ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:Jedno brněnské významné životní jubileum!

23.06.2004 Švestka Štefan 30950
22. června slavil vedoucí La Quadrilly Ivan Bartůněk životní jubileum
Ivan Bartůněk je vedoucím, choreografem a manažerem La Quadrilly Brno. To je součastnost, ale v minulosti se zapsal již několikrát zlatým písmem do historie country tanců v České republice. Včerejším dnem oslavil své padesáté narozeniny a my Vám nejdříve ve stručném výčtu oslavence představíme.

V Brně Ivan Bartůněk vedl svého času známou skupinu Dostavník a roku 1990 přešel do tehdejší Quadrilly. Choreograficky se brzo prosadil a díky němu Quadrilla obohatila svůj taneční repertoár o další styly jako je country a skotsko.

"Je znám svou precizností v choreografiích a zvláště v country klasice je král," dodává na adresu oslavence Jeff Vašák. Po Brně jsou známé Ivanovy country taneční, které dělá již osmým rokem. Dlouhodobě dělá country bály v Brně-Bystrci.

Ivan Bartůněk se však stará o vzkvétání country nejen v Brně. Díky jeho pořadům v televizi a učením country tanců skrze televizní obrazovku se dostali ve svých prvních krůčcích například malí tanečníci v Pardubicích, ale i jinde po celé republice. Tanečníky jste mohli vidět nejen na nejrůznějších tanečních soutěžích a festivalech (vždy patří mezi špičku), ale mají za sebou úspěšnou reprezentaci i v Rakousku a Německu (westernové městečko Pullman city)

Dalším tanečníkům, kterým věnoval nemálo času byli mladí lidé na vozíčcích. Osobně si vzpomínám na country vystoupení vozíčkářů na Stodole 2000, které ve mne zanechalo hluboký dojem.

Dovolte mi tedy, abych za nás za všechny popřál Ivanovi vše nejlepší ke kulatinám a přejme si, aby nadále přinášel českému country co doposud.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka