ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 02.12.2023
Svátek má Blanka

Odběr novinek emailem:
Email:Festival Hillbilly & Czech Music

02.06.2005 Švestka Štefan 18380
poprosili jsme pořadatele o další informace o tomto festivalu. Dostali jsme vyčerpávající informace.
Festival Hillbilly & Czech Music navazuje na tradici trampské hudby v Posázaví, kterou propojuje s hillbilly boogie - hudbou amerického jihu a západu 30. a 40. let, která zahrnuje jazz, blues, honky tonk, boogie, cajun, gospel, westernswing a ze které vycházel později bluegrass či rockabilly. Hudba, kterou si sebou přivezli přistěhovalci z celého světa, postupem času přetvořená v barech a na vesnických tancovačkách v osobité styly, které lze nazývat různě. Hillbilly boogie, old time music, mountain music - pro nás je to prostě zkráceně hillbilly...

A navíc - hillbilly je také prý původní označení poněkud drsnějších obyvatel amerického Jihu. Jak se psalo v The New York Times Journal někdy počátkem roku 1900: "Hillbilly je svobodomyslný a nespoutaný občan, který si mluví, když chce, a pije, když může."

1. ročník festivalu se odehraje v nově vznikajícím přírodním amfiteátru na dně léta vypuštěného rybníka s romantickou kulisou středověké tvrze Mrač u Benešova. Vystoupí na něm Kapitán Kid (tramp), Hop Trop (tramp), Pepa Pilař & Classic Rock and Roll Band (rockabilly), Jimmy Bozeman & Lazy Pigs (westernswing, cajun, hillbilly), Žížeň Band (countrygrass), Detto (bluegrass), Nice Trouble (country, rockabilly), Dick O Brass (irish), Jolly Band (folk, jazz, swing). Rádi bychom pozvali ještě další účinkující - např. Martina Žáka a Starou almaru, slovenskou kapelu Funny Fellows (old time music) nebo skvělou westernswingovou rakouskou kapelu Ida Red & The Mountain Melody Stompers. Na jejich vystoupení se v současné době pokoušíme sehnat sponzory.

Hudební vystoupení budou navíc prokládána krátkými divadelními představeními, střeleckými souboji, ukázkami westernové jízdy apod.

Pořadatelem festivalu je nezisková organizace Řád rytířů bílého kříže, za pomoci SHŠ Mračtí a kamarádů z posázavských osad Severní Californie, Kožlí a Malá ztracená stopa. Presidentem festivalu byl jmenován Kapitán Kid, legenda trampské hudby a spisovatel.

Festival Hillbilly & Czech Music se sice koná prvním rokem, přesto však věříme, že z něho vznikne tradiční akce, která se bude pravidelně opakovat a na kterou naváží další obdobné aktivity.

Díky a zdravím
Rasken
603 723 415Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článkuSouvisející články