ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.09.2023
Svátek má Jaromír

Odběr novinek emailem:
Email:Průběh 1. MČR pro dospělé

30.04.2005 Švestka Štefan 19456
Je polovina dne průběhu soutěže a my vám dodáváme nové informace..I ty, které tady ještě ani neví účastníci.
Dnešní den začal plný nadšení a motivace.Ještě ráno si poslední kluby zkoušely své předtančení a už pomalu na nich byla vidět nervozita a napětí z průběhu dne.Mistrovství se oficiálně zahájilo v 10:00 a díky tomu, že bylo první, se na jevišti z ničeho nic objevila mladá slečna, která zrodila hooodně dětí z TK Black and White.Ty se plazily, válely, byly, no prostě dováděly jak správné batolata v plenách a dudlíky v puse.Po krásném začátku následovalo tradičně představení klubů a poroty.

Poté bylo v plánu vrhnout se na kategorii Line-dance sóla, jenže díky nízké účasti, tzn. dvou členů klubu TK Calipso Praha, se předvedlo pouze exibiční vystoupení.

Po nich již ve velkém proudu pokračovala kategorie Line-dance duet.Tam se předvedlo celkem 6 předtančení a jako první se umístil Taneční klub Calipso z Prahy.

Po krátké pauze se na hodonínském parketě předvedla kategorie Line-dance skupin v počtu 6-ti předtančení.Tam již klasicky začalo těžké zápolení mezi zúčastnenými kluby, protože již byli ve svém živlu, ve ktrém se pohybují delší léta svého půsopbení na taneční dráze.Tuhle kategorii s přehledem vyhrála skupina La Quadrilla Brno.

Všichni jsme již byli velice unavení a hladový, tak po skončení téhle části soutěže jsme se všichni odebrali na oběd.S plným břichem se samozřejmě nedá tančit, tak na tenhle chutný pokrm bylo dodáno dvě hodiny času.Tak jak bylo psáno a dáno, jsme se všichni opět v 13:30 dostavili do KD a mohlo se pokračovat.

Jak již jistě očekáváte, pokračovalo se kategorií Clogging sólo, kde se předvedlo 6 soutěžících.Porota to neměla vůbec jednoduché, ale poté se jednoznačně dohodla na vítězi Honzi kudláčka z Big Dance Prahy.

Asi ve 14:10 zkončila další napínavá kategorie, a to Clogging duet.V téhle třídě se jako nejlepší ze pěti souborů ČR ukázal domácí soubor TK Black and White.

Mysleli jsme si, že budeme mít tak půl hodiny času, ale domácí přesvědčili že ne.Sličné slečny v červených oblečkách, jak si jistě pamatujete z dětského MČR s názvem vystoupení Hey Miki.Jenže z ničeho nic, jako by to měli v plánu, se na plac přiřítili i kluci z TK Black and White, zhodili župany a v červených trenkách, bílých nátělnících rozjeli na parketě takvou show, jakou tahle místnost ještě neviděla.Tak roztleskaný sál se opravdu viděl jen málokde.

A co se děje teď? teď právě probíhá první polovina kategorie Clogging skupin, která je jako jediná dnes rozdělena na postupové kola..Všechny kluby již předvedly co umí a porota už nám dává výsledky.Do finále kategorie Clogging skupiny postupují kluby Smouky, Překlep, Calipso, Cloggingová fantazie, Black and White a Country Live.Za pár minutek začne finále téhle kategorie a samozřejmě hned jak budeme moci, vám dáme čerstvé informace ze zápolení všech klubů.Plus celkové umístění ve všech kategoriích.

Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku