ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 01.10.2023
Svátek má Igor

Odběr novinek emailem:
Email:Kde se bude konat festival PR2007?

14.06.2005 Švestka Štefan 25197
obrázek v článku Ideální podmínky nalezli pořadatelé v IDEONu. Záhy se však může vše změnit
Magistrát města Pardubic zvažuje přestavbu vedle ležícího plaveckého areálu. Což by ovšem neznamenalo žádnou pohromu pro IDEON. Jenže... Město Pardubice samozřejmě zvažuje svou investici a hlavně jeho výši. Přestavba a rekonstrukce plaveckého areálu bude stát až 200 milionů a celá částka by musela jít z kapsy města. Radní však přišli s iniciativou, která přinese úsporu, přestože se to v počátcích nezdá...

K navrhované rekonstrukci plaveckého areálu totiž připojí i IDEON a přetvoří ho na sportovní víceúčelovou halu. Celková výše nákladu jde do 400 až 500 milionů korun. Vtip spočívá v tom, že evropské dotace, které by město mohlo dostat se odhadují na tři čtvrtiny této částky. Město by tedy mohlo ušetřit a mít místo jedné zrekonstruované budovy dvě.

IDEON je jako budova skutečně pohrobek dob minulých a nákladová položka za celkový provoz není rozhodně malý. Město tím však přijde o vystavovatelský prostor a místo, kde se konají prestižní kulturní akce. Bude město schopné nabídnout prostory pro akce typu Pardubická Ryengle náhradní prostory?

Město Pardubice patří každoročně mezi nejvýznamnější mecenáše festivalu a pořadatelé nechtějí daný prostor opustit. Přesto nastává možný milník festivalu, který nás může posunout do další fáze.

Je možné, že festival uvidíme v roce 2007, kdy jsou naplánovány stavební práce, třeba v Duhové aréně, která však v normálním termínu festivalu bývá beznadějně obsazená hokejovými utkáními a taktéž přístup MRFP (vlastník haly) není zatím příliš nakloněn pro pořádání akcí a v neposlední řadě se jedná o zázemí, které budeme jen těžko hledat a srovnávat s Ideonem.

V této chvíli je možná brzo předjímat sled události budoucích..... Přestože zvuk krumpáčů a lopat v IDEONu ještě chvíli neuslyšíme, tak zůstává nezodpovězená otázka.

Můžeme se zeptat i Vás tanečníků. Považujete prostor IDEONu za ideální pro náš festival?Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku