ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Regionálním kolem Stodoly 2004 v Brně dostalo finále konečnou podobu

17.05.2004 Švestka Štefan 41583
La Quadrilla Brno pořádala poslední regionální kolo a sama si vedle pořadatelství zatancovala svou desetiminutovku
Radost z postupu může být slyšet z Hodonína, které po úspěšném minulém víkendu v Ostravě znovu potvrdil, že Black and White stále patří mezi nejúspěšnější soubory poslední doby. Dravost, energie a mládí - to jsou hlavní devízy, které si tento soubor poveze do Prahy. Desetiminutovka sršela vtipem a když se do ní zapojí i vedoucí této skupiny.... Více prozrazovat nebudeme. Rozhodně si jejich finálový příspěvek nenechte ujít.

Zkušenost a precizní pojetí tanci si poveze domácí La Quadrilla. Jejich desetiminutovka je velmi působivě pospojována ze všech tanečních stylů a směrů, kterými se v současné době skupina zabývá. Tancem "couple dance" pak jen dotvrzují, že tato skupina jde s novými tanečními trendy. Divák ocení i jejich kostýmy, takže opět doporučuji ke shlédnutí jejich desetiminutové taneční show.

TK Drásov je dalším postupujícím souborem. Věnují se více společenskému tanci a je to jejich stylu znát, ale svými tanečními zkušenostmi se zřejmě na finálovém večeru Stodoly 2004 neztratí. TK Drásov postoupil s country tancem a proto uvidíme, jak zvládnou přípravu desetiminutovky, protože finále je již za dva týdny...

Posledním postupujícím z brněnské Stodoly je Karolína Brno. Soubor, který je ještě velmi mladý a své ostruhy si teprve získává. Desetiminutovku postavil tento soubor na line dance se zajímavými prvky, které jsou na kovboje jako ušité - laso a bič. Ovšem pozor pánové! Zde ožijí i v dívčích rukou! Tímto postupem se souboru dostalo velké ocenění a finálový boj bude jistě velkou zkušeností a podporou pro další tvorbu.

V soutěži se objevili ještě další dva soubory, které se však na Barču z rozhodnutí poroty ve složení Jitka Bonušová, Silvia Schmidtová, pan PhDr. Petr Šmolík (JAMU Brno) nepodívají. Jde o Simarelu Vyškov a MissTake Brno.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka