ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Celtic Tiger může skončit velkou blamáží

05.08.2005 Švestka Štefan 37099
Michael Flatley: z národního hrdiny mezinárodním podvodníkem? Pragokoncert podává trestní oznámení.
Michael Flatley, strůjce nejúspěšnějších irských tanečních show Riverdance a Lord of Dance, nepíše nejnovější stránky svých pamětí zlatým písmem.

Strahov začátkem července zažil velkou blamáž, kdy několik hodin před konáním oficiální premiéry světového turné CELTIC TIGER bylo odvoláno pro údajné technické problémy s obrazovkou.

Dnes však mluvčí Pragokoncertu přišel s tím, že údajná technická vada nebyla závadou, ale pouhou neochotou irské taneční hvězdy vystupovat a po celém světě již odvolává turné Celtic Tiger (zdrojem je informace uveřejněná v Českém rozhlase). Vše vyvrcholilo zprávou, že Michael nevystoupí ani v náhradním termínu 27. srpna a Pragokoncert na něj podává trestní oznámení.

Je však možné, že by se z národního irského hrdiny, který proslavil svou vlast více než všechny irské výrobky a nádherná irská krajina, stal najednou pouhý podvodník, který se přes státní hranice dostává utajeně s pomyslným pytlem peněz od důvěřivých pořadatelů? To se nechce věřit. Těžko věřit, že se na vystoupení nepřipravoval, když absolvoval předpremiéru v Maďarsku.

Je možné, že v tuto chvíli ztroskotaly snahy PRAGOKONCERTU a JVJ Production o jednání náhradního termínu, který oznámili nedávno i prostřednictvím našich stránek. Kde přesně je pravda, to nevíme a i toto je pouhá spekulace. Uvidíme, zda tato patová situace, která nejvíce škodí všem obdivovatelům tohoto skutečně fenomenálního tanečníka.

V diskuzi se objevili různé informace, proč se neuskutečnila premiéra. Ze všech příspěvků mne zaujal ten poslední, kterým bych chtěl tuto neveselou zprávu uzavřít: I my nevahali a jeli 400 km tam a 400 km zase zpet (na neuskutečněnou premiéru pozn. autora)... Mrzi nas to, moc, Michaele ... nas trilety syn te zboznuje (pouhý výňatek celého příspěvku). Michaele, jsi skvělý tanečník a lidi za Tebou přijedou i lán cesty, ale pokud si je dovolíš ještě jednou zklamat, tak Ti už těžko někdo při příští taneční show uvěří!

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ zveřejněné na PRAGOKONCERT.COM

Michael Flatley´s - CELTIC TIGER

Vážení příznivci tance,

s politováním jsme nuceni Vám oznámit, že vystoupení Michaela Flatleyho s novým programem Celtic Tiger se nemůže uskutečnit ani v náhradním termínu 27. srpna 2005.

Důvodem původně neuskutečněného představení je sporná skutečnost o vyhovující konstrukci střechy pódia. Umělec odmítl připravenou střechu použít bez podloženého zdůvodnění a následně těsně před vystoupením, v rozporu se smlouvou, opustil ČR. A to i přesto, že ze strany pořádajících agentur byly beze zbytku splněny všechny podmínky a požadavky zahraničního managementu. Realizační firma dodávající střechu prohlásila, že stavba střechy byla provedena v souladu se zadáním umělce a byly při ní dodrženy všechny platné normy ČSN a bylo postupováno v souladu se statickým výpočtem. Navíc umělec dopředu obdržel technickou dokumentaci stavby střechy a její použití odsouhlasil.

Jelikož toto jednání umělce považujeme za protiprávní, vyzvali jsme ho k vrácení předaných tržeb za dosud prodané vstupenky, a to ve lhůtě do 5 dní. Umělec se však vyhýbá komunikaci a do dnešního dne nám tržby nevrátil s tím, že termín náhradního vystoupení zrušil.

Nekonáním vystoupení a nevrácením peněz od umělce vznikla v současné době pořádajícím agenturám Pragokoncert a JVJ Produkce škoda mimořádně velkého rozsahu.

Z uvedených důvodů jsme předali celou záležitost advokátní kanceláři, která v těchto dnech podává trestní oznámení a žalobu o náhradu škody.

Peníze zpět za vstupenky zakoupené ve všech předprodejích si klienti mohou začít vyzvedávat postupně od 12.8.2005.

O výsledcích šetření tohoto případu budou média a obchodní partneři projektu průběžně informováni.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka