ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:15. CSDCTS

18.01.2005 Švestka Štefan 33220
SDC Šumaváček Vyšší Brod Vás zve na "Celostátní setkání dětských country tanečních souborů"
Místo konání : TÁBOR
Termín : 22. – 24.4.2005
Lektoři : Miroslav Procházka Jan Valenta
Jiří Rogalewicz Ivan Bartůněk
Jitka Bonušová David Dvořák

Někteří lektoři jsou ještě v jednání, pokud dojde k dohodě, přidáme jim ještě jednu halu.


Milí přátelé,
Již po čtrnácté bychom Vás rádi pozvali na Celostátní setkání dětských country tanečních souborů. I letos po loňských dobrých zkušenostech zůstáváme v Táboře. Opět přinášíme řadu novinek, jako po stránce taneční, tak především organizační, které, jak věříme, budou ku prospěchu celému setkání.

UBYTOVÁNÍ : Ve dvou školách umístěných těsně vedle sebe. Jedná se o 5.a 6. základní školu na Pražském předměstí. K dispozici je 40 tříd a velká tělocvična. Bývá zvykem, že do třídy ubytujeme jeden až tři soubory podle počtu účastníků a velikosti třídy. Nezapomeňte si vzít vlastní spací pytle a karimatky. Ubytovaní v tělocvičně jsou povinni vyklidit ji v neděli nejpozději do 8.45, v pátek se mohou nastěhovat až po skončení večerního tancování. POZOR ! V každé škole jsou všichni povinni se přezouvat! Vezměte si proto s sebou přezůvky a dohlédněte na své děti. Předem děkujeme.

TANCOVÁNÍ : Jak jste si jistě přečetli v programu, máme pro Vás tradičně řadu zajímavých seminářů, i některé novinky. 4 taneční haly jsou přímo v ubytovacích prostorách, jiné v centru Tábora, přibližně 20 minut od ubytovacích škol. V centru bude i sobotní oběd, čili kdo nebude chtít, nemusí se do škol celý den vracet. Nejvzdálenější je hotel Palcát, který máme tentokrát na celou dobu pátečního a sobotního tancování. Chceme Vás poprosit, vysvětlete dětem a jejich rodičům, že do tanečních hal musí mít nebarvící obuv, která NESMÍ mít černou podrážku a NESMÍ mít podpatky. To není náš rozmar, to je nutnost, kterou mají najímatelé hal ošetřenu ve smlouvách. Proto budou naši organizátoři naprosto nekompromisní a neumožní přístup v nevhodné obuvi. Ušetřete proto nepříjemnosti sobě i nám a obujte své tanečníky nejlépe do bílých cviček, jaké běžně nosí na tělocvik nebo do tanečních piškotů. Do tělocvičny Kvapilka v jiné obuvi než v bílých cvičkách nebo v piškotech vpuštěni nebudete. Na seminářích cloggingu musí být plechy upevněny tak, aby nepoškozovaly podlahu, stepovat se bude na přineseném linoleu, ostatním budou plechy přelepeny kobercovou páskou.

Na seminářích country tanců pro pokročilé a úvodu do square dancingu MUSÍ tanečníci zvládat bez výuky následující figury v anglické terminologii : CIRCLE, STAR, GRAND SQUARE, PASS THRU, RIGHT AND LEFT THRU, SQUARE THRU, LADIES CHAIN, FOUR LADIES CHAIN. Musí znát postupy v dlouhých řadách (duple proper a duple improper contra). Tyto záležitosti se nebudou vyučovat, kdo je nebude zvládat, bude z parketu vykázán. To není diskriminace méně zkušených, ale naopak ochrana těch tanečníků, kteří zvládají složitější choreografie.

Na seminářích skotských tanců pro pokročilé musí tanečníci zvládat reelový krok a výše uvedené figury. Toto nebude vyučováno.

PŘEHLÍDKA PŘEDTANČENÍ : Po zkušenostech jsme se rozhodli zkrátit přehlídku předtančení a jejich množství omezit počtem 40. Kdo se dříve přihlásí a zaplatí, má přednost. Můžete přihlásit až 2 choreografie. Přehlídka začne již v sobotu odpoledne v 16,00 hodin, skončí nejpozději v 19.30. Každé předtančení smí mít maximálně 4 minuty délky. Případné výjimky z tohoto omezení je nutno konzultovat dopředu telefonicky. Jako vždy bude přehlídka soutěžní – hodnotit bude dětská porota. Chcete-li dát do poroty některé z Vašich dětí, je nutné, aby jeden z vedoucích byl na místě po celou dobu přehlídky a aby dítě přivedl již 45 minut před začátkem, aby je bylo možné instruovat. Pokud byste však plánovali odejít z přehlídky dříve, bylo by lepší dítě do poroty nehlásit. Kromě dětské poroty budou vystoupení Vašich dětí sledovat lektoři CSDCTS, kteří budou mít roli odborných poradců a mohou Vám pomoci najít nedostatky a poradit, jak vystoupení zlepšit. Každý soubor smí předvést pouze dvě předtančení. Předtančení si můžete vybrat ze tří kategorií. Buď tradiční country nebo clogging nebo country show. Věkové kategorie se nedělí. Na přehlídce předtančení neplatí pro vystupující tanečníky omezení týkající se obuvi. Podmínkou však je, aby cloggingové plechy a jejich upevňovací šroubky nepoškozovaly podlahu. Za jejich kvalitu si ručí každý vedoucí souboru. Chcete-li, abychom o Vašem souboru sdělili před Vaším vystoupením 5 – 6 vět, zašlete nám je současně s přihláškou (ne později).

POZOR !!! Nosič s nahrávkou předtančení předáte v průběhu pátku osobě dle informací u registrace, řádně podepsaný a označený. Pokud budete používat kazetu, pak mějte nahrávku hned na začátku strany A. Je bezpodmínečně nutné, abyste s sebou měli originální nosič, ze které jste čerpali použitou hudbu (tedy nikoli vypálené CD apod.), hrát můžete z kopie. Kdo neprokáže u registrace, že má s sebou originální nosič, nebude do přehlídky zařazen.

STRAVA : Máte-li zájem, můžete si objednat sobotní oběd v ceně 65,-Kč. Oběd bude k dispozici v sobotu po jedenácté v jídelně hotelu Slovan. Hlavní bufet (U Pepína) s teplými jídly bude na 6. ZŠ. Abyste měli se svými svěřenci co nejméně práce, můžete si jako každý rok objednat namazané rohlíky na snídaně, ty budou k dispozici v bufetu 6. ZŠ. Sortiment najdete v přihlášce Potřebujeme, abyste tuto objednávku a platbu provedli současně s odesláním přihlášky.

Protože Vám chceme co nejvíce ulehčit starost o Vaše děti, nabízíme Vám (kromě bufetu) ještě možnost objednání večeří pro Váš soubor. Večeře se budou vydávat v 6. základní škole v bufetu (ubytovací škola). Nabízíme smažený sýr v hamburgerové housce za 35,- Kč nebo bramborák v ceně 25,- Kč. Jako loni Vám nabízíme smažený sýr, brambory, tatarka nebo kečup za 65,- Kč.

HRA : Bude stejně jako loni v provedení oblíbeném na podzimním RDP v Českém Krumlově – formou samostatného plnění úkolů.

FILMOVÁNÍ, VIDEO : Jakékoli natáčení bude ve všech tanečních halách včetně přehlídky za cenu 600,- Kč za kameru. Lze si objednat videokazetu obsahující přehlídku + sestřih seminářů 400,- Kč

CENA BADGE : Dobrá zpráva! Zůstává stejná jako loni a předloni! Cena badge je 290,- Kč. Stejně jako v předchozích letech však poskytujeme slevu 40,- Kč členům CCCDCA, kteří se stanou členy nejpozději ke 31.1.2005. Čili členové CCCDCA zaplatí pouze 250,- Kč za badge. POZOR! Členové CCCDCA požadující slevu musí předložit průkazku, tak jak odpovídá novým stanovám CCCDCA. Členství pro členy CCCDCA není (na rozdíl od členství v Šumaváčku) přenosné v rámci „domovského“ souboru.
Slevy ve výši 150,- Kč obdrží externí členové Šumaváčku. Ti tedy zaplatí pouze 140,- Kč za badge. Slevy se nesčítají !

Ti, kteří budou chtít i ubytování zaplatí zanedbatelnou částku ve výši 30,- Kč za osobu a noc za spaní ve třídě nebo 20,- Kč za osobu a noc za spaní v tělocvičně. Sice máme k dispozici 40 tříd, může se však stát, že na soubory přihlášené později třídy nevyjdou. V tom případě bychom Vám pochopitelně přeplatek vrátili.

Prosíme, nevyžadujte žádné další slevy, rozpočet celé akce je letos tak napjatý, že skutečně nejsme schopni jít s cenou níž. Nevěřili byste, kolik lidí to každoročně zkouší... A někteří se dokonce i urazí, když jim jinou slevu neposkytneme.

Rádi bychom upozornili, že účastnický poplatek v případě neúčasti z důvodů na straně účastníka se nevrací. Raději přihlaste o dvě tři děti méně a doplaťte na místě (ovšem je riziko, že pro dohlášené nebudete mít zajištěný oběd). Případně si zaplaťte méně dětí (které pak doplatíte), ale správný počet obědů, přinejhorším se pořádně nadlábnete.
Chcete-li platit fakturou, dejte nám vědět, kam ji poslat a náležité údaje k fakturaci.

NA ZÁVĚR : Ve městě je krytý bazén, vezměte si s sebou plavky. Město má krásné historické centrum, počítejte s časem na prohlídku. Můžete navštívit i táborské katakomby, stojí za to.

Nezapomeňte, že za své děti, jejich chování, jeho následky, za újmy na jejich zdraví, životě či majetku máte po celou dobu setkání zodpovědnost, organizátor za ně neručí. Máte-li tedy v souboru nezvladatelné děti, nechte je raději doma. Pokud jsou Vaše děti zvyklé chodit spát v devět hodin, pokud vyžadují teplou stravu 6x denně, pokud chtějí spát v posteli a před usnutím musí mít televizi, nevozte je. Ty ostatní rádi uvítáme na našich čtyřech tanečních parketech. Snad jen na okraj – akce není vhodná pro předškolní děti.

Mapu a podrobné informace obdržíte počátkem dubna. Přihlášku a peníze zašlete nejpozději 20.3.2005 na níže uvedenou adresu. Později se lze přihlásit do naplnění kapacity, po telefonické dohodě na číslech :
380 748 013
604 824 110 nebo 723 669 800

e-mail : prochna@centrum.cz
Kontaktní adresa :
MIROSLAV PROCHÁZKA
PO BOX 31
382 76 LOUČOVICE 276Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka