské taneční soutěže O Medláneckou Sýpku

Tradiční seminář s výukou irských tanců. Patří již k obvyklým akcím irských tanečních nadšenců.14. dubna 2012 proběhne v brněnských Medlánkách již desáté kolo tradiční dětské taneční soutěže O Medláneckou Sýpku ve stylu country a příbuzných tanců.

ČESKOMORAVSKÁ ASOCIACE DĚTSKÝCH COUNTRY TANEČNÍCH SKUPIN pořádá v termínu 4.-11.8.2012. Pozvánku sepsala Marcela Ryšavá

v termínu 23. - 25.3.2012 s tématickým názvem JABADABADŮŮŮŮŮ ANEB CESTA DO PRAVĚKU

před koncem zve Jirka Chobot Pšenčný z CCCDCA na setkání, které by mělo být v mnohém velmi zajímavé. Běžné setkání se koná v dobách akcí, které z pochopitelných důvodů nemohou splnit očekávání v podobě dostatečného času k projednání otázek v širokém plénu. Tato jedinačná příležitost se naskytne 14. a 15. ledna 2012 a je zásluhou CCCDCA a potažmo organizátorů vlastního setkání.

v předvánoční čas se objevuje možnost strávit dětské letní radovánky na 17. ročníku letního tábora RYENGLE!

v neděli padlo první rozhodnutí

v poslední kategorii dnešního dne porota rozhodla

v poslední kategorii dnešního dne porota rozhodla

a tato kategorie zabodovala u poroty takto

v hlavní věkové kategorii se výsledky zrodily v následujícím pořadí

I letos jsme pro Vás zajistili bezplatné parkování v rámci festivalu v okolí IDEONu.

nové prostorovky jsou právě nyní volně ke stažení

dle minuloročných zkušností jsme letos poprvé na našem festivalu připravili nový koutek určený zejména pro děti.

okované boty v country stylu jsou krásnou dynamickou kategorií letošního festivalu Pardubická Ryengle

################

a čekají na víkend, kdy budou předány novým právoplatným majitelům.

den po ukončení Vám zveřejňujeme výsledkovou listinu ze všech soutěžních kategorií

A na čem jiném než na oblíbených tanečních podložkách od firmy DDR.CZ! Na 4 podložkách naráz můžete svádět "taneční bitvu" a odšlapat si ve svém volném čase některou z mnoha písniček, které jsou u tanečních podložek k mání!

Festival ve Znojmu ukončil podzimní mistrovství od asociace CCCDCA a ukončil ho více než důstojně. Kdo si pamatuje jejich předchozí mistrovství v roce 2008 (11. OMČR) a jejich 66 příhlášených choreografií s mistrnou realizací od Zuzany Znojma pod kterou se podepsal především Jiří Blažek a Ivona Křivanová, tak žil před letošním ve velkém očekávání.

pravidelná schůzka vedoucích tanečních skupin s pořadateli festivalu se tradičně koná na začátek festivalu v pátek od 21 hodin

přijměte pozvání na sobotu 5. listopadu 2011 do Nasavrk.

po dlouhých peripetiích se konečně podařilo rozeslat DVD z dubnového festivalu PARDUBICKÁ RYENGLE 2011 - IRSKÝ DEN

CCCDCA a Ryengle Pardubice ve spolupráci se společností SANSHA PRAHA s.r.o. připravili

jídelníček letošního festivalu vypadá velmi zajímavě. Cateringová firma navíc zajistila nové nádobí na výdej jídla a mělo by to být opět k lepšímu. Nechme se tedy překvapit!

21.10.2011 LET´S COUNTRY
Večer plný tance a hudby, zve na 6.11. 2011 do pražského Hotelu Pyramida CARAMELKA a COUNTRY SISTERS - nenechte si ujít!

jak jste si již zvykli, tak festival Pardubická Ryengle vždy nominuje do 3 porot. Zveřejňujeme obsazení jednotlivých porot na letošní 13. ročník festivalu.

Propozice pro III. ročník pohárové soutěže tanečních kolektivů konané dne 12. listopadu 2011

Festival Pardubická Ryengle 2011 otestuje nový parket v IDEONu

pořadatelé vzhledem k problémům s webovými stránkami přihlédli k této skutečnosti a uzavřou přihlašování až 22. října 2011

Po mimořádně úspěšném country tancování v loňském roce Vám i tentokrát nabízím dva termíny. Můžete si tak vybrat, podle Vašich tanečních schopností, který víkend budete chtít strávit v Luhačovicích v rytmu country tanců

kapela NOTA BENE dobarví svým osobitým způsobem country festival Pardubická Ryengle sobotní country bál pro účastníky i veřenost.

################29. srpna tohoto roku bude v Brně otevřena nová, již dlouho očekávaná taneční škola „ESTUDIO ANDALUZ“. Jak již název napovídá, jedná se o taneční prostor v duchu slunné španělské Anadalusie, speciálně upravený pro potřeby flamencového tance.

Nasavrky – Již za pár dní, v sobotu 30. července 2011, proběhne v Nasavrkách jubilejní 5. ročník festivalu keltské kultury Lughnasad, který tradičně pořádá občanské sdružení Boii. „Letošní ročník se ponese v duchu setkání tří národů - Keltů, Germánů a Římanů a tomu bude uzpůsoben i festivalový program. Můžete se těšit na tematické přednášky, módní přehlídku i ukázky tradičních řemesel, které budou probíhat od půl desáté až do večera,“ říká ředitel festivalu, Jiří Antoš.

a zde přinášíme kompletní nabídku stravy na festival Pardubická Ryengle 2010. Věříme, že si opět pochutnáte

A je to! Klid na straně souborů - tedy jen dočasný, se přenáší na bedra pořadatelů, kteří budou nyní zjišťovat kombinovat nejrůznější možnosti, aby se vše časově vešlo. Vy mezitím můžete vzít za vděk několika číslům v článku.

dnes by měla být uzávěrka na festival Pardubická Ryengle 2010, z organizačních důvodů se posouvá do nedělního termínu - tedy 17. října 2010

a bude se plesat ve rytmu country po celý večer. Večer bude plný překvapení a doufáme, že Vás příjemně provedou i obě country kapely

Propozice pro II. ročník pohárové soutěže tanečních kolektivů TEAM DANCE Litoměřice 2010, soutěž má i zvláštní kategorii pro country tance!

je jen pár akcí, které každoročně taneční soubor Ryengle pořádá. CELTIC SESSION je jednou z nich. Letos se rozhodla svou akci nasměřovat do volného prostranství pardubického Příhrádku v sobotu 9. října 2010 v rámci dalšího programu městských slavností.Taneční skupina Country Road z České Lípy srdečně zve všechny tanečníky

školní rok na krku a taneční soubory se probouzí z letního spánku a pilně trénují své nové taneční příspěvky nebo získávají zpátky svou kondičku a techniku z jarní sezóny

informace o tancování pod agenturou Dvorana. Hlavní akce se chystá již v říjnu. Tam nesmíte chybět!

víkendové tancování s Ivanem Bartůňkem v lázeňských Luhačovicích.

Ve dnech 14.-20. srpna se uskuteční v Praze Bernard s Summer School - asi největší středoevropská akce zaměřená na poznávání irské tradiční kultury. Zájemci se mohou přihlásit na lekce irský tanců (na těchto aktivitách škola před deseti lety vznikla) a to nejen moderního step dancingu, ale zejména tradičních stylů jako je irský set dancing či sean nós dancing.

Nová taneční škola Terezy Loužecké Bachové Luas Dancing School zahajuje od září 2010 pravidelnou výuku irských tanců a amerického country stepu cloggingu v Praze. Přihlásit se mohou jak začátečníci tak pokročilí z řad široké veřejnosti stejně jako zájemci o přípravu na soutěže v irských tancích.

Nově je od soboty louka u Mladotic poseta stany, které netrpělivě čekají na své táborníky

přinášíme výsledkový servis vítězů "zo Žarnovic" z otevřeného Mistrovství Slovenska v country tancích a příbuzných stylech

pořad, který přinesl všem návštěvníkům radost z irského tance i z toho, co se jejich nejbližší naučili v kurzech irských tanců v Pardubicích a Hradci Králové, se uskutečnil pod taktovkou Ryengle 28. května v KD Dubinaa máme tu článek, který přichází více než týden po spuštění přihlašování na festival PR. Připomeňme si vymezuní počtu možných - časově zvládnutelných - choreografií v jednotlivých kategoriích

Ano, festival Pardubická Ryengle opět zahajuje přihlašování na festival PR 2010, který se bude konat 27. a 28. listopadu 2010 v IDEONu v Pardubicích

CTS Ruty Šuty, Město Kelč a jednota Kelč Vás zvou 19.6. 2010 na festival a seminář country tanců a line dance pro širokou veřejnost

LT Ryengle, Lichnice 8.5.2010

Sokolov 7.-9.5.2010 - výsledky

energii z irského tance můžete získat 28. května 2010 od 19 hodiny v KD Dubina v Pardubicích. Pomohou Vám v tom kurzisté z Hradce Králové, Pardubic, TS Ryengle a jejich hosti.21. května 2010 v 16.00 a v 19.00 hodin v Tylově divadle Rakovník.

26. června 2010 se v KD Dubina opět uskuteční osmý tradiční seminář irských tanců určený pro úplné nováčky, kteří si chtějí irské tance vyzkoušet. Seminář taktéž přivítá mírně pokročilé tanečníky. Dva sály pohodlně pojmou až 40 tanečníků dvou tanečních úrovní.

Blíží se termín pro přihlášení 11.4.2010

Pořadatelé festivalu si udělali 1. dubna z našich čtenářů trochu legrace, ale možná ne tak docela...

Patříte mezi skupiny, které stále hořekují nad náklady, které musíte uhradit pokud se chcete podívat na festival Pardubická Ryengle? Startovné, stravné, dopravné, nocležné a další částky se nasčítají a v konečném sumáři nadělají vrásky nejednomu pokladníku tanečního souboru. Festival přišel na to, jak ušetřit Vám, tedy účastníkům. V dnešní době, která skloňuje slovo krize ve všech pádech, bude tato úspora jistě kvitována ze všech stran.

Taneční soutěž ve stylu country a příbuzných stylů pro dětské taneční skupiny, Uzávěrka přihlášek: 18.4.2010

Srdečně zveme všechny tanečníky, kteří se zabývají tradičními country tanci, moderními country tanci, show country tanci, stylem country line či irskými, skotskými nebo mexickými tanci 12.-14. listopadu 2010 do České Lípy

Tanečníci z TCS Louisiana Písek vykročili do nového roku skutečně tou pravou nohou, když obhájili loňské úspěchy v Line dance nejprve v únoru v Lotyšsku a následně v březnu v Německu.

Každý festival se vyvíjí a s tím přichází změny. 12 ročník se připravuje na změnu a nebude ledajaká.

dva běhy tábora připravují dvě různé celotáborovky v nové lokalitě letního tábora.

taneční soutěž určená pro děti a juniory

a 2e WCDF Regional Country Linedance Competition Czech Republic 2010 v termínu 8-10.10.2010 v KD Písek.

17. dubna 2010 se v KD Dubina opět uskuteční již tradiční seminář irských tanců určený pro úplné nováčky, kteří si chtějí irské tance vyzkoušet. Seminář taktéž přivítá mírně pokročilé tanečníky. Dva sály pohodlně pojmou až 40 tanečníků dvou tanečních úrovní.

pro fandy irského tance přinášíme opravdouvou bleskovku - dnes můžete shlédnout v Kongresovém centrum v Praze irskou taneční show GAELFORCE DANCE

03.03.2010 Ladies Step Dancing
Caledonian Club pořádá v Praze ve dnech 20. a 21. března 2010 unikátní seminář jednoho z méně známých druhů skotských tanců. Tento druh tance se vyučuje pravděpodobně poprvé v České republice, je tak jedinečnou příležitostí nahlédnout do u nás zatím neprobádané oblasti skotských tanců.

na víkendové setkání dětských tanečních skupin Vás ve dnech 19. - 21. března 2010 zvou CCCDCA a TK Calipso Praha konaného v prostorách ZŠ Veronské nám. Praha 10 – Petrovice.

24.02.2010 Line Dance Weekend
Akce se koná ve dnech 12. - 14. 3. 2010 v Jiříkovicích u Brna

24.02.2010 HEEL & TOE SHOW 2010
s Otvorenými majstrovstvami Slovenskej republiky 18.-20. 6. 2010, Žarnovica

posíláme vám pozvání na další taneční seminář, který se koná 13.3. 2010 opět se Zuzkou Ferebauerovou a jejími radami co dělat s bolavým tělem a nohama.

taneční skupina DIVOKEJ IR Vám posílá POZVÁNKU NA "IRSKÝ BÁL"

adresáti se již mohou těšit na připomenutí festivalového řádění z konce minulého roku

Ukázková hodina irských tanců počátkem roku 2010 taneční skupiny Ryengle otevřela první pravidelný kurz irských tanců v Pardubicích

na tradiční a oblíbený seminář irských tanců, který 20.2. 2010 bude pokračovat šestým dílem, se můžete přihlásit pomocí odkazu uvedeném v tomto článku

na Country bál Vás zveme do ČEJETIC u Strakonic

S nádherným výhledem na moře budete tančit americké čtverylky, mixery i řadové tance. Proniknete do základů skotských kroků, zažijete západ slunce s překrásnými melodiemi a tanci z Řecka i moderní country hudbu na jakou se tančí line dance - nejmodernější forma country tanců. Letos nově i výuka společenských tanců pro začátečníky..

máte možnost získat fotografie z PR2009 v plné velikosti!

23.12.2009 PF 2010 :)
Vše nejlepší nejen v dalším roce přeje TS RYENGLE a web www.ryengle.cz

zahájí pravidelné kurzy v Pardubicích

ale to důležité zůstalo z něj v nás - dojmy.

okované boty v country stylu jsou krásnou dynamickou kategorií letošního 11tého ročníku festivalu Pardubická Ryengle 2009

pondělí 30. listopadu je poslední možný den se přihlásit za sníženou cenu!

festival PR2009 v poslední kategorii letošního roku přisoudila souborům tato konečná umístnění

jak vypadlo konečné pořadí na festivalu PR2009 z poroty?

Hlavní věková kategorie COUNTRY

kategorie COUNTRY SHOW nad 15 let

festival PR2009 přináší výsledky

festival Pardubická Ryengle 2009 vyhodnotila soutěžící takto

v dětské kategorii DII. COUNTRY SHOW bylo pořadí nakonec takovéto

Nejmladší tanečníci zcela bez skrupulí a beze studu otevřeli letošní soutěžení

IDEONEM zní tóny Michal Tučný Revival a parket je úplně zabrán tanečníky

to nejlepší z country taneční scény v Česku a Slovensku hostí již po jedenácté festival Pardubická Ryengle

v rámci festivalu a doprovodného programu proběhne v prostorách IDEONu v sobotu soutěž o taneční podložky.

těsně před festivalem hlásí pořadatelé změnu v porotcovském týmu

v pořadu "Máme hosty" v Českém rozhlase Pardubice dne 24. listopadu 2009

Zdraví dětí vítězí nad touhou po poháru

prestižní festival Pardubická Ryengle se v roce 2010 dočká svého dvanáctého pokračování

špičkou ledovce prestižního festivalu je předávání cen nejlepším souborům. Letošní ceny jsou již na cestě k pořadatelům. Letos však nečeká nejlepší soubory jen ocenění pohárem z rukou pořadatelů...

tancovat budeme country a line dance pod vedením Calipso Praha

nasazení dle odbornosti na festivalu Pardubická Ryengle 2009

o této variantě platby a vyjití vstříc kolegům ze Slovenska se více dozvíte v článku.

V sobotu 31. října proběhne na zámku a v zámecké zahradě v Nasavrkách tradiční oslava keltského nového roku – svátku Samhain.

12. prosince zvou do Pardubic lektoři Štefan Švestka a Hana Radilová na již tradiční irský taneční seminář. KD Dubina bude opět v zajetí tancechtivých kurzistů.

Olomoucká skupina srdečně zve všechny zájemce o irskou hudbu a tanec na oslavu svátku Samhain.

Pražská sekce italské společnosti pro starý tanec Società di Danza Vás velmi srdečně zve na 2. ROČNÍK KURZŮ TANCE 19. STOLETÍ v neděli 25.10. 2009, od 18:30 do 21:00 hodin.

A pokud nepojedete letos na 11. ročník festivalu Pardubická Ryengle, tak zde máme nabídku, která se koná ve stejný termín - tedy 27. – 29. 11. 2009, kdy Vás Vás srdečně zvou do Prachatic DDM Prachatice a CTS Mary Lou

Po fenomenálním úspěchu v roce 2008, kdy tato představení navštívilo v pražském Kongresovém centru více než 10.000 diváků se toto unikátní uskupení hudebníků a tanečníků v příštím roce vrátí na místo činu, aby opět nadchlo a pobavilo své fanoušky.

Ano je to tak, letos extrémně rychle přidáváme termíny na další letní tábor i se změnou lokality. Bližší informace a NOVINKY najdete v článku.

15. října bylo poslední datum pro přihlášení na letošní prestižní taneční soutěž v Pardubicích

Lord of the Dance, Celtic Tiger, Riverdance a Tap Dogs zabalené v úhledném rodinném balení s pečetí tanečního souboru Merlin Snina - to je taneční show CELTIC ENERGY, která se konala 19. října 2009 ve Východočeském divadle v Pardubicích.

nezaměnitelná podzimní akce Dvorany Praha opět přinesla semináře na nejrůznější taneční styly, ale přinesla taktéž otazníky nad svou vlastní budoucností

22. 11. 2009 od 19 h v Městské knihovně v Praze 1. Více informací v článku.

milé shrnutí od účastnice již třetího ročníku této akce

prvotina v Pardubicích proběhla v pátek 9. října v KD Hronovická. Ryengle představila novou choreografii GALICIA a POITÍN se dočkal zasloužilého ocenění od diváků. Premiérově se před pardubickým publikem představila taneční skupina Keltský Tygr ze Sedmihorek.

v úterý 6. října 2009 přišla na hradeckou Hvězdu podpořit TS Ryengle již druhý ročník kurzů irských tanců

z organizačních důvodů mění kurzy LINE DANCE v Pardubicích den konání!

vzpomínat na Michala Tučného budeme s Drobkem a jeho REVIVAL MICHALA TUČNÉHO

od 7. října můžete ve večerním čase jen tak pro radost docházet do kurzů Line dance pod vedením lektorů z TCK Virginia Pardubice.

Stále jste nerozhodní, zda se přihlásit či ne? Víte, že se za sníženou cenu můžete přihlásit pouze do 30. září?!

15. října se uzavře brána přihlašování na festival Pardubická Ryengle. Jste si jistí, že jste již přihlášení? A jste si jistí, že správně?

pražský seminář irských tanců 17. a 18. 10. 2009 se známou Terkou, která změnila jen své příjmení, ale nic nezměnila na preciznosti svých seminářů

24.09.2009 CELTIC SESSION
první irský taneční večer v Pardubicích s živou kapelou POITÍN z Plzně a třemi tanečními skupinami!!!!

i letošní rok jsme Vám připravili výběr jednotlivých jídel, které si můžete přednostně zajistit ještě před vlastním konáním festivalu. Slepice z obrázku se však bát nemusí....

Písecké dupání 9.-11.10.2009 - workshop Line dance s Nancy Morgan a Cintou Larrotchou. Poprvé si v České republice budete moci vyzkoušet soutěž Line dance určenou jednotlivcům v kategorii Social s pravidly World Country Dance Federation (WCDF).

Nastal čas pro přihlášení se na 12.MČR soft tentokrát v MDK Sokolov v termínu 20.-22.11.2009.
převzato z CCCDCA.cz

s pravidelností sobě vlastní se nám vrací tento festival pořádaný Dvoranou Praha. Přijměte pozvání od 16. do 18. října 2009 do Prahy.

V těchto dnech byla distribuována právě vyšlá publikace mapující 10 let Mistrovství České republiky v dětských country tancích v letech 1998 - 2008

POZOR, pozor! Nová taneční soutěž na obzoru! Chcete si svá taneční čísla připravená na letošní soutěžní sezonu vyzkoušet na nové soutěži? Chcete podpořit novou soutěž, kde je i kategorie pro COUNTRY TANCE? Soutěž, kde jsou porotci Eva Táborská a Tomáš Mikulský, které znáte z každého ročníku festivalu Pardubická Ryengle? Pak čtěte dál!

TS Ryengle pokračuje v pořádání seminářů pro milovníky irských tanců. Těšíme se, že k nám do Pardubic v termínu 10. října 2009 najde cestu zase převážná většina účastníků seminářů z minulého roku. Důvod? Třeba ten, že v pátek se mohou naladit na tu správnou irskou notu na irské taneční akci - více v článku

příští týden zahájí svou jubilejní 20tou taneční sezónu taneční skupina, která ještě stále žije na svých country kořenech, ale nyní se již pyšní svými irskými tanci

na naše stránky umísťujeme kompletní fotografie z prvního běhu volně ke stažení

Caledonian Club pořádá v Praze ve dnech 19. a 20. září 2009 seminář skotských country tanců. Seminář povede v angličtině paní Wendy Mumford, certifikovaná učitelka RSCDS, asistovat budou členové Caledonian Clubu.

na prvním běhu letošního tábora pod vlajkou Ryengle byla taktéž reportérka Českého rozhlasu Pardubice, která natočila rozhovor s dětmi i vedením tábora

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den ČTRNÁCTÝ pátek 17. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den TŘINÁCTÝ čtvrtek 16. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den DVANÁCTÝ středa 15. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den JEDENÁCTÝ úterý 14. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den DESÁTÝ pondělí 13. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den DEVÁTÝ neděle 12. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den OSMÝ sobota 11. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den SEDMÝ pátek 10. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den ŠESTÝ čtvrtek 9. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den PÁTÝ středa 8. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den ČTVRTÝ úterý 7. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den TŘETÍ pondělí 6. července 2009

podívejte se na letošní novinku - scanované deníky Vašich táborníků

informace z PRVNÍHO běho letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den druhý neděle 5. července 2009

informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den PRVNÍ sobota 4. července 2009

Zveme Vás na tradiční oslavy keltského svátku Lughnasad 1. srpna 2009 v Nasavrkách. Vystupovat budou i Ryengle!

Soňa Kudláčková se s námi dělí o dojmy z proběhlého III. OMČR v Hodoníně: "Do Hodonína na Mistrovství ČR v cloggingu a line dance dospělých jsem jela jako divák již potřetí a opět jsem byla náramně spokojená. Jako vždycky, celý Kulturní dům byl vyzdobený, tentokrát v duchu tématu "V Hodoníně za vojáčka". Pro nás civilisty byly všude vyvěšeny instrukce, kterak se zachovat v případě výbuchu miny."

Poprvé si v České republice budete moci vyzkoušet soutěž Line dance určená jednotlivcům v kategorii Social s pravidly World Country Dance Federation (WCDF).

už o víkendu (přesně v pátek 12. června) začal taneční skupině Ryengle perný týden

za pár měsíců to bude deset let, co na FOLKtime.cz vyšel historicky první článek. Mnoho věcí se za tu dobu změnilo, ale jedna věc zůstala, a to tvář FOLKtime.cz. Pokrok se zastavit nedá, a tak jsme se rozhodli trošku FOLKtime.cz změnit. Pevně doufáme, že k lepšímu. Nicméně to musíte posoudit vy, návštěvníci našich stránek.

11.06.2009 V rytmu country
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE ve Štolbově ul. ve spolupráci s Tanečním Country Klubem VIRGINIA si Vás dovolují 15.6. od 17 00 hod. pozvat do ABC Klubu na komponovaný taneční program

ještě jednou se vracíme upoutávkou k blížící se akci naší spřátelené taneční skupiny z Brna - La Quadrille Brno. Co o vystoupení a sobě napsali na stránkách BKC.cz?

výsledky ze všech kategorií nám zaslal pořadatel festivalu Nashville Košice. Celkem 16 souborů se nakonec přihlásilo na tento známý slovenský festival. V konkurenci se neztratily ani zahraniční soubory z Česka.

Beseda proběhne v pátek 12. června v čajovně U Pana Oldy v Hlinsku (v Betlémě), od 17.30 hodin. Přednášejícím je předseda Boii o.s., pan Lukáš Blažek.

Letos již podeváté se v srpnu Praha stane centrem irské taneční a hudební kultury. Ve dnech 15.-21. srpna se uskuteční v pořadí již 9. letní škola irských tanců – Bernards Summer School 2009, jejímž pořadatelem je Václav Bernard, bývalý dlouholetý vedoucí Rinceoirí, služebně nejstarší taneční skupiny zaměřené na irské tance v Česku.

V dňoch 5.-7. júna 2009 sa v metropole východného Slovenska, Košiciach, bude konať 10. ročník najväčšieho country tanečného festivalu na Slovensku. Festival, svojím medzinárodným obsadením, bude ďalším príspevkom k titulu Košice - európske mesto kultúry.

pohled "náčelníka Sedící Jitky" ze zákulisí třetího ročníku soutěže v cloggingu a line dance pro dospělé tanečníky, který proběhl 30. května 2009

na křest nově nahraného CD Vás pozve kapela Jauvajs

TISKOVÁ ZPRÁVA - mezinárodní soutěž v irském tanci poprvé v Praze

o nadcházejícím víkendu 6. a 7. června 2009 se v Košicích uskuteční další ročník známé slovenské putovní soutěže Heel and Toe. Letos se prý soutěžně zúčastní i čeští zástupci...

3. OMČR pořádaný 30. května 2009 v Hodoníně hlásí tyto výsledky

již zítra - 1. června 2009 - začne přihlašování na festival Pardubická Ryengle 2009, který má limitovaný počet přihlášených choreografií v jednotlivých kategoriích.

Pod novým názvem a logem Western park Boskovice se skrývá několik novinek, které startují novou éru Divokého západu v Boskovicích. Od roku svého vzniku - LP 1993 prošlo westernové městečko spoustou změn.

Brno, nádvoří Staré radnice, 16. červen 2009, 19:30 - 21:30, uveřejňujeme následující pozvanku na hezkou akci, které jsme se loni zúčastnili jako vystupující skupina stálo to za to!

KD v Hodoníně ožil prostorovými zkouškami a přípravou na zítří šampionát

TYRŠOVY SADY SE V PARDUBICÍCH NA JEDEN DEN ZMĚNÍ V PERNÍKOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Krakow, 22 July 2009 - 2 August 2009 - new, exciting Irish SHOW dance project!!

Chcete se zúčastnit zajímavých workshopů irské muziky? Nebo se podívat na umění skupiny Cairdeas jejíž protagonisté nahrávali s takovými osobnostmi jako jsou The Chieftains,The Afro Celt, Loreena McKennitt, Michael Flatley a další?

V neděli 24. května, v 10:00 hodin zavládne v prostorách obchodní galerie AFI PALACE až mystická atmosféra. V rámci dostihového Britského dne do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného regionu East Lothian. Skotští tanečníci a hudebníci předvedou tradiční skotské tance a písně. Na produkci Skotů naváže Katka Fialová, mistryně světa ve stepu a pardubická taneční skupina Ryengle. Vystoupení potrvá přibližně 3/4 hodiny.

a koncem května může začít pravá taneční show

Prachatice hlásí tyto výsledky

i před letošním ročníkem Vám přinášíme některé důležité informace, které byste měli znát před vlastním přihlašováním.

celkem 12 souborů bude soutěžit na konci května na OMČR dospělých v CLOGGINGu a LINE DANCE. Navíc zde pro ně přinášíme i odpovědnou odbornou porotu.

Chcete-li se přihlásit na květnový seminář irských tanců pod hlavičkou TS Ryengle, tak máte možnost tak učinit do 8. května!

Zpráva všem souborům: "Medvěd se probudil!" - 1. června je opět magické datum na které se čekají všichni, kteří se chtějí přihlásit na festival Pardubická Ryengle!

V pátek 8. května pořádá občanské sdružení Boii ojedinělý experiment – výpal keltské keramiky v tzv. dvoukomorové peci.

z jiného ranku, ale přesto z tanečního stylu nabízíme infroamce od nás z Pardubic, kde se bude 16. a 17. května 2009 pořádat v nám známém prostředí IDEONu mistrovství ve STREET a MODERN DANCE pod hlavičkou Czech dance Organization o.s.

obavy o naplněnost jednotlivých běhů po rozšíření na dva vlastní běhy se nenaplnilo a zbývá posledních pár volných míst!

o následujícím prodlouženém víkendu - přesně v sobotu 9. května 2009 proběhne již 12. OMČR v cloggingu a je přihlášeno 12 tanečních souborů z celé České republiky

vzhledem k svátku se posune uzávěrka na jeden z největších tanečních soutěží v České republice

nebo poukázku na Šiklův mlýn? Jednoduchá rada - přijeďte si je vyhrát do Hodonína!

a chcete se učit tehdy kdy chcete? a k tomu se dozvědět zajímavé infromace? Poslouchejte skrze internet Raidió Fáilte na www.raidiofailte.com

již potřetí se 23. května 2009 v KD Dubina setkáváme s lektorskou dvojicí z města perníku, kteří zahájili pravidelné kurzy irských tanců pro nováčky a mírně pokročilé

Je jedinečné westernové městečko v autentickém prostředí Divokého západu. Divadelní představení v obrovském přírodním amfiteátru s krásným vodopádem, který dodá indiánským a kovbojským příběhům to pravé kouzlo. Celodenní program nabízí spoustu zábavy nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří mají chuť se bavit v jakémkoliv věku.

06.04.2009 Žďár tančí 2009
I. ročník soutěžní přehlídky tance, sobota 23.5.2009, Sportovní hala na Bouchalkách Žďár nad Sázavou (vedle zimního stadiónu)

Taneční country studio Ivana Bartůňka spolupořádá již třetím rokem velice úspěšný týden s country tancováním v Chorvatsku na Makarské riviéře. V termínu od 10. do 19. července budete mít možnost strávit velice příjemný týden v rytmu tanců country, skotských, řeckých i line dance.

Zveme všechny do Hodonína!!! Ať již na III. Otevřené mistrovství ČR v cloggingu a line dance nad 15 let, nebo na večerní country bál s vyhlášením vítězů, s výukou tanců, s předvedením vítězných choreografií.

cenu za dlouholetou práci v oblasti irské kultury dostal z rukou irského velvyslance pana Donala HAMILLa.

Již podruhé se sjeli účastníci téměř z celé České republiky do Pardubic za irským tancem. Lektoři Hanka Radilová a Štefan Švestka měli tentokráte 40 dychtivých tanečníků ať nováčků nebo již znalých základních krůčků. V každém případě se seminaristé rozjížděli s nově nabytými zkušenostmi

HEEL & TOE SHOW, Košice s Otvorenými majstrovstvami Slovenskej republiky 5. - 7. jún 2009

jste už přihlášeni do Hodonína? Ne? Tak to byste si měli pospíšit!

O tomto víkendu se TCS Louisiana Písek zúčastnila soutěže Line dance v Lotyšsku, která je pod hlavičkou WCDF (World Country Dance Federation). O ceny zde bojovalo na 300 tanečníků z 15 zemí.

Ano, je to tak. První pravověrná irská taneční soutěž v České republice. Donedávno se čeští tanečníci prezentovali svými výkony v okolních státech a města jako Vídeň, Krakow a další obdivovaly jejich výkony.

Tábor 24. – 26.4.2009. Vhodné pro začátečníky i velmi pokročilé, pro ty, kteří si chtějí jenom zatancovat pro radost i pro ty, kteří se chtějí naučit hodně nového. Pro ty, kteří se jenom rádi baví i pro ty, kteří chtějí domů přivézt pohár ze soutěže.

střelců, pistolníků, tanečníků a příznivců country and western….

dovolujeme si Vás pozvat na přednášku Duchovní tradice Keltů, která se uskuteční 28.2.2009 v čajovně Luna v Chrudim od 17:00. Přednášet bude Petr "Lunwer" Bílek.

několik datumů, které byste měli znát

Taneční a westernová skupina Desperado v letošním roce oslaví deset let od svého založení.

28.01.2009 Emaily ryengle.cz
neodepisování nutně neznamená nezájem, ale občas technická stránka věci zvítězí nad zamýšleným stavem věci

dne 20. až 22. března Vás do Prahy na COUNTRY TANČÍRNU pozve TK Calipso Praha a CCCDCA. Místo konání je ZŠ Veronské náměstí, Praha 10 - Petrovice

22.01.2009 Lord of the Dance
Taneční představení Lord of the Dance slaví úspěchy po celém světě již více než 10 let. V dubnu 2003, při prvním uvedení v ČR, soubor beznadějně vyprodal dvakrát po sobě T-Mobile Arenu v Praze, v letech 2004 a 2005 a 2008 následovala veleúspěšná turné po celé republice. Představení u nás v těchto třech letech vidělo přes 100.000 diváků. Českou republiku se do nabitého kalendáře souboru podařilo zařadit opět na jaře roku 2009. Turné po sportovních halách českých měst se uskuteční od 23. 2. do 2. 3.

v Divadle Bolka Polívky 6. a 7. března 2009

na 30 účastníků z Prahy, Českých Budějovic, Pardubic, Brna, Ivančic, Žamberka a Hradce Králové tančili irské tance pod vedením lektorů z Ryengle. Jedna z účastnic si odnesla volný lístek na Lord of the Dance, který se bude konat v pardubické ČEZ Areně!

taneční seminář ve stylu country

14.01.2009 12.OMČR v cloggingu
uskuteční v termínu 8.-10.5.2009 v Prachaticích

uveřejňujeme přesnou adresu s odkazem na mapy.cz, kde se přesně koná irský taneční seminář - kontakt pro účastníky semináře

ode dneška si můžete přihlášku na LT RYENGLE 2009 stáhnout z netu

již 10. ledna končí možnost se přihlásit za snížené kurzovné - neváhejte a využijte poslední možnosti!

uprostřed naší české kotliny v dobré dostupnosti všech se koná 17. ledna 2009 seminář irských tanců otevřený pro všechny začátečníky a mírně pokročilé, kteří chtějí vyzkoušet populární formu irského tanečního stylu.

po rekordní účasti na festivalu Pardubická Ryengle 2008 se může Ryengle pyšnit dalším rekordem a to v počtu návštěvnosti stránek v jednom dnu

zatím nezveřejněné fotografie z festivalu PR2008

osmý ročník se již rýsuje a proto se s Vámi podělíme o aktuální informace

Praha 5 je dějištem konání dalšího semináře

Nasavrky, Pardubický kraj, 1. prosince 2008 – Ve čtvrtek 11. prosince proběhne v prostorách zámku Nasavrky slavnostní křest nové publikace o oppidu České Lhotice – jediném keltském oppidu ve východních Čechách!

Pardubice, Pardubický deník/ Nejprestižnější taneční country festival v České republice Pardubická Ryengle, který o víkendu hostilo Společenské a výstavní centrum Ideon, slavil desáté výročí. Na jubilejním ročníku bojovalo v deseti kategoriích 723 účastníků z celé České republiky a Slovenska. Ti se předvedli hned ve 114 soutěžních choreografiích.

nedělní soutěž v kovbojském stepu dopadla takto. Tančeno 30. listopadu 2008

kategorie hlavní LINE DANCE v nedělním odpoledni dopadla takto

Country Line, tančeno 30. listopadu 2008

festival PR2008 má první výsledky a jsou to nejmenší tanečníci

a po finále vyšlo následující pořadí

porota se zasadila o toto umístění choreografií na festivlau Pardubická Ryengle 2008. Tančeno 29. listopadu 2008.

country show na festivalu PR 2008 dopadla v hlavní kategorii takto

úvod country bálu obstaralo finále kategorie Hlavní Country. Výsledkem je toto hodnocení poroty.

Před dvěma lety taneční soubor La Quadrilla zorganizoval doposud největší taneční show za svou dvacetiletou historii. Večer, který byl za spolupráce herců divadla Na provázku uveden v brněnském divadle Bolka Polívky provedl diváky světem tance několika národů.

středa 26. listopadu 2008 do 12 hodin je poslední možnost nahlášení korekcí v přihlašování stravy na festival

je na čase Vám sdělit, co můžete očekávat na sobotním country bále na festivalu PR2008

Odborná přednáška na téma "Keltové na Chrudimsku, oppidum České Lhotice" určená všem zájemcům.

soubory si mohou vyhlédnout ten svůj kýžený pohár neboť ukazujeme všechny, tedy téměř všechny..

soft techniky - ZNOJMO

Všem, kteří se již nemohou dočkat dalšího ročníku zde zveřejňujeme termín 11. ročníku festivalu Pardubická Ryengle

česká taneční show v irském tanečním stylu přinesla skvělou podívanou v nekonečném reji skvostných kostýmů a hry světel doplňovala perfektní výkon plný technicky náročných kousků v podání Rinceoirí

Tak a je to. Úspěšně jsme před hodinou provedli rozlosování choreografií.

Nasavrky, Pardubický kraj, 3. listopadu 2008 – V sobotu 1. listopadu se ve městě Nasavrky konaly oslavy keltského Nového roku – svátek Samhain. Oslavy pořádalo občanské sdružení Boii, které se zde zabývá oživením keltského odkazu. Akci navštívilo cca 200 – 300 návštěvníků.

Letošního 11. mistrovství ČR v country tancích do 17-ti let se zúčastní ve Znojmě 27 tanečních skupin s celkovým počtem 66 soutěžních choreografií.

Součástí jubilejního 10. ročníku mezinárodního country festivalu Pardubická Ryengle budou aktivity podporující ekologické chování dětí i dospělých. Vystupující tanečníci i návštěvníci festivalu se zajímavou formou na informačních panelech i prostřednictvím moderátora seznámí s problematikou třídění odpadu.

www.swanlegend.com, Swan Legend, Legenda o labuti, příběhu o lásce a cestě ke štěstí, jejíž úspěšná a beznadějně vyprodaná premiéra nadchla diváky ústeckého Severočeského divadla opery a baletu, byla více než zdařilá. Přinesla dlouhotrvající aplaus pro všechny protagonisty i nadšené reakce diváků. Další vystoupení v Táboře úspěch jenom zvýraznilo. Tajemno, legendy a příběhy z mytologie dokážou vždy probudit velký zájem.

vzdělávání by mělo být na pořadu dne pro každého choreografa a vedoucího souboru. I na našem festivale několik let nabízíme Choreografickou dílnu s Romanem Vachem. Letos jsme obohatili program o další dva semináře. Jejich popis naleznete v jiném článku. Nyní Vám přinášíme jejich časový harmonogram pro naplánování Vašich aktivit

pořadatelé festivalu se rozhodli po minuloročním experimentu zařadit do běžné praxe našeho festivalu tři poroty pro jednotlivé taneční styly. Jejich obsazení se dočtete v rámci článku.

co si můžete vybrat k jídlu na letošním ročníku festivalu? Vedoucí prosíme o zaslání počty jídel s označením varianty vybraného jídla (např. sobota oběd A10x, B5x... )

25.10.2008 ve 24:00 hod. bylo uzavřeno přihlašování na letošní 11.OMČR ve Znojmě

Zdravíme ze Znojma a chceme všechny tance chtivé upozornit na skutečnost, že za několik dní (25.10.2008) končí přihlašování na letošní 11. Mistrovství ČR v country tancích. Tak kdo stále váháte a nebo jste zapomněli, máte ještě týden. Pak se „brány“ uzavřou.

pozvánku jsem emailem dostal od skupiny MišMaž Praha a rád ji v úplném znění přetiskuji

pro účastníky našeho tábora nabízíme výběr dvou letních běhů, máte možnost rozhodnout se pro jeden z nich a tím lépe naplánovat letní aktivity během hlavních prázdnin

Swan Legend je název pro taneční show v irském stylu skupiny Rinceoirí, která bude mít svoji premiéru 31. října 2008 a následně vyjede na své české turné. Po řadě vystoupení v minulých letech, která uskutečnili Rinceoirí v mnohých českých městech, a která byla spíše ve stylu propagace irské taneční kultury, nyní přicházejí s legendou z irského bájesloví, kterou choreograficky zpracovali a bohatě vypravili. (přebráno z bernards.cz)

26.09.2008 Kdo byli KELTOVÉ?
v Chrudimské čajovně se dozvíte "Kdo byli Keltové"

informace o přípravě dětského mistráku ve Znojmě

od Louisiany dorazily poslední informace před jejich Dupáním

v rámci festivalu budou moci účastníci bezplatně navštívit zajímavé semináře.

do ukončení přihlášení zbývá měsíc!

V novém školním roce Ryengle otevírá tři své součásti a nově otevírá kurz pro nadšence v Hradci Králové. Nové irské taneční naděje zamíří do Ryengle skrze DDM Štolbova, Kulturní centrum Dubina a Taneční centrum Lípa

Na stránkách TCS Zuzana Znojmo, bylo spuštěno on-line přihlašování na letošní mistrák, konaný ve Znojmě ve dnech 14.-16.listopadu 2008.

Pořádá Tereza Bachová v Praze 5, Zborovská ul.22 - 20.9. - 21.9.2008

s Nancy A. Morgan z USA - Poprvé v Evropě

Dneškem (pondělí 25. srpna) začíná pro Ryengle soustředění na novou sezonu. Ryenglím ve zdokonalení notnou dávkou pomáhají lektoři Magda Machovičová a Mišo Köver.

Honza Kudláček píše: Ve svém článku mě Jeff jemně vyzval, abych také napsal pár slov k Americkému týdnu.

St. Patricks Cathedral, Grafton Street, Gaiety theatre, St. Stephens park, Molly Maloneová, Octavia kam se podíváš a zase to počasí...

snídaně irského typu, rvačka v TEMPLE baru, diplom v testování irské whiskey, živá irská muzika a stálé nestálé počasí

letiště, nevyzpytatelné počasí, hostel a Czech Inn v Dublinu

16. srpna 2008 se od devíti hodin

v úterý 22.července 2008 od 19 hodin se na vás budou těšit tanečníci La Quadrilly a jejich hosté z pardubické TS Ryengle

Zveme vás na oslavy léta, slunce, úrody, života a veselí, které proběhnou 26. července 2008 v Nasavrkách (okres Chrudim) u zámku. Akce začíná v 9.30 a potrvá až do večerních hodin.

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den čtrnáctý pátek 11. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den třináctý čtvrtek 10. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den dvanáctý středa 9. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den jedenáctý úterý 8. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den desátý pondělí 7. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den devátý neděle 6. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den osmý sobota 5. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den sedmý pátek 4. července 2008

aneb počasí nás nedostalo :-)

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den šestý sobota 3.7. 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den první sobota 2. července 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den čtvrtý sobota 1.7. 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den třetí pondělí 30. června 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den druhý neděle 29. června 2008

informace z letního tábora 2008 pod hradem Sion. Den první sobota 28. června 2008

co se chystá na tanečníky z Ryengle skrze léto? Možná byste tak bohatý program nečekali. Posuďte sami...

směrem na tábor pod SIONem se vydáme hned z několika směrů.

populární taneční směr LINE DANCE slaví úspěch v České republice - postarala se o to Louisiana Písek společně s dalšími tanečními skupiny

během víkendu byla postavena a připravena základna na další ročník - již patnáctý!

V sobotu 28. června od 12.00 hodin proběhne v Lužné u Rakovníka 6. ročník charitativního festivalu keltské hudby a tance. A stejně jako v letech předchozích i letos na návštěvníky čeká "nálož" skotské, irské, shetlandské, bretaňské a další hudby v podání předních interpretů jak z České republiky, tak i zahraničí.

na závěr letošního školního roku píšu o letošních cílech, záměrech a jejich naplnění

sobota 14.června od 18ti a od 20.30 hodin

TK BLACK AND WHITE zve do Hodonína 29. - 31. května 2009!

přesně tak jak velí letitá zvyklost, bude přihlašování na festival Pardubická Ryengle 2008 spuštěno 1. června

PR2008 - nabídne pomocnou ruku nováčkům v country tancích i choreografům, kteří se již nenechávají omezovat pouze stylem country

se koná 25. a 26. července 2008 v KEMPU ŽRALOK pod PLUMLOVSKÝM ZÁMKEM (cca 8 km od Prostějova)

informace o festivalu se "skotskou stopou"

HEEL & TOE SHOW, Bratislava s Otvorenými majstrovstvami Slovenskej republiky, 19. - 22. jún 2008

Nefalšovaní skotští dudáci, doprovázeni nejrychlejším bubeníkem světa r. 1993 předvedou své umění na Pernštýnském náměstí.

1. června se mílovými kroky blíží a stejně jako minulé roky můžete od tohoto dne použít přihlašovací formulář na našich stránkách

bližší informace nám zaslal emailem Vašek Bernard

Kurz irského tance v Hradci Královém bude otevřen v září 2008 pod vedením lektorky z taneční skupiny Ryengle Pardubice

cloggingové mistrovství proběhlo v roce 2008 pod taktovkou TCK Virginia Pardubice 10. května 2008 s těmito výsledky, které poskytla jako spolupořadatel dětská asociace CCCDCA.

Ryengle symbolicky zakončí taneční sezonu v úterý 10. června od 18 hodiny v KD Hronovická.

TCS Louisiana Písek tentokráte pozvala světově uznávanou choreografku a lektorku, 2 Time UCWDC World Champion Nancy Morgan z USA.

dnes se sjíždí účastníci do Pardubického kraje do vesničky, která je vzdálená cca 30 km od Pardubic

již druhý seminář irských tanců pro úplné nováčky uspořádala taneční skupina Ryengle v Hradci Králové

nedaleko Pardubic se bude konat 11. mistrovství České republiky v cloggingu pro dětské taneční country soubory. Program byl poslán od pořadatele TCK Virginie Pardubice

30.04.2008 Medvěd se žení!
dámy a pánové, říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Dnes se dostalo na dalšího svobodného mládence, kterého zná celý český a slovenský country taneční svět

máte chuť slyšet irskou muziku? a chcete být přitom v originálním prostředí nové IRSKÉ restaurace?

7. května je k vidění v pražské Městské knihovně unikátní soubor umělců hudebníků, zpěváků, tanečníků

Skotská hudba se skotským tancem, podpořené douškem kvalitní skotské single malt whisky roztočí skotské kilty v sobotu 19. dubna

8. až 13. dubna od 20 hodin (sobota 12.4. a neděle 13.4. také od 14 hodin), Kongresový sál KCP, Praha (převzato z www.wtfcz.cz)

tak jako minulý rok i letos hlásí tábor beznadějně obsazený stav

povinných 8 souborů se přihlásilo. Nyní je přihlášeno dokonce 9 souborů. Uzávěrka je zanedlouho, přesto se uvažuje o tom, kdo se ještě přihlásí

Letošní ročník se odehraje 9.5.-11.5.2008 v Trusnově, okr. Pardubice

Ferrari irského tance ve světě, 4. a 5. listopadu je diváci uvidí v Praze a Brně

letošní ročník tradičních seminářů na Šiklově mlýnu má nové i tradiční tváře. Posuďte sami v termínu 13. - 20. července 2008.

Každoročně je v červnu v městě Pardubice organizováno Zrcadlo umění, kdy při tomto festivalu nastavuje zrcadlo umění celé město, které je zvědavo na umění nejrůznějších spolků, skupin a organizací. V jednotlivých dnech město hraje divadlo a maluje, muzicíruje, tančí a zpívá.

tradiční týden na Šiklově mlýnu se bude konat od 13. do 20. července 2008. Cena za týden takřka lidová - 880,- Kč v prostředí westernového městečka.

15. března ve Střelnici, Český Těšín. Přetiskujeme zde velmi rádi informaci, která se k nám dostala emailem.

12. dubna proběhne v Brně tradiční taneční soutěž dětských tanečních skupin.

15. března bude k vidění v Čejeticích country bál taneční skupiny Rozálie Strakonice. Přetiskujeme pozvánku zaslanou emailem.

Pardubice, KD Hronovická - ve čtvrtek 28. února od 18 hodiny pořádá Ryengle Ukázkovou hodinu irských tanců

Irská taneční show Lord of the Dance, která se bude konat v rámci turné po Česku 13. 3. 2008, se přesouvá ze Zimního stadionu v Hradci Králové do ČEZ Arény Pardubice

Ryengle pořádají každý měsíc víkendový seminář pro své členy. Tentokráte se rozhodli pozvat na návštěvu za pardubickými tanečníky Miša Kövera.

jedna z předních českých tanečnic ve stylech irské tance a clogging nabízí své semináře

V sobotu 15.3.2008 od 20:00 hodin!, Národní dům Trutnov

sedmý country bál je zárukou tradice i dobré zábavy!

25.01.2008 DANCE Děčín 2008
III. ročník taneční soutěže o putovní pohár primátora města Děčína Ing. Vladislava Rašky

pražský Lucerna bar 16. března přivítá v předvečer irského svátku Svatý Patrik zakladatelé této již téměř legendární skupiny

Ivan Bartůněk zve opět na letní country tancování v Chorvatsku. Spojte lenošení u moře s příchutí country tanců!

po letech na festival zavítal Tomáš Lorenc, tentokrát jako vedoucí taneční skupiny. Chce se s Vámi podělit o své dojmy z festivalu, který se konal začátkem prosince v pardubickém Ideonu

přečtěte si příspěvek Martina Konráda a reagujte v případné diskuzi okolo kategorie clogiging na festivalu PR2008

Dvorana Country Dancers je taneční skupina, propagující především americké lidové tance a v posledních letech také lidové tance Mexika. Možná vás tedy překvapí v jakém "kabátu" vstoupila do nového roku 2008.

podle zákulisních zpráv se již dodělávají propozice, které Vám v nejbližší době přineseme.

první týden v novém roce přinesl rovnou 10 táborníků!

Novinka: taneční soutěž se rozdělila do dvou dnů, druhý den se soutěží v divadle A. Jiráska!

Mezinárodní pohárová soutěž

pro lidi, kteří se ptají, kdy se začíná tvořit nový ročník festivalu máme odpověď - hned po skončení toho starého!

v IDEONu právě probíhají prostorové zkoušky na nedělní soutěž

v neděli se v pardubickém IDEONu soutěžilo ve stylu LINE DANCE

hlavní věková kategorie v LINE DANCE dopadla v nedělním odpoledni takto

okované boty zněly pardubickým IDEONem poprvé a v premiéře si vysloužily soubory tyto umístění

pátek 30. listopadu byl dnem příjezdu, koncertu Kamelotu, ale i setkání vedoucích tanečních skupin

PR2007 první výsledky obstarali nejmenší tanečníci.

a po finále vyšlo následující pořadí

porotci rozhodli svými hlasy takto

porota nám rozhodla o prvních diskvalifikacích na letošním ročníku. Soubory s nadpoloviční diskvalifikací od porotců nejsou hodnoceny.

na večerním country bále rozhodli porotci svým verdiktem osud kategorie Hlavní Country - tedy v nejstarší věkové kategorii nad 15 let

IDEON duní v country rytmech tanečníků i kapely Lokálka z Hradce Králového

festival Pardubická Ryengle bude slavit jubileum!!!!

je znám další ročník letního tábora, který pořádá Kulturní sdružení Ryengle!

nadále se velkému zájmu těší turné LotD 2008.

Soutěž je vyhlášená pro všechny taneční kluby , školy, kroužky… bez nutnosti přihlášení v ČMTO. Srdečně zveme všechny, kteří rádi tančí-přijeďte se ukázat

pořádá RINCEOIRÍ Praha - převzato z www.rinceoiri.cz

festival obohatí pro účastníky dva semináře pro vedoucí skupin a choreografy

jedinečná možnost vidět dokument TV Prima o LotD v Čechách

mystiku a dávnou minulost se v nás bude snažit probudit občanské sdružení BOII za podpory dobrovolníků z programu Make a connection

spokojenost se prý odvíjí od pocitu plnosti v žaludku. Tak nevím do jaké míry se dá s plným žaludkem tancovat (špatně), ale určitě Vám můžeme slíbit, že služby budou na stejné úrovni jako minulé roky

v letošním ročníku se chystáme upravit i porotu v jednotlivých kategoriích na festivale. Proto pozorně čtěte nominované porotce na PR2007

Dnešním dnem vypršela lhůta pro přihlašování na festival PR2007

pozvánku do Písku na Písecké dupání nám zaslali přátelé z TCS Louisiany. Rádi jim přetiskujeme jejich pozvání včetně propozic a informací o jejich zajímavém festivalu spojeném s countrybálem

vhodnou alternativou spaní na našem festivalu mohou být hotely vybrané v tomto článku. Seznam Vám poskytujeme ke snadnější orientaci. Změny cen však jsou vyhrazeny jednotlivými provozovateli.

každý rok si pro Vás připravují pořadatelé nejrůznější novinky, kterými vyšperkovávají svůj festival. Jaké se chystají letos zjistíte právě teď

devátý ročník festivalu se přibližuje a finišuje nám přihlašování

dnešního dne došlo k přesunutí zobrazení přihlášených souborů na festival PR2007

Propozice č. 1 k největší nepostupové soutěži country tanců - festivalu Pardubická Ryengle - IX. ročník

zahajovací páteční koncert bude legendární Kamelot s Romanem Horkým hrát v KD Hronovická

v sobotu 8. září 2007 se uskuteční druhý ročník festivalu Barvy tance v Hradci Králové. Podruhé bude hostem taneční skupina Ryengle... a nejen hostem

Hana Malcová pro Jeffa Vašáka

04.09.2007 Lord of the Dance
Mýtus… Kouzlo… Zážitek….

informace ze soustředění

PIEŠŤANY (30.08.-01.09.2007) - Záver festivalovej sezóny na Lodenici v campe Piešťany sa bude niesť určite v znamení veľkého návratu bratov Nedvědov. Ktorí sa po desiatych rokoch znovu predstavia spolu na festivalovom pódiu.

12.3. Liberec – 13.3. Hradec Králové – 14.3. Frýdek Místek – 16.3. Brno – 17.3. Praha – 18.3. České Budějovice

Nasavrky – V sobotu 28.7. 2007 (od 9:00 do 24:00) se u nasavrckého zámku uskuteční oslava Lughnasadu, svátku boha Lugha - patrona řemesel a umění, který je zároveň oslavou první úrody a plodné síly. Proto se na něm prezentovali nejlepší umělci a řemeslníci, byly vykonávány obřady k zajištění přízně bohů pro nadcházející sklizeň a také se zde uzavíraly sňatky.

Jako několik předchozích let, tak i v tomto roce jsme se rozhodli spolu s několika kamarády strávit dovolenou aktivně tancem v Šiklově mlýně na Americkém týdnu. Tančíme klasické country, square dance a také line dance.

Lodenica 2007 sa zapíše do Vašich spomienok aj vystúpením legendárnej kapely Spirituál Kvintet, ktorá hrá už viac než 40 rokov pre poslucháčov všetkých vekových kategórii doma i v zahraničí.

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 14 pátek 13.7.2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 13 čtvrtek 12. 7. 2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 12 středa 11.7.2007

lehké představení táborového personálu letošního ročníku letního tábora

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 11 úterý 10.7. 2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 9 neděle 8.7.2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 10 neděle 9.7. 2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 8 sobota 7.7.2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 7 pátek 6.7. 2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 6 čtvrtek 5.7. 2007

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den 5 středa 4.7.

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den číslo 4, úterý, 3. července 2007

skvělá zpráva přišla včera večer

s Jeffem jsme před koncem školního roku probrali nejžhavější novinky z westernového městečka Šiklův mlýn

skutečnost, že už o nás "vědí" nemusí být vždy skličující... :-)

téměř na začátku léta bylo otevřeno on-line přihlašování

od druhé poloviny června se budete moci přihlašovat na festival Pardubická Ryengle 2007

30.05.2007 Odjezd na tábor 2007
důležité informace k odjezdům z lokací Slaný a Pardubice

zveřejňujeme výsledkovou listinu z cloggingového mistrovství asociace CCCDCA

Červen bude v Pardubicích ve znamení folkloru. Tradiční Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové zahájí 1. 6. 2007 v 19:30 hod velmi oblíbená Pernštýnská noc. Pardubické Pernštýnské náměstí ožije velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových řemeslníků. Návštěvníci Pernštýnské noci si budou moci zakoupit výrobky z keramiky, dřeva, proutí, sušených květin, staročeské perníčky a nebo výrobky z kůže. Nebude chybět ani dobové občerstvení ve staročeské krčmě a všemi oblíbená medovina. Také kulturní program letošní Pernštýnské noci je doslova nabitý.

od 30.6. do 14.7. 2007, seznam doporučených i povinných věcí na tábor

zveřejňujeme zde inforamce o kl획atech, které jsou v létě velkým strašákem. Za získání materiálů děkuji Leničce Brandové. Článek je poskládán z více internetových zdrojů. Pro úplnost je uveden datum v hlavičce uveřejnění infromace.

23.05.2007 HAPPY FEST
seznamte se s projektem HAPPY FEST - otevřený dopis

II. OMČR v Hodoníně v číslech i slovem

19. května 2007, KD Hodonín, pořádal taneční klub BLACK AND WHITE

18.05.2007 Akreditace porotců
CCCDCA připravuje akreditaci porotců

pořadatelé se rozhodli, že letošní ročník bude bez tradičního Irského dne

tak jak viděla návštěvu oslav 10 let irského tance v České republice na stránkách svého blogu členka našeho souboru - Kačka Mirská - http://eurytmie.blog.cz/0705

20. května ve 20:00 BRNO, hala RONDO 22. května ve 22:00 Ostrava, ČEZ Aréna

přijďte pobejt do Hodonína!

chcete podpořit taneční skupinu Ryengle? chcete vidět čeho všeho dosáhli za letošní školní rok jejich nováčci? nebo se Vám jen líbí irské tance a chcete vidět jak se tancují v Pardubicích? Vám všem je určena ukázková hodina 12. června 2007 v KD Hronovická od 18 hodiny!

Přihlášené a rozlosované choreografie - právě teď a právě tady!

dostatečně před soutěží se dozvídáte z našich stránek prostorové zkoušky

večer 25. dubna v T Mobile Areně v Praze patřil všem příznivcům irského tance a muziky

Půvab, smyslnost a krása zaplní Rondo! 20. května 2007 ve 20:00 BRNO, hala RONDO

westernové městečko si pro Vás na letošní sezónu připravilo bohatý program.

18.04.2007 Night of the Sultans
taneční show ve stylu pohádky Tisíce a jedné noci se vydala dobývat českou zem

21. a 22. dubna 2007 proběhne zajímavá soutěž s velmi slušným obsazením

kdo bude rozhodovat? nechte se překvapit...

12.04.2007 HOT DANCE DUEL
4. a 5. mája v Pezinku v kabaretnom bloku o slávnych Československých filmových hviezdach tridsiatych rokov.

Praha – 4. dubna 2007 – Hlavní hvězdou letošního ročníku festivalu TANEC PRAHA bude kanadský soubor Compagnie Marie Chouinard, který patří k nejzajímavějším světovým tanečním tělesům. Jeho umělecká ředitelka a choreografka Marie Chouinard se řadí k legendám současného tance jakými jsou Bill T. Jones, William Forsythe, Ohad Naharin či Merce Cunningham.

Milí taneční přátelé, dovoluji si připomenout naši nabídku účasti na semináři Highland Dance. Seminář primárně pořádáme pro vlastní potřebu a z vlastního zájmu, ale protože se nám podařilo sehnat špičkovou lektorku ze Skotska, nechceme si ji nechat jen pro sebe a obracíme se na vybrané skupiny a jednotlivce, kteří by mohli mít o tento žánr zájem, s touto informací a nabídkou k účasti na semináři.

21. dubna 2007 od 20 hodiny - Střítež u Volyně

25. dubna propukne oslava v T-Mobile Areně v Praze za účasti nejen Altanu (Ireland), ale i Shannon a tanečních souborů Coiscéim a Rinceoirí (všichni Praha)

v předstihu Vám zveřejňujeme jména osobností, které budou rozhodovat v květnu (18.-20.) 2007 mistrovství pro dospělé v cloggingu a line dance

začátkem března mít uzavřené přihlášky se nám zatím ještě nepoštěstilo

přihlašte se na každoroční akci se zahraničními lektory

05.03.2007 Pražský pohár 2007
stepařská soutěž se koná v Praze 17. března 2007

18.-24. srpna 2007 v Praze pod záštitou jeho excelence velvyslance Irska v České republice pana Donala Hamilla

Přesně ve středu 14. března Vás do Sladkovského ulice so irského pubu Hrbatá koza zve kapela Shannon

Kemp Dole je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších kempů na pobřeží Makarské riviéry, vzdálené cca 4 km jižně od Živogošče. Rozkládá se ve stínu hustého piniového háje pod majestátními vrcholky pohoří Biokova, u překrásné oblázkové pláže.

Město Pohořelice, DDM Pohořelice a Novoveská štístka Vás srdečně zvou na soutěž v klasických country tancích souborů dětí a mládeže

při příležitosti padesátin jsme si popovídali s Jeffem Vašákem o začátcích country tanců v České republice, o sportování na nejvyšší úrovni, ale i o plánech do budoucna.

jaký by měl mít vedoucí souboru znalosti po stránce odborné a taneční?

základní informace o zavedeném festivale

zveřejňujeme dlouho očekávané informace!

13.02.2007 15. CSTCA Convention
Ve dnech 20. až 22. dubna se koná v Ostravě - Porubě

emailem zamíříme na Slovensko na festival Dobré Bohunice

součástí image každé taneční skupiny jsou nejen choreografie, ale i oblečení

29.01.2007 POUPATA 2006
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE HEŘMANŮV MĚSTEC pořádá 8. ROČNÍK TANEČNÍ SOUTĚŽE pro všechny taneční kolektivy tančící třeba jen tak pro radost

Tábor 27. – 29.4.2007 - Vhodné pro úplné začátečníky i velmi pokročilé, pro ty, kteří si chtějí jenom zatancovat pro radost i pro ty, kteří se chtějí naučit hodně nového, pro ty, kteří se jenom rádi baví i pro ty, kteří chtějí domů přivézt pohár ze soutěže.

30. června - 14. července 2007 je datum, kdy se uskuteční 14 letní tábor pod vlajkou Kulturního sdružení Ryengle Pardubice

20 let své existence oslavil jeden z nejstarších souborů na české taneční country scéně 8. a 9. prosince 2006 v Divadle Bolka Polívky

PRAHA T- Mobile Aréna, 25.dubna 2007, 19:30 hodin

12. ročník Amerického týdne na Šiklově mlýně – 15.-22.7.2007 - Letní týden na Divokém Západě ve víru whisky, písní, tanců a slunce….

Během víkendu byl k vidění koncert Fleretu s Jarmilou Šulákovou, křtilo se CD Poutníků, Bran zahrál bretaňskou muziku, soutěžilo se v pěti tanečních kategoriích o country vavříny a vše uzavřela nedělní přehlídka irských tanečních skupin.

Pavel Macura & kulturní informační středisko Hronov pořádají taneční přehlídky kolektivů i jednotlivců

konaného ve dnech 16. - 18. března 2007 v prostorách ZŠ Bellova - Praha 10 – Petrovice

čerstvé zprávičky z festivalu Pardubická Ryengle 2006

a po finále vyšlo následující pořadí

prostorovky opět v plném proudu

02.12.2006 Postupující DI.
rychlejší než vítr...první postupující na letošním festivalu

kdopak se raduje z postupu?

PR2006 první výsledky obstarali nejmenší tanečníci.

finále nemine tyto soubory

online zpravodajství pokračuje ve zveřejnění postupujících do nedělního finále

vyvrcholení sobotní soutěže je tady!

půlnočním překvapení se rozloučí country část taneční skupiny Ryengle.

Pardubice se stávají každý rok přelomem listopadu a prosince pupkem country a irského tancování

nějaké kuriozitky a čísla

ale nevěšte hlavu, víkend teprve otevírá svou náruč...

Honza Chlad nás seznamuje s děním dětského mistráku o tomto víkendu v Jablonci nad Nisou

OMČR v Jablonci v číslech a výsledcích

chcete mít možnost ovlivnit podobu Irského dne na dalším festivalu Pardubické Ryengle 2007? Chcete mít soutěž takovou, aby se Vám lépe tancovalo? Chcete upravit pravidla? Přijeďte v sobotu 2. prosince do Pardubic na konstruktivní schůzku od 18 hodiny s pořadateli festivalu

včera došlo k rozeslání propozic č. 2 na emailové adresy vedoucích

chystáte ze Slovenska na festival a nemáte se jak dostat? Pak můžete využít nabídky z BUTTERFLY Bratislava, kde mají volná místa a vyřešit si tak problém s cestováním

Příprava výročí dvaceti let tanečního souboru La Quadrilla nabírá na obrátkách. Stupňující se intenzita tréninků, které momentálně tanečníkům zabírají každou volnou chvilku a nepřetržité sledování současných výkonů ze strany vedení souboru dávají vědět, že se jedná o akci pro soubor vskutku jedinečnou

ne všem se chce bydlet ve spacáku v Sokolovně. Právě těmto přijde vhod nabídka hotelů v Pardubicích

13.11.2006 PR2006: Novinky
přinášíme nejnovější informace o festivale, které by si měli přečíst všichni vedoucí country i irských tanečních souborů

13.11.2006 Propozice č. 2
jablonecké propozice č. 2 k dětskému mistráku

13.11.2006 Program OMČR 2006
jaký program můžete očekávat v Jablonci?

13.11.2006 Prostorové zkoušky
jak se bude v Jablonci zkoušet?

zásadní změna čeká letošní ročník country kategorie na festivalu PR2006

pro všechny soubory umožníme si vybrat stravu na festival v klidu domova. Prosíme, objednejte si počty ks jídla co nejdříve emailem, abychom Vám byli schopni nabídnout Vaši oblíbenou stravu a tím Vám zpříjemnili pobyt v Pardubicích.

nejdůležitější článek soutěže je vždy porota - festival PR 2006 se může pyšnit skvělým obsazením

Osmý ročník festivalu Pardubická Ryengle, který se uskuteční v termínu od 1. do 3. prosince 2006 se opět nemusí obávat o nezájem. Přihlášený počet choreografií tanečních souborů z Česka, Slovenska a Polska totiž zdaleka převyšuje časové možnosti pořadatelů. Celkem 141 přihlášených choreografií na sobotní country a nedělní irskou taneční soutěž přes online přihlašovací systém na stránkách www.ryengle.cz představuje historický rekord.

a je to tady, čas na přihlášky se dá počítat na hodiny a spíše na minuty...

30.10.2006 Kopýtko 2006
poohlédnutí se za letošním Kopýtkem - píše Slifka Schmidtová z pořádajícího Sillmarionu Bratislava

Soňa Machová o sobě říká, že je milá, usměvavá holka a jejím největším koníčkem je historický šerm a tanec, kterému se věnuje spolu se svým manželem. Ráda si hraje se svojí fantazií, kreslí, maluje, jezdí na koni, toulá se přírodou a občas si s kamarády posedí u ohníčku, zazpívá a zahraje na kytaru. Tanci se věnuje od dětství. V současné době se zabývá zejména orientálním tancem, historickým tancem a španělským tancem flamenco.

Brno Kohoutovice, 29.10.2006

mezinárodní multimediální koncertní show jen třikrát v České republice 31.10.2006 – 1.11.2006 – 2.11.2006 vždy od 19:00 PRAHA – Kongresové centrum – Velký sál

v Jablonci

Poutníci dosahují tuctu vydaných CD!

s tanečními skvosty v podání slovenských tanečníků

doplňující informace

zveřejňujeme dlouhou dobu očekávanou zprávu s dalšími nezbytnými informacemi

5. ročník taneční soutěže v country tancích – předtančení Roudnický pohár 2006 - propozice

pořadatelé mají připravenou variantu bez Irského dne

Taneční studio ZIG-ZAG tap & swing nabízí od roku 2002 cyklus praktických lekcí a přednášek z oboru stepu (tap dance) pro pedagogické pracovníky, vedoucí tanečních stepařských klubů a ostatní stepaře, kteří se buď již věnují nebo by se chtěli věnovat výuce amerického stepu, případně se chtějí pouze zdokonalit.

07.09.2006 WESTERNOVÉ ZÁVODY
23. září od 10.00 do 16.00 hod., v Brozanech pod Kunětickou horou u Pardubic

Zveme Vás na pestrobarevný taneční rej, kterým procestujeme několik světadílů. Na přehlídce regionálních tanečních škol vystoupí profesionálové i žáci, děti i dospělí.

IDEON je ideálním prostředím pro náš festival. V poslední době se v tisku a z města - našeho dalšího festivalového chlebodárce - objevovaly hlasy, že si zasluhuje rekonstrukci při získání dotací z EU

pozvánka na akce

Pardubická Ryengle přináší další skupinu, kterou uvidíte v rámci našeho festivalu - skupinu Bran!

osmý ročník festivalu Pardubická Ryengle pozve na úvod známou kapelu Fleret. Dvorní kapela valašského království zahraje v pátek 1. prosince 2006.

termín OMČR v Jablonci

pardubická skupina Ryengle nabírá do svých řad tanečníky, které uchvátilo irské tancování

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den čtrnáctý, pátek 14. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den třináctý, čtvrtek 13. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den dvanáctý, středa 12. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den sedmý, úterý 11. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den desátý, pondělí 10. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den devátý, neděle 9. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den osmý, sobota 8. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den sedmý, pátek 7. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den šestý, čtvrtek 6. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den pátý, středa 5. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den čtvrtý, úterý 4. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den třetí - pondělí 3. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den druhý, neděle 2. července 2006

informace z letního tábora pod hradem Sion. Den první - sobota 1. července 2006

zítra zahájí již 13tý ročník LT Ryengle - již po druhé se tomu tak stane pod hradem SION u obce Chlístovice

ahojda táborníci a tábornice! Letošní ročník je uzavřen po stránce účastníků a již i rozdělen do jednotlivých oddílů. Jednotlivé oddíly se dozvíte až v táboře, ale co se můžete dozvědět už nyní? Tábor pod hradem Sion totiž bude zahájen za necelý měsíc...

20.-26.8.2006 Mladočov u Litomyšle, taneční styly moderní, jazz a klasický tanec, technika Limon a hip hop

Dnešního večera se k nám do Pardubic dostala 61. přihláška na sobotní country soutěž na festival Pardubická Ryengle 2006. Situace však není bezvýchodná pro další soubory, které se chtějí ještě stále do country soutěže přihlásit. Proč? přečtěte si pozorně článek

zve westernové městečko STONETOWN

pravidla pro letošní ročník prestižní country a irské taneční festival koneného od 1. do 3. prosince 2006 v Pardubicích

30.05.2006 Country jízda
bluegressový festival 16. a 17. června v Němčicích na Hané s doprovodným programem

27. května se na Barče odehrálo čtvrté finále Stodoly, tentokráte Stodoly 2006

18.05.2006 Den stepu
Zig Zag Praha

naleznete na stránkách Ryengle.cz

viz bližší informace v této zprávě a download centru

Vážení přátelé, v příloze Vám zasílám propozice na taneční festival O zlatý klobouček 2006, který se koná ve dnech 2. - 4. 6. 2006 v Otrokovicích pod záštitou Ministerstva kultury ČR a NIPOS Artamy Praha. Těšíme se na Vás! J.Pilná

11.05.2006 BABSKÝ RACHOT 2006
aneb Country festival dámských a dívčích kapel a zpěvaček dne 16.-18. června 2006

uvádí Taneční divadlo MIMI FORTUNAE Brno - taneční projekt, který stojí za shlédnutí!

Pardubice, VČD 24. června 2006 v 19 hodin

04.05.2006 Den stepu
pod taktovkou ZIG ZAG Praha

04.05.2006 Let´s dance NEBUDE
odvolává se taneční soutěž v Pečkách - viz tento otevřený dopis

1. května 2006 od 14 hodin v krásném sále Muzea v Chrudimi

padlý prapor OMČR zvedla Ostrava. Všichni se ptají - co se stalo v Blovicích?!?

přejato se svolením z www.rinceori.cz

rocková choreografie, v podání Calipsa jako jediný zástupce desetiminutového pásma v pražském a středočeském kole Stodoly, postupuje!

kompletní pravidla Irského dne v angličtině

regionální Stodola v Brně proběhne v tradičním sálu na Juliánově (Dělnický dům) 29.4. 2006

19. dubna rozhodne o dalších postupujících do finálového kola

minulý ročník po spuštění přihlášek na internetu bylo po čtyřech dnech přihlášeno 30 choreografií - polovina z celkového povoleného limitu celé country soutěže. Jak to bude letos - datum spuštění přihlášek - 1. června se blíží...

srdečně Vás zveme na nepostupovou soutěž tanečních kolektivů - disko formace, show, plesové formace a scénické tance všech věkových kategorií. Soutěž se koná v sobotu 3.6.2006 v Kulturním středisku města Pečky. Podrobné informace najdete v propozicích v příloze nebo na www.sveceny.com, kde se můžete také na soutěž přihlásit.

kdo přijede na Stodolu do Písku?

Za bleskurychlou zprávu skrze email děkujeme Honzu Chladovi z pořádajícího soboru Countryon

TCS LOUISIANA zve všechny příznivce country na krajské kolo celostátní postupové soutěže pro Jižní a Západní Čechy jménem Stodola, která se bude konat dne 22. dubna v Kulturním Domě v Písku.

Polské country je u nás neznámou a tak zveřejňujeme základní informace o souboru Strefa Country. Kdo a co je to za skupinu jsme se dozvěděli díky textu, který poskytl Jeff Vašák a díky překladu z angličtiny, který zajistila Ivetka Trylčová.

bleskový emailový rozhovor

přihlášené soubory a jak to vlastně celé proběhne

na závěr článečku máme i přihlášené taneční skupiny

velmi zajímavý příspěvek přišel ze Slovenska. Určitě si ho přečtěte

26.03.2006 zkusmo
zkusmo

Rinceoirí opět uspořádá týdenní výuku irského tance

20.03.2006 Barvy Irska
dvouhodinový komponovaný večer irského tance a muziky v KD Hronovická v Pardubicích

čas na přihlášení běží jak splašený kůň

kdo to byl Sv. Patrik a kde můžete slavit?

skupina se sice nepohybuje v country, irském či podobném tanečním stylu, ale přesto si člověk může rozšířit obzory

15.03.2006 Pražský pohár 2006
finále stepařské soutěže v neděli 19. března

Sobota 8.dubna 2006 od 18:00 do 23:00 - emailová pozvánka

08.03.2006 POUPATA 2006
Heřmanův Městec je aktivní v pořádání tanečních soutěží - držíme palce!

soutěž v Heřmanově Městci

06.03.2006 Swingová tančírna
zve Zig-Zag na 18. března 2006

01.03.2006 ENTRÉE K TANCI
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá ve dnech 15. – 16. března 2006 již 11. ročník festivalu taneční a pohybové tvorby Entrée k Tanci.

24.-26. března 2006 ZŠ Bellova - Praha 10 – Petrovice

emailová pozvánka

na akci, která se koná v neděli 16. dubna v Pardubicích na Cihelně, jsme dostali pozvánku emailem

Kraj Pardubický a Hradecký - emailová pozvánka

informace z centra příprav - od Jeffa Vašáka

upřesnění přišlo od Countryonu

slavíte svátek i když třeba nejste zamilovaní?

emailová pozvánka na 24. února

14. února - o Svátku zamilovaných Vás můžeme pozvat do divadla díky ryze stylové emailové pozvánce

pro Severočeský a Východočeský kraj přišla emailem od Countryonu

první měsíc v letošním roce je téměř za námi a proto je vhodná doba zhodnotit rok i pro náš server

8. ročníku taneční soutěže určené i pro country taneční soubory - pozvánka přišla emailem

Nová Pec 20.-22.1.2006

Všechovice 24.-26.2.2006

15.01.2006 O TÁBORSKÝ KALICH
aneb country a clogging v Táboře 3.3.-5.3.2006!

pro standartní či latinskoamerické tanečníky uvádíme kontakt přímo na prvovýrobce z Brna

v tanečním studiu ZIG ZAG - 15. ledna 2006

emailová pozvánka

z emailu od Honzy Chlada - pořadatele z řad Countryonu

zaslany emailem - pardon emailom! :o)

nejdelší ohlas přišel z BIG DANCE Praha. Jelikož to už není diskuzní příspěvek, tak jsme usoudili, že si to zaslouží samostatný článek. Dano, díky

pozvánka od Dvorana country dancers Praha

jak rozhodla porota?

výsledky PR 2005

tak rozhodla porota na PR 2005

na ještě probíhajícím festivalu se objevily nápady na zkvalitnění pravidel

právě vytisklé hodnocení

výsledky z dnešního Irského dne

nalezněte svou kategorii a choreografii

z technických důvodů byl posunut irský seminář

tradiční koncert na začátku festivalu letos se skvělou Pavlínou Jíšovou

taneční hosté sobotního country bálu většinou patří k tomu nejlepšímu, co můžete vidět. Ne jinak tomu bude i letos

semináře jsou tradičním doplňkem festivalu Pardubická Ryengle

21.11.2005 Caramella - nábor
nábor pořádá i pražská skupina

Dvanáctý ročník bude v roce 2006 opět v červenci!

své cítění kategorie country show nám Jeff zaslal emailem

jaké bude jídlo na sedmém ročníku?

pro snadnější orientaci byla přesunuta rubrika

opět s ročním předstihem zveřejňujeme termín konání již osmého ročníku

12.11.2005 Hotel Arnošt garni
alternativa ubytování na festivale PR2005

V Mladé Boleslavi se v pátek losovalo pořadí

dnes se v MB losuje startovní pořadí

01.11.2005 Kategorie SHOW
letošní ročník dojde ke zpřísnění posuzování kategorií Show

poděkování od pořadatelů

31.10.2005 seminář SALSY
v Brně tento víkend!!!

5.11.2005 na ZS Nevadzova (v telocvicni) v Bratislavskom Ruzinove - informace z emailu

nejnovější informace z MB! Informace posílá emailem Ivana Pohůnková

ostravská taneční skupina osvěžuje své řady

12. a 13. listopadu se můžete těšit na stepový seminář se zahraničním lektorem!

pokud si pamatujete i před loňským festivalem jsme řešili podobnou otázku

přišla emailem od Ivany Pohůnkové

01.10.2005 Taneční semináře
pořádá Quadrilla Brno

v Brně můžete začít tancovat ve známé taneční skupině!

24.09.2005 Soutěžní nahrávky
je čas zaslat soutěžní nahrávky - festival se blíží!

sobotní country soutěž je plná?!

23.09.2005 Westernová show
25. září v Brozanech u Pardubic

22.09.2005 Stodola 2006
základní informace o finále na Barče

14.10. – 16.10. 2005 - pozvánka na tradiční akci

v tradičním místě - v Praze na Barče

zve 21.9. 2005 Dvorana Country Dancers

17.09.2005 Taneční maraton
24hodinový maraton, výherce bere hodnotné ceny!

PLATNÉ PRE 4.ROČNÍK FESTIVALU COUNTRY TANCOV KOPÝTKO 2005 22.10.2005 - BRATISLAVA

10. září 2005

po drobném technickém problému jsou stránky opět funkční

18.08.2005 FOLKomin 2005
v tradičním termínu na novém místě! - emailová informace

Pod vedením certifikované učitelky RSCDS paní Wendy Mumford

oficiální prohlášení zveřejněné na website Michaela Flatley

09.08.2005 Kopýtko opět bude!
o nejnovější zprávu se podělíme s Vámi. Datum bude "22. októbera 2005"

Profesionální tanečníci manželé Sejkorovi Vás provedou celým kurzem pro začátečníky a zhruba třetinou kurzu pro mírně pokročilé

3.září 2005 již 7. ročník folkové, country a trampské hudby

Michael Flatley: z národního hrdiny mezinárodním podvodníkem? Pragokoncert podává trestní oznámení.

letošní tábor byl cestovatelský a byl předělem v dosavadní historii pořádání tábora

festival PR2005 nabírá na obrátkách - letní slunce neubrala nic na postupných přípravách

emailem přišla pozvánka do podhůří. Budeme držet palce i jednomu z organizátorovi - Honzovi Chladovi - bývalému tanečníku TCS Ryengle

oficiální tisková zpráva s náhradním termínem od Pragokoncertu Bohemia a.s. a JVJ Produkce s.r.o.

informace od pořadatelů

lehké a úsměvné v létu 2005

Al Capone navštíví Šiklův mlýn a proslýchá se, že celé Westernové městečko ovládne mafie. ,,Někdo to rád horké.“

seminář odlišných tanečných stylů, které stojí za pozornost! 1. až 3. srpna 2005 - ZŠ Proseč

29.06.2005 Výherci
k původně plánovanému zveřejnění v pátek se díky Vaší rychlosti dostáváme již dnes!

show ještě neměla premiéru přesto prosákly na internet první fotografie

lístky zdarma na CELTIC TIGER v soutěži na stránkách RYENGLE.CZ!

Nepostupová taneční soutěž Koná se pod záštitou Ing. Pavla Pavla, člena rady Jihočeského Kraje

Blíží se léto a s ním i dlouhé školní prázdniny. Zajisté již přemýšlíte, jak nejlépe by ty letošní prázdniny mohly strávit Vaše děti. Od 20.8. do 27.8.2005 pořádá taneční skupina Coiscéim pro všechny pohybově nadané děti již „2. Léto s irským tancem pro děti“, které proběhne v Soběšicích u Klatov, nedaleko přírodního parku Šumava.

JE TO TADY! Už zítra můžete vyhrát lístky na premiéru! Sledujte zítra odpoledne RYENGLE.CZ a vyhrajte 2x2 lístky ZDARMA!!!

máme tu horkou novinku ohledně prodeje lístků na světovou premiéru irské taneční show CELTIC TIGER!!!

Ideální podmínky nalezli pořadatelé v IDEONu. Záhy se však může vše změnit

s odjezdem na tábor

poprosili jsme pořadatele o další informace o tomto festivalu. Dostali jsme vyčerpávající informace.

24.06.2005 od 19:00 hodin – KD Barikádníků

emailem nám přišla následující zpráva

zveřejňujeme netaneční, ale přesto zajímavou pozvánku

umístěné na stránkách Dvorany.

Včera skončila soutěž ve Strakonicích, jak to celé dopadlo? Informace zaslala Ivana Bambásková z pořádající Rozálie

zveřejňujeme novou diskuzi

Ve dnech 24. – 27. června 2005 bude probíhat II. ročník EUROPEAN FESTIVAL – JAZZ DANCE 2005 ve Východočeském divadle v PARDUBICÍCH. Uvidíte mistrovské výkony těch nejlepších! Zejména KIELECKI TEATR TAŇCA (PL) a JAZZ BALLET VALERY (RU)

International Tap Association - Mezinárodní stepařská asociace 10% sleva z členského poplatku zájemcům, kteří podají přihlášku do 5. června 2005

13.05.2005 Swingový večer
taneční studio ZIG-ZAG zve srdečně všechny své příznivce

zde jsou porotci, kteří budou rozhodovat mistrovství

Jak budou za sebou prostorové zkoušky? Porada poroty a vedoucích skupin v časech.

Muzika se dá nejen poslouchat. Davy vlnící se pod pódii na festivalech dokazují, že tóny a pohyb mají hodně společného. A někteří lidé dokonce provádějí pohyb na hudbu organizovaně. Taneční skupina Caramella, která bezesporu patří do tuzemské špičky, to činí už dvacet let. A tak jsme se s Jiřím Vašákem, kapelníkem – pardon, vedoucím skupiny, sešli.

Hodonín rozpoutal téměř mediální bitvu na našich stránkách. My jsme se zeptali k tomuto tématu Jeffa Vašáka na pár otázek

Rinceoirí Praha se jistě zlobit nebude, když tu zveřejníme informace o letní škole

12. července, Stadion Strahov

tak se nám to blíží.....

Nová internetová zábavná „reality show“ filmového studia MOON

02.05.2005 KONEČNÉ POŘADÍ
na mistrovství pro dospělé soubory v kategoriích clogging a line dance

Je polovina dne průběhu soutěže a my vám dodáváme nové informace..I ty, které tady ještě ani neví účastníci.

informace z prvního dne

28.04.2005 Den stepu 2005
Taneční studio Zig- Zag zve všechny stepaře k účasti na oslavách Dne stepu 2005 Naším zahraničním hostem bude americká stepařka Jenny Lane.

první informace k letní taneční soutěži probíhající v novém westernovém městečku

emailem jsme dostali zajímavý tip na Vaše souborové taneční soustředění, dále píše Janka ze Star Westu Trutnov

seznam nominovaných porotců

vše - tanec nevyjímaje - prochází žaludkem. My Vám přinášíme informace o stravě ve Strakonicích

ani jsme se ještě pomalu neotřepali ze svatby našeho taťky Žvaka a máme tu další radostnou novinu datovanou na 13. května 2005!!!

1. května od 14 hodin v Chrudimi v krásném sále Muzea v Chrudimi

přinášíme přehled přihlášených souborů na mistrovství v cloggingu a line dance pro dospělácké soubory v Hodoníně

a v premiéře bude mistrovství hostit Hodonín. Jak se vyvede?

a je tu opravdu jaro jako malované...

22.04.2005 Dance of Desire Tour
vybrali jsme pro širší veřejnost téměř neznámou irskou taneční show, která se převalí koncem dubna přes Českou republiku

v sobotní GoGo Show (23.dubna 2005) sourozenců Gondíkových se objeví Caramella Praha

cloggingové mistrovství dodává ke svým propozicím

09.04.2005 Letní akce 2005
množí se dotazy na letní akce, toto je první odpověď na Vaše dotazy - akce Dvorany

dneškem zveřejňujeme přihlášku a pravidla

vyzýváme tímto všechny tancechtivé, aby se do 7.4.2005 přihlásili

Dne 16.4.2005 se uskuteční (v hale Texlenu – Horní staré město Trutnov) Velký jarní country bál se Star Westem

22.dubna od 20.00 hod v sále SOŠ Na Skalce V Č.Třebové - emailová pozvánka

do období testování vstoupil projekt diskuzního fóra Ryengle.cz

zveřejnujeme důležitou část každé soutěže - propozice

vracíme se slovem k akci, která proběhla v sobotu 19. března 2005

Ahoj kamaráti, DTS Niagara Bernolákovo a obec Bernolákovo v spolupráci s Občianskym združením Toma Sawyera a súborom európskych tancov Sillmarion Bratislava si vás dovoľuje pozvať na 6. ročník putovného detského country festivalu s medzinárodnou účasťou

přinášíme Vám program oslavy irského svátku na Pernštýnském náměstí v Pardubicích

14.03.2005 St. Patrick´s Day
18. března od 19:30 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Oficiální nové informace!

clogging, Strakonice 13. - 15. května 2005

19. března na Pernštýnském náměstí propukne nefalšované irské veselí!!!

1.- 3. dubna 2005, ZŠ Bellova - Praha 10 – Petrovice

na jednodenní seminář se Sarah Clark TCRG

rádi zveřejňujeme tuto zprávičku - country bál skupiny Country Colaps v Dolanech (Pardubický kraj)

29. duben – 1. květen 2005

pravidla soutěže

a ne ledajaké, je to změna loga festivalu

Taneční soubor Dvorana se zabývá netradičními tanečními styly, zejména cloggingem a mexickými tanci

v rámci oslav vystoupí i v Přelouči a Jilemnici

letošní letní tábor je vyjímečný nejen tím, že načíná druhou desítku konaných ročníků

fotografie v neupraveném originální tvaru. 3048x2072 dpi

taneční country skupina Black and White Hodonín pro Vás připravil country bál na konec února!

v Česku se můžeme opět po roce těšit na turné irské taneční show - Lord of the Dance

27.01.2005 O TÁBORSKÝ KALICH
51. RDP a 4. ročník soutěže dětských country tanečních souborů, skupin a kroužků

52. Region Dance Party Aneb LINE DANCE NA MORAV

Nové Mesto nad Váhom 2.apríla 2005, Celoslovenská súťažná prehliadka tanečných súborov s medzinárodnou účasťou - informace zaslané emailem

SEMINÁŘ COUNTRY TANCŮ A CLOGGINGU a soutěž O MORAVSKÝ COUNTRY POHÁREK

SEMINÁŘ COUNTRY TANCŮ, Hošťálková u Vsetína 25.-27.2. 2005

známá kapela hrající irské songy zavítá do Pardubic 20. ledna 2005

18.01.2005 CONVENTION 2005
!!všichni zkušení ale i nezkušení country tanečníci pozor!! - vybíráme z emailu

18.01.2005 15. CSDCTS
SDC Šumaváček Vyšší Brod Vás zve na "Celostátní setkání dětských country tanečních souborů"

výběr z 6. ročníku největšího country a irského festivalu v České republice

06.01.2005 THE FRAMES
po letech přivítáme v Praze irskou kapelu

Kentucky Poprad pořádá k výročí narozenin již tradiční country bál - vyjímáme z jejich emailu

Další vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pod číslem 29429/2003-25-172

mladá krev a tanečníci jsou vždy vítáni všude! Uveřejněme náborové informace zaslané po emailu. Více v článečku

12. ledna 2005 v Jablonci nad Nisou. Další informace v článku od Honzy Chlada, bývalého člena TCS Ryengle Pardubice

vzhledem ke špatné orientaci některých návštěvníků jsme přesunuli všechny články týkající se festivalu Pardubická Ryengle 2004 do jedné rubriky

02.12.2004 Kelímková šance
aneb I. Hoštické klání Stodoly Michala Tučného

novinový článek před festivalem

regionální tisk zveřejnil tuto zprávičku o festivalu PR 2004

dovolte nám představit sponzora Irského dne

Kompletní nabídka jídla na festivalu PR2004

Pardubice se opět chystají na vánoční svátky - článek s fotografiemi

po jednání s Městskou policií Pardubice máme pro Vás dobrou zprávu

o co se bude letos soutěžit?

Čížová ožije country bálovým rejem

další vylepšení festivalu je na světě!

Propozice již byly v sobotu odpoledne zaslány do Vašich emailových schránek

několik stánků Vám je k dispozici po celý festival

informace důležité pro Váš bezproblémový pobyt na festivalu PR2004

z naší ankety, ale i z komentářů vyznělo, že nejste v zásadě proti pouštění zvuků z počítače

kdo může navštívit seminář s Mišem Köverem? Jaké základní taneční irské dovednosti musíte mít?

Lord opět dobývá města v Česku!

na festivalu PR2004 můžete vzdělávat jedny z nejdůležitějších osob Vašeho souboru - choreografy!

jaký by to byl festival bez diváků?

informace o kurzech pro všechny tanečníky!

Přesně měsíc před ukončením festivalu Vám přinášíme doprovodné semináře

Ryengle.cz přináší nejnovější informace ohledně návštěvnosti stránek

zveřejňujeme email od skupiny ZIG-ZAG

01.11.2004 Taneční pařba
netradiční akce se odehraje nedaleko Pardubic - doporučujeme si přečíst tuto pozvánku!

stop stav přihláškám na festival Pardubická Ryengle 2004

25.10.2004 Irský den ohrožen?!
pořadatelé 6 dnů před ukončením podávání přihlášek zvažují možnosti

představujeme kompletní poroty na PR2004

co udělat pro jednotný zvuk a kvalitu nahrávek

festival navštíví známá skupina z Prahy

Taneční skupina Coisceim si Vás dovoluje pozvat na pravidelné večery s irskou hudbou a tancem.

kvalifikovaná porota, která bude rozhodovat soutěžní klání v country choreografiích

horká informace přišla přímo z centra výzkumu

úplná pravidla pro soutěž Irský den na festivalu Pardubická Ryengle 2004

opravdu velký zájem vyvolalo zpřístupnění přihlášek po internetu

a ten, kdo si myslí, že ho to nechá chladným, se šeredně mýlí!

pravidla pro přihlášení na sobotní country soutěž v rámci festivalu Pardubická Ryengle 2004

Festival Pardubická Ryengle 2004 odstartoval od nočních nedělních hodin přihlašování na festival pomocí internetu! Po čekání, vynuceným změnami v Irském dnu, se symbolicky, ale i prakticky, otevřela brána tohoto každoročního festivalu, který je svátkem country i irských tanečníků.

tradiční country bál na festivalu Pardubická Ryengle 2004 zná hudebního protagonistu

Westernové městečko trhalo o víkendu rekordy v náštěvnosti a chystá se na otevření nového městečka na Slovensku

Kunětická hora bude v zajetí svatebčanů

Dřevíkov 2004 je za námi, těšíme se na tábor 2005!

akce pod CALEDONIAN CLUBem

Pražská taneční skupina Coiscéim pořádá týdenní taneční školu nazvanou 3. léto s irským tancem

pokračování již velmi diskutované věci od Radka Demoviče

22. června slavil vedoucí La Quadrilly Ivan Bartůněk životní jubileum

atraktivní vystoupení na Šikláči

již desátý ročník letního tábora připravuje Kulturní sdružení RYENGLE

od soboty 3. do soboty 10. července

Terezku Bachovou, emailový rozhovor

chcete vědět jak jste na tom byli s body v jednotlivých udělovaných Stodolách? Pak máte možnost nakouknout pod pokličku!

zlomek fotografií

Server překonal hranici 10.000 otevřených stránek!!!!! Nová hodnota rekordu činí 13.348 stránek v jendom měsíci!!!

komentář a výsledky přišly ze Slovenska od spřáteleného webu Countryfest.sk

uvádíme výsledky a udělené Stodoly

a samozřejmě hlavně o Stodole, ale i Caramelle...

opora Dvorany Jan Pumpr se žení!

skrze email jsme si povídali s Romanem Vachem...

historie i současnost. Vyjímáme ze zápisků Jeffa Vašáka

shrnuté výsledky jednotlivých regionálních kol Stodoly

fotky, které Vás provedou průběhem "žilinského" festivalu

Podle zápisků Jeffa Vašáka

konečně se vyplatí se ukázat na obou festivalech!!!

soubory se omluvily kvůli zdravotním indispozicím

La Quadrilla Brno pořádala poslední regionální kolo a sama si vedle pořadatelství zatancovala svou desetiminutovku

16.05.2004 4. Countryfest
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v country a dobových tancoch 21. - 23. 5. 2004, areál SOU Stavebné, Žilina - Bôrik

Byli jste na Country duelu 2001 v Praze na Brumlovce? Pak jste viděli ohňové tance v podání této skupiny

cloggingové mistrovství v Ostravě svědčilo tradičně hodonínským a taktéž pražskému Big dance

krátká úvaha a zamyšlení pro všechny od Radka Demoviče - Black and White Hodonín

Lordi si s turném odskočí taktéž do Teplic.

8. - 9.května 2004 pořádala CCCDCA mistrovství v cloggu

již před létem se připravují změny, které ovlivní přihlašování na další ročník festivalu Pardubická Ryengle.

hranice 10.000 otevřených stránek zůstala nepřekonána, server je opět navštěvovanější!

29.04.2004 29. duben - DEN TANCE
V roce 1982 poprvé vyhlásil Taneční komitét ITI (International Theatre Institut- Mezinárodní divadelní ústav) 29. duben Mezinárodním dnem tance. Od té doby je tento den každoročně slaven na celém světě v připomínku narození velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea (1727)

členové TCS Ryengle si mohou prohlédnout zkoušky na květen 2004

13.04.2004 4. Countryfest
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v country a dobových tancoch, 21. - 23. 5. 2004, areál SOU Stavebné, Žilina - Bôrik

a základní informace o průběhu

pořádá skupina ZIG-ZAG Praha

Od našeho dlouholetého porotce na festivalu Pardubická RyengleTomáše Mikulského, Vám přinášíme výsledky z letošního soutěžního klání

pořádá CDC Star West Trutnov 17. dubna 2004

nové fotografie na našem serveru

základní informace, kterou budeme upřesňovat

Poprvé se s Vámi dělíme o statistiky přístupu na náš server.

dostali jsme horké informace o lístkách na další vystoupení Lord of the Dance, které můžete koupit i v Pardubicích!

přehled v jednotlivých kategoriích

31.03.2004 Porotci
nominovaná porota pro toto kolo

30.03.2004 Jak se Vám líbí?
stránky dostávají nový jarní háv

Dnešního dne byla do plného provozu spuštěna inzerce

jeden aktuální... :o))) Flatley investoval do pardubického hokeje!!!

dneska začalo irské turné v pražské T-mobile aréně Lord of the dance

Kolik malých táborníků je již přihlášeno?

Dancing Club Kolín u příležitosti 5.let od založení přepracoval a zaktualizoval své internetové stránky a zve country tanečníky k jejich návštěvě.

... zde předkládáme pozvánku od našich polských přátel na strávení Sv. Patrika. Pozvánku uveřejňujeme v původním znění bez titulků :o)))

10.03.2004 4. Countryfest
sa uskutocní v Žiline v dnoch 21. - 23. 5. 2004 v areáli SOU Stavebné, Žilina - Bôrik

20. března bude v Pardubicích poprvé slaven pod záštitou města svátek všech Irů na celém světě

Severočeský a Východočeský kraj, sobota 24. dubna 2004, Parkhotel Smržovka u Jablonce nad Nisou

těsně před dokončením se nachází nejnovější část našeho serveru Ryengle.cz

Další úspěch po loňském tažení zažívá tato irská taneční mega show v Pardubicích i v dalších městech

na web byl dodán rozpis zkoušek pro TCS Ryengle

Country taneční skupina Virginia Brno pořádá III. ročník dětské country taneční soutěže O Medláneckou sýpku

Pozvánka se k nám dostala náhodou, ale rádi ji uveřejňujeme

Propozice pro IV. ročník soutěže v country tancích

s novinkou, která Vám má zpříjemnit pohybování po našich stránkách přicházíme právě dnes

za účasti Tendru Strakonice, Claim Písek a TCS Ryengle Pardubice

každoroční akce známé taneční country skupiny CROCK 14 Praha

Informace nám zaslal Martin Prorok, ředitel Městského Informačního Střediska (MIS)

20. března se v kalendáři na rok 2004 objeví nový festival. Bližší informace jsme pro Vás "opsali" z došlého emailu a jsou pro Vás napsané formou pozvánky.

pro členy TCS Ryengle

novoroční zdravice s termínem festivalu přišla ze Sillmarionu Bratislava

Stodola je celostátní postupová přehlídka českých tanečních country skupin. Koná se jednou za dva roky.

22.01.2004 Emailový dopis
všem zainteresovaným tanečním skupinám skupinám v soutěži STODOLA 2004

Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin Vás zve na víkendové setkání dětských tanečních skupin 27. – 29. února 2004, ZŠ Bellova - Praha 10 – Petrovice

chronologicky řazené termíny

irský svátek bude 20. března 2004 premiérově v Pardubicích!

nejčerstvější novinky v uspořádání tohoto kola nám přináší Jeff Vašák a Nikola Adamczyková, pořadatelka tohoto kola

V noci z pátka na sobotu se zrodil nový design stránek

Jak bývá při plánování někdy zvykem, tak všechno je nakonec jinak. Tentokrát se nám podařilo zajistit sál, který bude více vyhovovat našim záměrům, ale samozřejmě i našim hostům. Country bál jsme tak přesunuli do příjemného prostředí ABC klubu (vedle IDEONu v Pardubicích) a konečné datum jsme stanovili na 28. února 2004

v termínu 30.1.-1.2. 2004. Náhodou se k nám dostala pozvánka na tento podnik a rádi ho uveřejňujeme.

desátý ročník letního tábora uspořádá TCS Ryengle v oblíbeném prostředí Dřevíkova

další ročník známé soutěže v Roudnici nad Labem pod taktovkou Tomáše Mikulského

27.12.2003 DVD a videokazety
na začátku nového roku

TCS Ryengle pořádá nejen festival Pardubická Ryengle, ale taktéž několik country bálů v plesové sezóně.

17.12.2003 Novinky na serveru
po festivalu jsme nespali na vavřínech a udělali několik (myslíme) dobrých změn na našich webových stránkách

Irské show Riverdance a Lord of the Dance jsou na cestě do českých zemí.

08.12.2003 Lord of the dance
v Pardubicích skutečně bude!

chcete se dozvědět jak dopadla Vaše skupina či Vaše děti na festivale PR2003?

05.12.2003 Fotografie z PR2003
První fotografie z PR2003

zde se věnujeme heslovitě jednotlivým problémovým bodům tak, jak jsme je zaznamenali z Vašich emailů

03.12.2003 Riverdance
vývoj projektu Riverdance

na festivale PR2003

na festivale Pardubická Ryengle 2003

Dnes začíná festival country a irských tanců Pardubická Ryengle (napsala MF Dnes - 29.11.2003 Pardubický kraj- strana 4)

25.11.2003 Parkování
během festivalu Pardubická Ryengle

Festival Pardubická Ryengle jde ruku v ruce s "technickou" revolucí :o)

časové termíny výdeje jídel

Jak natáčet na svou videokameru a jak objednat videozáznam

pohary, ktere se budou rozdelovat nejlepsim

které projevily ochotu a pomohly nám svým vstřícným postojem vyřešit choulostivou situaci okolo časového presu

byla dnes dopsána poslední věta a udělána poslední tečka. Zítra se již za pomoci poštovních kurýrů rozešlou do třech středoevropských zemí. Ve dnech 28.-30. listopadu se Vám již po páté rozevřou brány festivalu Pardubická Ryengle...

17.11.2003 Poroty na PR2003
country i irská porota

Dnes již legendární irská taneční show bude cestovat po Čechách a Slovensku

Zájem tanečních skupin vystupňovaný koncem minulého měsíce blížící se uzávěrkou by se dal nadneseně nazvat honem na pořadatele

základy tohoto tance pro úplné začátečníky a jednoduché kroky, pro mírně pokročilé zdokonalování techniky a jednoduché kombinace kroků

5. ročník festivalu Pardubická Ryengle bude zahájen 28. listopadu v KD Dubina

festival Pardubická Ryengle zná hudební kapely, které Vás provedou večerem

Sillmarion ve dnech 10. a 11. října hostil taneční soubory nejen z Čech a Slovenska, ale taktéž až z daleké Itálie. Více vybíráme z dopisu Mila a Hama.

vzhledem k již skoro uzavřenému stavu přihlášek přinášíme požadavek vůči přihlášenýmn souborům přes internet

06.10.2003 Změny v anketě
pro lepší výsledky anket byla inovováno hlasování

02.10.2003 Silvestr 2003
Na lyžích a s COUNTRY TANCI

Festival Pardubická Ryengle je zajímavější pro dětské soubory?

29.09.2003 Pozvánka
z jiného tanečního "soudku"

10.-11. október 2003

na festival PR2003

Nám všem známá lektorka z letní irské taneční školy, pořádané Rinceoirí, a bývalá tanečnice z irské taneční show Riverdance přijede do Pardubic!!!

Pardubická Ryengle 2004 v datech

ve svých schránkách naleznou vedoucí tanečních skupin již brzo dopis s propozicemi a tímto doprovodným dopisem.

známá irská taneční kupina Kaskáda pod taktovkou neméně známé Terky Bachové nabírá novou krev

zve Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin, DDM Rakovník a dětská taneční skupina Lentilky

25.08.2003 A je to tady...
Šílenství okolo festivalu Pardubická Ryengle 2003 začíná... Že Vám již další ročník, s pořadovým číslem pět, už nemá co dát?! Možná budete i po těchto letech překvapeni...

27.05.2003 Dvorana - LAST MINUTE
i skoro po uzávěrce přihlášek máte možnost se přihlásit na letní školu

pořádá Rinceoirí 17. - 22. srpna 2003 v Praze a záštitu převzal jeho excelence velvyslanec Irska v České republice pan Josepha Hayes

propozice číslo jedna jsme dostali emailem přímo od organizátorů tohoto festivalu

TS Tornádo Praha zahajuje sérii vystoupení v historickém prostředí hotelu ZÁMEK HRUBÁ SKÁLA

naplněná hala ovacemi nešetřila

další pozvánka na akci přšla ze Strakonic

STŘELICE 30.května - 1.června 2003, pořádá Míra Procházka, SDC Šumaváček a hostitelský taneční soubor Střelická růže

DDM Rakovník, Čermákovy sady 23. – 25. května 2003

NA ORGANIZÁTORA MISTROVSTVÍ ČR V DĚTSKÝCH COUNTRY TANCÍCH pro kategorii B - tzv. tvrdé (hard) techniky

08.04.2003 Z Vašich emailů
vybíráme zajímavé akce

skutečně aktivní jsou v pořádání akcí v brněnské skupině Démáirt. Další pozvánku směřujeme na skotský bál.

Poslední možnost se přihlásit na Mexický víkend s Dvoranou, informace naleznete v článku

vracíme se textem i obrázky ke zprávě, která už na našem webu proběhla

27.03.2003 BLUE DANCING
aneb jarní flámování v saloonu v Ústrašicích u Tábora

informace, přihláška a odkazy na již třetí ročník úspěšně se rozvíjejícího festivalu

Restaurace Na Vlachovce a dětská taneční skupina Tornádo Praha pořádají country setkání dne 23. března 2003 od 14.00.hod

ve dnech od 21.- 23. března 2003

10.03.2003 Svatý Patrik v Brně
Oslavy svatého Patrika

10.03.2003 BRETONSKÝ VÍKEND
11.-12. dubna 2003

10.03.2003 Kdo koupí boty?
cloggingové boty

PROPOZICE PRO IV. ROČNÍK SOUTĚŽE V COUNTRY TANCÍCH – PŘEDTANČENÍ

otevřený dopis ze Slovenska

19.02.2003 Nashville
prosincovo-lednová návštěva bratislavského Saltarella (nebo lépe Bratislavského združenia country a dobových tancov) v americké country modle.

Světový divadelně-taneční hit STOMP se vrací do Prahy. Po úspěšném vystoupení v Praze listopadu 2002 soubor opět přijíždí do české metropole, kde v Kongresovém Centru představí svou elektrizující show ve dnech 4. - 9. března.

První country bál TCS Ryengle v roce 2003

Pořádá Dvorana, lektorem je známá dr. Helena Brandl. Místo konání - Praha 6 - Řepy, 12. - 13. dubna 2003

Pořádá Dvorana, lektoři Jan "Bob" Pumpr, Lucka Hasalová, Lída Kamenářová. Místo konání ZŠ Jana Wericha Praha, 29.3 - 30.3. 2003

13.02.2003 TANCOVÁNÍ S KÁNOÍ
Pořádá Dvorana, v termínu od 14. do 15. června 2003

Pořádá Dvorana v termínu 28.6. - 5.7. 2003 v rekreačním středisku RÁJ v Srbsku v Českém ráji

zve skupina Démáirt

otevřený dopis (email) pro příznivce cloggingu

04.02.2003 Pozvánka a propozice
na 6. mistrovství České republiky v dětských country tancích

30.01.2003 Arabský vtip
o manželství u Arabů nevíte vše

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů

pořádá Countryon

Kulturní sdružení pořádá již 9. ročník letního tábor určené pro děti od 6 do 16 let věku. Připravena je celotáborová hra ve stylu Rytíři kulatého stolu.

komentář narozenin přišel od samotných členů popradské skupiny

od Českomoravské asociace dětských country tanečních skupin

pořádá dětská taneční skupina Calipso

oslava svátku IMBOLC se skupinou Démáirt Brno

Propozice k tradičnímu festivalu, který se bude konat na Šiklově mlýně ve dnech 18.-20.7. 2003

20.01.2003 AMERICKÝ TÝDEN 2003
13. - 20.7. 2003 ve Westernovém městečku Šiklův mlýn

v Sokolovně ve Strakonicích

první pokus bohužel nevyšel a pro nezájem návštěvníků byl přemístěn na Slovensko

a jak jinak než pořádným country bálem

se bude konat dne 22. února 2003 v Brně - Medlánkách

pořádá Country Western saloon

Server Ryengle.cz se stal jedním z nejúspěšnějších portálů pro country tancování v České i Slovenské republice

sice se zpožděním, ale jedna zprávička z prosince minulého roku ze Slovenska

aneb clogging kvalitně a rychle

17.12.2002 Programátorský...
až z dalekého Slovenska :o)

jak udělat manželce radost, co jí máte, manžílci, říci?

s pozvaným hostem z Hodonína!

HOT NEWS ze zákulisí příprav nové kategorie

11.12.2002 Kletba
sejmutí hrozné kletby

chytrá úvaha nejvyšších politiků

a pár informací navrch

netradiční pozvánka na kulturu v Praze

spojení na jednotlivé soubory

jak porotci hodnotili jednotlivé finálové choreografie?

Jak tahali porotci čísla ve finále?

akce Míry Procházky a SDC Šumaváčku

05.12.2002 O TÁBORSKÝ KALICH
akce Míry Procházky a SDC Šumaváčku

05.12.2002 Informace
od Míry Procházky

akce Míry Procházky

akce Míry Procházky

Akce Míry Procházky

Jak dopadly jednotlivé soubory?

Jednotlivé známky vytahovali porotci takto

www.ryengle.cz za Vaší pomocí a návštěvnosti otevřel nejvíce stránek v historii za jeden den!

04.12.2002 Ztráty a nálezy
z festivalu PR2002

Pardubické noviny, 2. prosince 2002, Tomáš Dvořák

Pardubické noviny, 2. prosince, Tomáš Dvořák

MF Dnes, 2.12. 2002

MF Dnes, 2. prosince

04.12.2002 Pardubická Ryengle
MF Dnes, 29. listopadu 2002

MF Dnes, 29. listopadu 2002

04.12.2002 Pardubická Ryengle
MF Dnes, 29. listopadu 2002

vše, co nebylo řečeno. Zákulisí, porota, soutěž, ubytování, stravování.... vše, co Vás trápí, vše co se líbilo....

mladá a svěží krev bude snad proudit v žilách naší taneční skupiny po neděli 8. prosince 2003

Konečné pořadí jednotlivých skupin

konečné pořadí

konečné pořadí

konečné pořadí

konečné pořadí

country festival Pardubická Ryengle 2002 se těšil mimořádnému zájmu diváků - noviny Pernštejn 2. prosince 2002

pro návštěvníky přikládáme programový plán

pro účastníky festivalu nabízíme odvoz na koncert skupiny Cop v KD Dubina.

všem, které zajímají jednotlivé ceny vstupenek

důležité informace pro majitele videokamer

festivalu Pardubická Ryengle 1999, 2000 a 2001

informace ke čtvrtému ročníku festivalu

pro 4. ročník mezinárodního tanečního festivalu Pardubická Ryengle 2002

S ročním předstihem Vám opět zveřejňujeme termín festivalu PR2003

16.11.2002 Westerňáček 2003
Taneční skupina Caramella a Westernové městečko Šiklův mlýn pořádají tradiční soutěž určenou pro dětské taneční country skupiny

kdy budou?

Festival PR 2002, zajímavosti a úvaha

kteří se chtějí zúčastnit našeho festivalu PR 2002

proběhne již tento víkend v Mladé Boleslavi

Ostrov Šolta leží 400km jižněji od známého poloostrova Istrie (je tu proto podstatně tepleji na jaře i na podzim) a asi 16 km po moři od starobylého města Splitu.

Festival Pardubická Ryengle 2002 dospěl dneškem ke své "death line" a dnes také proběhne uzávěrka přihlášek

ano je to tak, festival se blíží mílovými kroky a zde se můžete podívat, kdo se už přihlásil v jednotlivých kategoriích

01.04.2002 Výběrové řízení
na pořadatele Mistrovství ČR v cloggingu pro rok 2003

základní informace

již třetí narozeniny brněnského souboru

seznam vystoupení

04.03.2002 Opět chytřejší!
co je nového na stránkách Ryengle.cz

pozvánka na 19.3. 2002

Nedeľa 17.2.2002 (textový prepis relácie)

následující upoutávka je na akci v Berlíně

pro nové porotce CCCDCA

informace k 8. ročníku festivalu, který proběhne v termínu od 20. do 21. dubna 2002

aneb opět Krumlov v Táboře

přidány přihlášky a pokyny k akcím Dvorany 2002

v letošní sezoně jediný country bál TCS Ryengle

nabídka od skupiny ZIG ZAG Praha

zve Démáirt Brno

24.01.2002 Zkoušky TCS Ryengle
zveřejněn seznam zkoušek na únor

vybíráme z proslovu k brožurce hodnocení festivalu PR2001

nový odkaz na oficiální stránky

dnes se slaví v brněnském Bystrci

Dostavníku Brno

TCS Ryengle zveřejňuje dosavadní seznam svých známých akcí

pozvánka na výroční akci

akce dětské asociace

pořádá CCCDCA

ve Western City - Šiklův mlýn 2002

odpověď na obligátní otázku, kdy budou?

dneska pouhý zlomek vyfocených snímků přiblíží atmosféru festivalu.

článek vyšel v Pardubických Novinách dne 3. prosince 2001

článek vyšel v novinách Pernštejn dne 3. prosince 2001

výsledková listina festivalu Pardubická Ryengle 2001

výsledková listina festivalu Pardubická Ryengle 2001

výsledková listina kategorie Děti I. - Děti do 10 let

výsledková listina kategorie Děti II. - ve věku od 10 do 15 let včetně

Další vlaštovkou v nejmocnějším médii je vystoupení Caramelly Praha

festival PR2001 má své poháry již připraveny

pořádá Dostavník Brno, uveřejňujeme oznam v takřka za minutu dvanáct.

na poslední chvíli byly domluveny i taneční semináře!

pro dětské taneční soubory se bude konat v termínu od 16. do 18. listopadu 2001

akce pořádané známým square dance callerem a bavičem

12.11.2001 Hornický šachťák
Program na 11. a 12.1. 2002 si nenechají ujít příznivci square, kteří si procvičí figury Basicu na akci pořádané v Ostravě místní skupinou Extend SDC.

10.11.2001 Ceny vstupenek
I na našem festivalu je možnost se přijet podívat jako divák a nejen jako organizovaná taneční skupina

letos nemusíte nechávat videokamery doma

velmi vysoký počet choreografií donutil pořadatele uzavřít přihlášky dříve

tuto zprávu obdržela nejrůznější média

02.11.2001 Stodola žije!
nejčerstvější informace o dalším ročníku Stodoly 2002

keltský svátek v dnešní době

co můžete čekat po stránce zázemí a technického zabezpečení?

jak je to vlastně s tím setkáváním tanečních country skupin?

Seznam přihlášených souborů

ohlédnutí za uplynulým festivalem

seznam přihlášených souborů na festival PR2001

Rozpis jednotlivých seminářů na festivalu Dvorana Cup

na Tanečním večeru ve Východočeském divadle uvedla TCS Ryengle nové tance Merry Dance a Irish Dew

Šestý ročník tradičního večera v pardubickém divadle

12. až 14. října proběhne tradiční festival

03.10.2001 Zahrada Čech 2001
TCS Ryengle zpestřila program na známé výstavě

Dík patří Terce Bernardové, která připravila skvělý seminář

premiérově si pardubičtí tanečníci zatancují v Brně

24.09.2001 TCS Ryengle
několik údajů i fotek k souboru Ryengle Pardubice

změna telefonního spojení

Využita definice podle Jeffa Vašáka

21.09.2001 Round dance
styl country tanců

21.09.2001 Clogging
text použit z videokazety "Clogging krok za krokem" Jan Pumpr, Dvorana

usnadněná forma reakce na články

tradiční akce v polovině léta

14.09.2001 Taxme ulovili Taxmeny
Taxmeni odehrají sobotní country bál

co se děje s naším webem?

co se kde koná na podzim?

O MORAVSKÝ COUNTRY POHÁREK

27.06.2001 Clog America v Brně
Clog America v Brně

zkoušky

Country duel na Brumlovce

Pardubická Ryengle 2001

městský festival Zrcadlo

Countryfest 2001 Žilina

zaregistrujete si svůj název?

COUNTRY DUEL

Litoměřice

Countryfest 2001

Slavnosti perníku - fotky

Termín festivalu Pardubická Ryengle 2002

30.04.2001 Zápisky z cest
Zápisky z cest

LOMNICKÉ HUDEBNÍ JARO 2001

Lord of Dance

Festival Countryfest 2001 Žilina

Zprávy z jiných serverů

Roudnický pohár

COUNTRY DUEL

Virginia Brno zve na Country bál

Z jižních Čech až do Mexika

21.02.2001 Siamsa žije!
Siamsa

První country bál TCS Ryengle v roce 2001

Cvak

Dotazník Jeffa Vašáka ke Stodole 2000 III.

23.01.2001 Fotografie ze Stodoly
fotografie

narozeniny Kentucky Poprad

18.01.2001 Ztráta dat !!!
ztratili jsme data z našich stránek...

country bál

vystoupení TCS Ryengle

krajská kola Stodoly

krajské kolo Stodoly

semifinále Stodoly

PR2000

pohár se vrátil zpět

18.01.2001 Adalbertinum HK
nový tanec TCS Ryengle

fotografie ze zmiňovaného kola

krajské kolo

vystoupení TCS Ryengle

festivalu PR2000

termín dalšího ročníku

programový plán celého festivalu

18.01.2001 První fotky z PR2000
PR2000

výsledky PR2000

country bál TCS Ryengle

Stodola

Stodola 2000

hodnocení poroty na Stodole 2000

jak vypadá taková normální country skupina?

hlavní kategorie - výsledky

18.01.2001 Fotky z irského dne
fotky

fotky z PR2000

SACT pořádal tradiční Country trh

jak vidí Pardubickou Ryengli na Slovensku?

Irský den

18.01.2001 Výzva fotografům
kdo vlastní fotografie z PR2000?

názor Evy Táborské na Stodolu

úpravy našeho serveru

.

konečná podoba poroty pro PR2000

25.10.2000 Myšdokap se nekoná
.

v rámci koncertu bude probíhat křest CD!

pod vedením lektoru ze Star Westu

irské tance a hudba vládly ve čtvrtek Baráčnické Rychtě

na Baráčnické Rychtě

Choreografie 2000

omezení, které se týká počtu choreografií od souboru v jedné kategorii.

jak bude letos na tradičním setkání?

Tendr ve spolupráci s Rozálií Strakonice pořádá další country bál

nejlepší kolo Stodoly

soutěž skupiny Miš Maž Praha

tradiční festival skupiny Dvorana Country Dancers Praha

06.10.2000 Nejhezčí v Texasu
Caramella ve stylizovaném tanečním muzikálu

Jeff Vašák hostem známého televizního pořadu

skvělá novinka pro účastníky Irského dne

zrušené východočeské kolo není dobrou vizitkou souborů z východu čech

V říjnu skoro nemine víkend ve kterém by se nedělo nic ve světě country.

Středočeské kolo v Dubči určilo další postupující taneční skupiny

v nádražní hale budou probíhat kulturní vystoupení v rámci Dne železnice

na webu se nám začínají skupiny více propagovat a to je jenom dobře

v Dubči u Prahy se pořádá další kolo Stodoly

Na PR2000 se přihlásily na choreografii Siamsa následující soubory.

Pro radost i pro zdokonalení technik pořádá Tereza Bachová seminář.

TCS Ryengle vystupuje ve VČD!

tak je tu tolik slibovaná změna

14.09.2000 Novinky v TCS Ryengle
novinky nejen z "přípravného kempu"

14.09.2000 Porotce na Irský den
Přivítáme milého hosta ze Slovenska

03.09.2000 Dobrofest 2000
jaký byl?

28.08.2000 Nábor TCS Ryengle
kdo chce tancovat v našem souboru?

01.08.2000 Střípky...
víte že....

pošlete Vaše dítka s námi na tábor

28.07.2000 Dobrofest - informace
informace o trnavském festivalu

změna správy prospěje i organizaci zpráv na naši doméně!

mezinárodní festival ve westernovém městečku Šiklův mlýn

v prostředí Šiklova mlýna vznikla výuková videokazeta pro tanečníky, kteří budou tancovat choreografii Siamsa

18.07.2000 Šiklův mlýn 2000
kdo ještě nezná HIS Clogging Dance festival?

festival Pardubická Ryengle

30.06.2000 Dobrofest 2000
trnavský country festival patří k největším v bývalém Československu.

pošlete Vaše dítko na tábor s TCS Ryengle

19.06.2000 Jak přes prázdniny?
zahálka není povolena....

aneb rozloučení se sezónou

jak dopadlo?

jak proběhl další ročník?

prvním konaným krajským kolem Stodoly je pražské kolo

soutěž Štětský Tuplák 2000

Zakladatel Art Agency Pohoda slaví kulaté výročí

vystoupení TCS Ryengle

v Českém Krumlově se konala premiéra Choreografie 2000

přesunutí pořádání východočeského kola.

úspěšná reprezentace country mezi plesovými chorepgrafiemi

víkend plný dětského tance

21.04.2000 Stodola 2000 - změny
Změny v Stodole 2000, které by mohly být zajímavé pro taneční soubory

počet přihlášených souborů, omezení nad 40 choreografií

12.04.2000 Stodola 2000
zajímejte se o své krajské kolo

TCS Ryengle vystupuje v České Třebové

premiérový ročník soutěže, kterou pořádá Tomáš Mikulský, Roudnice nad Labem.

Country bál v Rosicích nad Labem bude okořeněn vystoupením TCK Virginie Pardubice

Kangaroos slavil úspěch i v Plesových formacích - soutěži ČMTO

Country bál TCS Ryengle

Soupeři pro krajské kolo ČMTO

Premiéra Kangaroos v hradeckém Aldalbertínu úspěšná!

jak zapojit country soubory do soutěží? Úvaha z roku 1997

Premiéra nového tance Kangaroos!

Country bál TCS Ryengle

10.02.2000 Choreografie 2000
Tisková konference k projektu Choreografie 2000

01.02.2000 S Jeffem o STODOLE
Základní myšlenka Stodoly. Rozhovor s Jeffem Vašákem nad Stodolou před konáním prvních krajských kol.

Páté narozeniny Kentucky Poprad

Rádi přivítáme kohokoliv, kdo bude přispívat na naši doménu www.ryengle.cz


Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: