ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Letní tábor 2005 poprvé ve vlastním

03.08.2005 Švestka Štefan 30806
obrázek v článku letošní tábor byl cestovatelský a byl předělem v dosavadní historii pořádání tábora

Jedenáctý ročník tábora se konal poprvé ve vlastních podsadách a s vlastním vybavením. Cestování jsme si užili před vlastním táborem - objezdit celé kolečko povolovacích jednání. Naštěstí lze říci, že slovíčko děti a dětský tábor je dostatečné zaklínadlo, které otevírá nejen dveře kanceláří, ale i srdce úředníků. Zvláště starostovi obce Chlístovice - panu Doudovi - patří obrovský dík a bez jeho laskavé patronace a přiložení ruky k dílu by tábor měl podstatně větší problémy.

Přesto jsme nakonec 2. července odjeli s očekáváním na nové tábořiště. Po letech pronájmu nová situace. Známe tábořiště Dřevíkov, Zruč nad Sázavou, Rabštejnská Lhota, Vysoká Srbská - ty všechna jsme ve své desítileté historii "sjezdili". Nyní s celotáborovkou Cesta kolem světa za 14 dnů do svého vlastního.

Obec Chlístovice na louce pod hradem SION, okr. Kutná Hora, se stal provizorním domovem 52 táborníkům ze Slaného, Pardubic, Prahy a dalších měst a obcí ČR na 14 dnů. Čtyři vedoucí (Dunča, Lenka, Péťa a Mára) a 12 instruktorů rozdělili děti do čtyř oddílů pro celotáborovou hru.

Prostředí jsme za celých čtrnáct dnů poznávali a podhradí SIONu jsme si opravdu brzo oblíbili a to navzdor počasí, které panovalo první týden. Naštěstí se v druhém týdnu uklidnilo a mohli jsme poznat okolí i dále než jen "za humny". Celodenní výlet pěšky do Kutné Hory s koupáním bylo odměnou za trpělivost při čekání na sluníčko.

Průřez z konání tábora můžete sledovat v přiložené fotogalerii. Účastníci dostali při odjezdu CD s větším počtem fotek, než které zde můžeme zveřejnit, ale přesto můžete vidět, že jsme se během tábora rozhodně nenudili. Jednotlivé země, které jsme procestovali byli inspirací pro hry. Japonsko nás inspirovalo k Sumu, Francie ke kohoutím zápasům a druidům.

Vedle osvědčených her, které již patří do zlatého fondu tábora jsme vyzkoušeli mnohé nové. Mezi nejzdařilejší patří Vysílačky, převedení známé počítačové hry Warcraft do "živé" podoby a mnohé další...

Konec tábora nás nakonec dostihl téměř znenadání a s konstatováním, že letošní ročník tábora byl jedním z nejpovedenějších. Přispěli k tomu nejen hry, ale i výborná parta dětí a vedoucích. A proto se vyplatí pořádat další ročníky.

O táborovém dění se dozvíte i z diskuze.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku