ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 01.10.2023
Svátek má Igor

Odběr novinek emailem:
Email:MOVIE AND DANCE LEGEND 2006

02.05.2005 Švestka Štefan 19667
Nová internetová zábavná „reality show“ filmového studia MOON
Filmové studio MOON a nakladatelství NAGUAL si vás dovoluje oslovit s nabídkou partnerské účasti na následujícím zábavném projektu.

„Reality show“ objevuje nové mladé herecké a taneční talenty a představuje je veřejnosti. Pomocí internetových stránek, na které bude mediálně (internetem, letáky, akcemi, pomocí mediálních partnerů) upoutávána pozornost především mladých lidí, se soutěžící ve dvou souběžně běžících a na sobě nezávislých kategoriích (herecká a taneční) představí v celkem devíti soutěžních kolech (od 5. září do 26. prosince 2005). I porota a organizátoři jsou zástupci mladé generace a dotvářejí projekt svými názory a postoji.

Na internetové adrese filmového studia MOON (www.nagual.info) bude do konce srpna připravována a od 1. září otevřena speciální strana „Movie and Dance Legend 2006“. Na této straně se 1. září 2005 objeví hlavní logo, informace o projektu, sponzoři a partneři projektu a videoukázky z příprav soutěžících. 5. září 2005 se objeví prezentace (soutěžní videoukázka, živý videorozhovor, fotografie a základní údaje o účastníkovi, společně s bodovacím systémem) padesáti soutěžících v každé kategorii v prvním soutěžním kole.

Soutěží se ve dvou kategoriích :
(jeden soutěžící může soutěžit i v obou kategoriích)
Herec/herečka – legenda roku 2006
Tanečník/tanečnice – legenda roku 2006

soutěžní kola budou v termínech :
1. kolo ………………………………. 50 soutěžících …………………..…………..…….. 5. září 2005
2. kolo ………………………………. 40 soutěžících ………………………………..….. 19. září 2005
3. kolo …………………………...…. 30 soutěžících ………………….………………… 3. října 2005
4. kolo ………………………...……. 20 soutěžících ……………………………..…….. 17. října 2005
5. kolo ………………………...……. 10 soutěžících ………………………………...… 31. říjen 2005
6. kolo ……………………………...… 8 soutěžících ………………………………. 14. listopad 2005
7. kolo ……………………………….. 7 soutěžících ………………………….….. 28. listopadu 2005
8. kolo ………………………...…….. 6 soutěžících ………...……….……………... 9. prosince 2005
9. kolo ………………………...…….. 5 soutěžících ……...……………………….. 26. prosinec 2005

Do finále půjde tedy z herecké i taneční kategorie po pěti soutěžících.

Zatímco úvodní natáčení a prvních osm kol bude natáčeno v klidu a pohodlí studia, finálové kolo bude na velkém sále za účasti veřejnosti, pozvaných mediálních osobností a novinářů. Budeme se též snažit, aby byl finálový večer (na 2. svátek vánoční) přenášen některou z českých televizních stanic, navíc budou na tomto finálovém večeru natáčeny filmové záběry do českého celovečerního filmu „ŠAMAN – příchod síly“, produkčně připravovaného filmovým studiem MOON.

Veškeré ukázky, scénky, informace o soutěžících, fotografie, rozhovory a kontakty (včetně informací a odkazů na sponzory a partnery projektu) ze všech devíti soutěžních kol budou přístupné na internetu po celé následující tři roky.

Do úvodního kola 5. září jde každý soutěžící se svým vlastním výstupem (herecká etuda, improvizace, pantomima či monolog a v druhé kategorii taneční choreografie, nebo improvizace). U hereckých výstupů je nutná vlastní scéna, vlastní improvizace, či vlastní text (případně mít písemný souhlas autora k použití jeho textu). U tanečních výstupů obdrží každý přihlášený účastník (účastnice) od studia MOON CD s tanečními písněmi z filmu „ŠAMAN – příchod síly“ (to z důvodů, že k nim máme veškerá autorská práva) a dle vlastního výběru si na jednu z nich složí vlastní choreografii, nebo improvizaci.
Z celkového počtu přihlášených vybere odborná porota 50 nejlepších do úvodního kola. Veřejnost může dát v úvodním kole hlas každému ze soutěžících, který zaujme, či pobaví. Maximálně deset hlasů jednomu soutěžícímu – to vám dá i možnost jeho výstup „obodovat“ na stupnici jeden až deset hlasů. V každém kole (jednou za dva týdny) bude vyloučeno deset soutěžících s nejslabším bodovým ohodnocením, až do finálové desítky (v každé kategorii). Poté budou v každém dalším kole vylučováni dva, později jeden soutěžící.
Veřejnost, kromě hlasování též určuje další témata, které soutěžící do dalšího kola ztvární. Proto je časový limit od jednoho kola k druhému 14 dní – první týden se hlasuje, druhý týden se soutěžící připraví k natáčení a natáčí se. U každé soutěžní videoukázky bude jednak bodovací systém, dále kolonka k napsání námětu pro konkrétního soutěžícího pro další kolo. U herecké kategorie to může být vyjádření situace, emoce, napodobení známé osobnosti, použití kostýmu apod., u taneční kategorie tanec v konkrétním prostředí, kostýmu, stylu, výrazové vyjádření apod…
V každém kole bude z hlasující veřejnosti vylosována pětice autorů úspěšných námětů v obou kategoriích a odměněna sponzorskými dary.
Pět finálových soutěžících obdrží věcné ceny a výherce velké finálové show se stane filmovou a taneční legendou roku filmového studia MOON a bude celý rok 2006 mediálně studiem a mediálními partnery projektu podporován a zviditelňován.

Organizační štáb „MOVIE AND DANCE LEGEND 2006“ :

hlavní organizátor a prezident projektu : …....................... Jaroslav Polák - 737 787 390
studio.moon@nagual.info www.nagual.info

výkonný producent : ……………………………......................………………..….. Markéta Švíková
dramaturg : ……………………………………………………………
webmaster : …………………………………………..........................…………………… Petr Bokvaj
kamera : ………………………………………………...........................……….…… (zajistí partner)
zvuk : ……………………………………………….…...........................……………. (zajistí partner)
střih : …………………………………………………..........................……..………. (zajistí partner)
hudba : ……………………………………….……......................……….….. Jan a Simona Markovi

odborná porota – kategorie „herec/herečka – legenda roku 2006“

1. …………… Vanda Seidelová – studentka, spisovatelka
2. …………… Aneta Marková - textařka
3. …………… Světlana Šáchová – herečka a zpěvačka

odborná porota – kategorie „tanečník/tanečnice – legenda roku 2006“

1. …………… Adéla Blažková – taneční choreografka a lektorka „Street Dance“
2. …………… Kateřina Steinerová - zpěvačka
3. …………… Jan Marek – hudební skladatel

(odborná porota má za úkol nejprve vybrat 50 soutěžích v každé kategorii do úvodního soutěžního kola. Poté v každém kole hodnotí jednotlivé soutěžící bodovým ohodnocením na stupnici od jedné do deseti – nezapočítává se do hlasování veřejnosti, je to pomocný názor odborníka. Ve finálovém večeru vybírají z pěti finalistů v každé kategorii absolutního vítěze) moderátorky soutěžních kol : ………………………………...........................…….. Lenka Kohoutová Markéta Švíková
moderátorky slavnostního večera ……….……............................…….….………… Světlana Šáchová, Kateřina Steinerová
(herečky a zpěvačky, představitelky čtyř hlavních rolí v celovečerním filmu „Šaman, příchod síly“).Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku