ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 23.04.2024
Svátek má Vojtěch

Odběr novinek emailem:
Email:LT Ryengle - finišují přípravy na letní tábor!

10.06.2004 Švestka Štefan 26450
obrázek v článku již desátý ročník letního tábora připravuje Kulturní sdružení RYENGLE
Letošní jubilejní ročník tábora se uskuteční na místě, kde jsem absolvoval své první "vedoucovské krůčky" - v krásném prostředí Vysočiny, 5 minut chůze od skanzenu na Veselém kopci.

Stanový tábor s podsadami, bez elektřiny, bez rodičů, vaření na polní kuchyni, výlety, spoustu her, spaní pod širákem, za táborem už je jen les..... je v tom kus romantiky a člověk nesmí být moc "z města", aby se nebál vyrazit do přírody.

Letošní ročník je již téměř naplněn a to mi napovídá, že to s námi a se vztahem k přírodě zase není tak špatné. Ještě se nebojíme přežít 14 dnů bez televize, počítačů, emailů, mobilů a esemesek... ještě najdeme i pár lidí, kteří jsou ochotni věnovat hodiny příprav, které zúročí ve čtrnáctidenním pobytu na táboře, kde se budou věnovat jen dětem. A dokud bude s kým to celé připravovat a hlavně pro koho, tak slibujeme, že tábor dělat budeme.

Letošní ročník se koná od 3. do 17. července 2004 a celotáborová hra se bude věnovat životu indiánů. Vedle celotáborovky se děti budou věnovat i "školám", kde se nauci a pozdeji i sami vyrobí různé věci jako je keramika, šperky, zbraně - to vše z éry indiánů.

Připraveny jsou i výlety po okolí a přenocování pod připraveným přístřeškem. Je toho mnoho a věříme, že se to našim táborníkům bude líbit.

Vedle TCS Ryengle se letošnímu táboru věnují i další taneční skupiny a tak vzniká jakási kooperace skrze celou Českou republiku. Zapojen je Black and White Hodonín, Marléna Tábor (Dupáček) a zřejmě dorazí na návštěvu i děti z Liščat a Liščátek Brno.... Přestože by se nabízelo tancovat od rána do večera, tak se netaneční táborníci nemusí obávat. Tancovat se skutečně bude jen pomálu....

Takže už jen vzkaz všem táborníkům! Již brzo se sejdeme ve Dřevíkově na Kořenově louce a nastane 14 dnů plných her! Těšíme se na Vás!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku