ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.09.2023
Svátek má Jaromír

Odběr novinek emailem:
Email:Bleskový rozhovor s Jeffem

28.05.2004 Švestka Štefan 31334
a samozřejmě hlavně o Stodole, ale i Caramelle...
1. Jak se připravovala Caramella na jeden z vrcholu country taneční sezóny 2004?

Caramella se bohužel nijak nepřipravovala, na krajské kolo obětovala jednu zkoušku (pondělní) akce byla ve středu....... kdy jsme dohodli vlastní kostýmy na Chicago (různé černé topy, korzety, kraťasy, punčochy, styl co dům dá....) a začali jsme shánět u koho jsou poschovávané naše "appalačkové" kostýmy na Rocky top.... Vše se podařilo zajistit. Country (Rocky top) u nás tančí hlavně mladí z přípravky a Petr Hrabě a Martin Konrád. Další dva zkušení borci-cloggeři Tomáš Bureš a Pavel Soukup nad tím ohrnují nos....a dodnes ho neumí. Co budeme tancovat na finále se rozhodovalo 3 týdny předem a debata byla zajímavá, pokusím se Vám ji přiblížit, zkuste se vžít do mého postavení či někoho od nás..... začal jsem pořádat a pořádám Stodolu abych popíchl české country skupiny k vývoji, k aktivitě, zájmu hledat nové cesty v country. Hledačů mexických, skotských či irských je, či bylo, ažaž. Přišlo mi od začátku škoda, aby se toho neúčastnila moje Caramella, která by mohla některé trendy nabídnout a ukázat v praxi....... viz třeba country muzikálová, nepravidelná hudba z prvního ročníku Stodoly a s tím spojená hodně náročná choreografie od Jarky, která podle mého názoru, teď už to mohu říci, nebyla doceněná.... ale je fakt, že nebyla zatancovaná dobře. I ve skupině se to otočilo proti mě, argumenty byly takové, že kdybychom dali naše stará vyzkoušená cloggerská čísla (Okawangoo), že jsme mohli dopadnout lépe (3. místo za Kaskádou a Dvoranou)

V duchu tohoto mementa se vedla dlouho dopředu i diskuse s jednotlivými členy a názory se různily podle hloubky onoho zážitku či neznalosti problematiky (vývoj vztahu s Dvoranou, resp. Jitkou Bonušovou, atd.)....... K tomu přistupuje i otázka, zda se této akce účastnit, když ji defacto pořádám já.... což je otázka kterou skupiny řešily i v krajských kolech (Vítr z hor - mimo soutěž) ale Quadrilla, Crock14, Countryon i Rozálie do toho šly. Navíc tu zazněly názory zúčastnit se, abychom dokázali, že Caramella není nefoukaná a že se chce zúčastnit i finančně nevýnosných akcí.... takže jsme stáli opět před rozhodnutím zařadit za sebou naše stará i nová cloggerská čísla, ovšem bez jakékoliv myšlenky či přínosu pro ostatní, nebo přijít s něčím novým, nepříliš vyzkoušeným, ale o to víc lákajícím. A totiž vystoupit s kapelou. Jak jsme se rozhodli, uvidíte na Stodole. Připomínám, že v Caramelle zazněly názory, že budem osočeni, že jsme si pravidla soutěže přizpůsobili sobě. Tento názor byl však přehlasován s poukazem, že to v propozicích bylo a viselo na netu dost dlouho dopředu. A hlavně, a to je hlavní argument pro můj dobrý pocit, že to je něco přínosného a inspirujícího i pro ostatní skupiny. A proto přeci Stodolu dělám! Howgh!

2. Jelikož je Caramella minimálně Tvou osobou zastoupena v pořadatelském týmu, řekni nám, jak probíhaly přípravy a kolik lidí bude zabezpečovat celou akci?

Tíha akce leží na bedrech mých a Karla Čecha + pochopitelně pěti krajánků a postupně tím zatěžujeme další pomocníky a spolupracovníky. Některé placené (zvukaři, pořadatelé na Barče, školník ve škole, hlídka ve škole, kuchařky v jídelně, výroba a vypálení Stodol) jiné neplacené (www.ryengle.cz a Štefan Švestka, kapela Stará Almara, pohlednice od Country home, porota, sčítací štáb z Caramelly (vznikl včera), bulletin od Prahy 10, pamětní listy, jednání s Country radiem, jednání se školou, jednání na úřadech Prahy 10, výroba volňásků, archy pro porotu, atd) Ale úzký org.štáb zase umožňuje operativnost v jednání, rozhodovací proces se urychluje, zjednodušuje (udělování vyjímek, změny v časech zkoušek, celkový program) Zásadním problémem letošní Stodoly však je její nedostatečné finanční zabezpečení. Což je moje chyba. V podstatě vše děláme jen z úč.poplatků a vstupného na Barču! Jediná finanční dotace je 5.000,- Kč od firmy Ters. Přesto držíme slovo a účastnický poplatek jsme nezdvihli ani o korunu!!.

3. Mnoho čtenářů by zajímalo jak si vybíral porotu? Co bylo kritériem, měl si nějaká měřítka pro vyváženost např. člověk z country/člověk s tanečními zkušenostmi apod.?

Mým kritériem při výběru poroty byla osobní nezainteresovanost v rozhodovacím procesu, široké praktické zkušenosti s country tancováním a orientace v problematice (co to je line dance, rozdíl klasiky a show, znalost kontinuity vývoje a názoru na country tancování, apod.), vlastní zkušenosti s tvorbou choreografií, případně i odborná zkušenost a teorie(DAMU). A v neposlední řadě můj výběr zahrnoval i kritérium "pevná osobnost s vyhraněnými názory a zkušenostmi, schopná je při kritice obhájit".Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka