ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.02.2021
Svátek má Liliana

Odběr novinek emailem:
Email:Michael přijal prestižní ELLIS ISLAND MEDAL OF HONOR

19.05.2004 Trylčová Iveta 8394
V sobotu 15. května 2004, „pán tance“, Michael Flatley obdržel prestižní ELLIS ISLAND MEDAL OF HONOR
Lord of the Dance – super hvězda Michael Flatley byl odměněn prestižní Ellis Island Medal of Honor na gala ceremoniálu Ellis Island na konci minulého týdne.

Po projevu na ceremoniálu Michael Flatley řekl, že ceremony byla jednou z nejvíce dojemných událostí, které se kdy zúčastnil.

„Byl to úžasný a dojemný ceremoniál, cítil jsem se tak hrdý při přebírání tak známé ceny.“

Michael v očekávání medaile

Každý rok, National Ethnic Coalition of Organizations (NECO) dávají Ellis Island ceny etnickým američanům ze všech prostředí, kteří vytvořili hodnotný, drahocenný profesionální a vlastenecký příspěvek (vklad). Ceny přinášejí čest a poctu tomu, kdo ochraňuje, hájí a uchovává nespornou hodnotu a dědictví svých předků.

oceněný Michael

První Ellis Island ocenění bylo uděleno v roce 1986. Mezi posledními, jenž přijali tuto cenu jsou: prezidenti George Bush, Ronald Reagan a Bill Clinton, Madeleine Albright (U.S. Secretary of State), Arthur Ashe (nejlepší tenisový hráč), Gregory Peck (filmový herec), Frank Sinatra (zpěvák), Donald Trump (obchodník), Bob Hope (komik/varietní umělec), Martina Navratilova, Linda McCartney, Martin Scorcese, Tony Blair, dříve jmenovaný New York starosta Rudy Giuliani, Muhammad Ali a US Secretary of State Colin Powell.Ellis Island Medal of Honor Society byla vytvořena v roce 1986 prostřednictvím National Ethnic Coalition of Organizations. Koalice se sama vytvářela se záměrem podporovat kulturní spojenectví. Je to největší organizace (útvar) tohoto druhu ve Spojených státech. Odměňováni jsou obvykle děti nebo vnoučata imigrantů, nebo ještě imigranti sami.Mezi lety 1892 a 1943, Ellis Island byly Spojené státy hlavní imigrantskou zastávkou. V době, kdy přijíždělo mnoho imigrantů loděmi, mohli v této své nové zemi často jako první uvidět New York City Harboar. V dnešní době odhaduje museum místních památek, že počet lidí, kteří přišli do nové země skrz Ellis Island vidouce svobodu a příležitost je cca 17 mil.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka