ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 17.06.2024
Svátek má Adolf

Odběr novinek emailem:
Email:Irský den ohrožen?!

25.10.2004 Švestka Štefan 34677
pořadatelé 6 dnů před ukončením podávání přihlášek zvažují možnosti
Současný stav přihlášených souborů nás nutí se zamyslet nad případnými variantami nedělního programu festivalu Pardubická Ryengle. Tuto neděli, kdy končí možnost nahlásit poslední choreografie, se rozhodne, která varianta bude nakonec finální volbou pro letošní ročník festivalu Pardubická Ryengle 2004.

Své o přihlašování by zde mohl určitě napsat Jeff Vašák nebo Vašek Bernard, kteří pořádají nejrůznější akce a s neřestí nehlásit se se potýkají dnes a denně. Situace na country části festivalu PR nám ukazuje, že soubory se raději nahlásí dříve než své choreografie pojmenují (natož dodělají). Tato situace (a řekl bych usnadnění situace pořadatelům) však v irské části nevládne. Přestože jsem mluvil s mnohými vedoucími souborů a dostal přislíbenou účast, tak je současný stav přihlášek žalostný. Je faktem, že pravidla byla na internet dodána v relativně pozdní době, ale doufám, že soubory se s tímto jen trochu nepříznivým faktorem vypořádají. K jejich spokojenosti můžeme říci, že pravidla se změnila tak, jak si již několik let soubory přály. Otázkou tedy zůstává kolik souborů a choreografií se do neděle skutečně přihlásí.

Jak jsem již psal, tak nic nenasvědčovalo dnešnímu stavu. Ankety zveřejňované na našem webu ukazovaly zájem a ochotu přijet. Podmínky, které zde v Pardubicích soubory naleznou, jsou špičkové a nedají se v této chvíli srovnat s žádnou jinou akcí. Je možné, že soubory vyčkávají na poslední možnou chvíli s přihlášením, ale musí si uvědomit, že vrásky na čele pořadatelů ohledně objednávání jídel a přespávání, se prohlubují úměrně s časem. Boj s časem pak můžeme všichni prohrát právě tuto neděli a můžeme přijít o soutěž, která obohacuje irskou scénu nejen v České, ale i Slovenské republice.

Co si přát? Snad jen, abyste se, pokud o tuto soutěž stojíte, přihlásili a dali najevo svou podporu Irskému dnu a vlastně i celému festivalu. Soutěž letos jde do svého pátého ročníku a proto by byla škoda hledat na neděli náhradní program...Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku