ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:MF Dnes před festivalem

01.12.2004 Švestka Štefan 18378
novinový článek před festivalem
Pardubice (man) - Už pošesté začne v pátek koncertem plzeňské skupiny Cop taneční festival Pardubická Ryengle 2004, jinak největší soutěžní setkání tanečních country skupin. Po oba víkendovové dny mohou milovníci kostkovaných sukní, kovbojských bot, akustických kytar a energických choreografií přijít do pardubického centra Ideon a sledovat, co se od loňska country a irské taneční skupiny přiučily.

"Pětkrát už v Pardubicích vyhrály slovenské skupiny, doufám, že letos konečně zůstane vítězství v Čechách," přeje si s úsměvem na tváři Štefan Švestka, člen pořadatelské taneční skupiny Ryengle.

Rok od roku to mají ale uchazeči o vítězství těžší. Zatímco prvního ročníku se zúčastnilo dvacet devět souborů, letos jich dorazí téměř devět desítek pozn. myšleno choreografie Š.Š.. Kromě Čechů a SLováků budou v Ideonu bojovat také dva týmy z Polska. "A aby bylo naše mezinárodní osazenstvo kompletní, v porotě soutěže v irských tancích opět zasedne čistokrevná Irka a skvělá tanečnice Ann Marie Cunningham," chlubí se Švestka.

Soutěžní program je rozdělen do dvou dnů a několika soutěžních kategorií. Sobotní program, který oficiálně začne v 11.45 hodin, je vyhrazen klasickému country tanci, nedělní soutěž od 12 do 15 hodin irským tancům. "V sobotu od 20 hodin je opět připraven velký country bál, na kterém bude hrát skupina Schovanky a proběhne tu také finále hlavní kategorie country tanců. Divákům zatančí také pořadatelská skupina Ryengle, která se soutěžního klání neúčastní," dodává Švestka. Vstupné na koncert skupiny Cop stojí 80, na taneční soutěže 30 a na country bál 90 korun.

K článku je připojena fotografie irské sekce La Quadrilly Brno s popiskem: IRSKÁ INSPIRACE. Nejen soutěž v country tancích, ale i v irských choreografiích uvidí návštěvníci Pardubické Ryengle. FOTO: MAFAKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku