ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.02.2021
Svátek má Liliana

Odběr novinek emailem:
Email:Michael Flatley - životopis (2.část)

14.05.2004 Trylčová Iveta 12758
životopis v současné době nejznámějšího irského tanečníka
Myslíte na něco, že Vám až naskakuje husí kůže, pak to uděláte!

Po představení v Hyde Park si Michael udělal zasloužilou přestávku v turné, ale ne z jeho životní filozofie následovat své sny. Strávil rok vývojem a přípravou nové Lord of the Dance společnosti, která vystupovala v Disneyworlds Epcot Center v Orlandu, Florida, během letních měsíců v roce 1999 a 2000.

Brzy od Michaela zbožňující publikum požadovalo více a on je přesvědčil skvělou verzí Feet of Flames a uspokojil novým turné skrz Evropu a Spojené státy. V září 1999 Michael oznámil detaily svého nového světového turné pro rok 2000 s novou Feet of Flames, Svůj fantastický příběh vynořující se z hlubin žhavého (planoucího) jezera odstartoval přímo na malebném pozemku Satsvey Castle v Southern Germany.

Během léta 2000 hrál Michael pro 4 miliony lidí v západní Evropě a účinkoval před 100.000 diváky v Budapešti v Maďarsku. Poslední představení evropského turné, velkolepé finále v Stormontu v Belfastu - severní Irsko, bylo ohromující. Sjednotil zde skrze hudbu a tanec srdce všech. Nikdo nebral zřetel na historické hranice. Jeho nedávno vydané video v největším nákladu - zvané Gold, zachycuje Michaelovu udivující (úžasnou) kariéru a předkládá mnoho scén zahrnujících záznamy z účinkování v Belfastu a Budapešti.

Kamkoli vzal Michael Feet of Flames všude se setkal s nadšeným publikem a trvajícími aplausem. Od začátku června 2001 zahájil Michael se svou Feet of Flames vítězné tažení po 20 amerických státech. Nejvýznamnější událostí z cesty byl Michaelův uskutečněný sen - vystupovat v New York - Madison Square Garden. Všichni šťastlivci, kteří získali lístek na toto představení řekli: Michael byl skutečně na vrcholu svého umění.

Od dětství jsem byl tanečník a skutečně, chci být tanečníkem vždy a stále - až do své smrti.

Michaelovy úspěchy a ceny jsou nesčetné, včetně záznamů v the Guiness Book of World Records za rychlost tanečního úderu (stepařského klepnutí), jako nejvíce zaplacený tanečník, a s nejvyšší pojistkou sjednanou na tanečníkovy nohy – uzavřenou na šokujících 40.000.000 dolarů. Překonal svůj první rychlostní rekord v počtu úderů o podložku za sekundu z 28 klepů za sekundu v roce 1989 na neobyčejných 35 úderů o podložku za sekundu v roce 1998 ve věku 39 let.

Myslím si, že je důležité vyzývat sám sebe. To je to, co mě drží v chodu (nutí jít dál).

Když Michael ohlásil svůj odchod do ústraní z turné v červnu 2001, fanoušci ze všech koutů zeměkoule se sjeli na jeho poslední vystoupení do Dalasu - stát Texas, které se uskutečnilo 29. července 2001. Ale tvoří dál; neměl v úmyslu odejít do penze ze své tvorby a z uskutečňování svých snů. Místo toho se vrhl do role tvůrčího ředitele, plánuje a vymýšlí nová představení a budoucí vystoupení, se kterými bude cestovat po světě. Pracuje na myšlenkách a inovacích, které zaručeně chytí představivost jeho světového publika, začal hledat nové taneční talenty jeviště pro své poslední (nově vytvořené představení).

Během roku 2002 Michael viděl jak Lord of the Dance pokračuje v růstu a popularitě hraní před publikem na celém světě. Jedna taneční parta se usadila v Las Vegas - Nevada a dvě mezinárodní party tanečníků jsou na cestách, produkce se opět vrátila na turné do Australie, Německa, Francie a napříč Spojenými státy. Opona se kácí po dobu 4 skvělých let pobytu v New Yorku, New York hotely a casina v Las Vegas, tam všude vidělo představeni více než 2 miliony lidí, byla to cesta plná květin k nové dohodě. V září Michael oznámil, že má podepsaný kontrakt na 250.000.000 dolarů, pětiletou smlouvu na nahrávky záznamu představení vystoupení na jevišti jednoho hotelu v Římě. Římská prestižní Showroom měla být speciálně upravená pro Michaelovy pozoruhodné, nejnovější produkce. Představení začalo v listopadu běsnit, rozpoutávat recenze v tisku a mezi veřejností, pokračuje nejsledovanějším představením ve Vegas mezi atraktivním publikem z celého světa.

Ještě jednou Lord of the Dance zlomil nový rekord s fantastickým provedením v Libanonu, na Ukrajině, ve Finsku a Rusku. Michael to dokazuje okázalou sérií vyprodaných představení první taneční party každý večer v Kremelském paláci v Moskvě. Představení vidělo mnoho Rusů a mezinárodních hodnostářů. O pár dní později představení vzrušilo publikum v St. Peterburku a chvíli v Rusku, Michael ohlásil své plány vytvořit skupinu z mezinárodní taneční akademie v hlavních městech po světě, první z nich by měla být otevřena v Moskvě.

Byl to vždycky můj sen a ambice, uvést irský tanec světu.

Rok zakončil velkým, neobyčejným představením první taneční skupiny v Disneylandu v Paříži.

Vzruch a dění pokračovalo pro Michaela a Lord of the Dance v průběhu celého roku 2003. V březnu, Michael přijal přestižní irsko-americkou Year Award od irsko-amerického časopisu pro svůj přínos irské kultuře a tanci a o dva měsíce později se vrátil na jeviště do prvního ze dvou velice speciálních představení.

V květnu Michael a jeho tanečníci vystupovali pro 50 světových vedoucích na pozvání prezidenta Vladimíra Putina k 300tému výročí oslav St. Petěrburku v Rusku. O pár týdnů později, v srpnu, Michael a jeho taneční společnost byla potěšena návštěvou v the annual Red Cross Ball Charity Ball s jednohodinovým, speciálním představením Lord of the Dance, kde mu Serene Highness Prince Albert předal Grimaldi Dynasty Award Medal za jeho přispění světovému tanci.

V září se Michael setkal s legendárním Nelsonem Mandelou v Jižní Africe. Bývalý prezident, který osobně požádal o schůzku, čestně ocenil Michaela jako nejlepšího prodejního umělce v historii Jižní Afriky a obdaroval ho originálně očíslovanou kopií své knihy, Long Walk to Freedom (Dlouhá cesta ke svobodě). Po měsíci, se Lord of the Dance vrátil do Londýna na skvělou cestu představení do Apollo Hammersmith Theatre kde Sir Cliff Richard obdařil Michaela stříbrným táckem. Tento mu byl darován jako připomenutí 500.000.000 dolarů utržených z prodeje lístků na vystoupení Lord of the Dance po celém světě.

V říjnu, Celnic Ball pronajali Waldorf-Astoria v New Yorku, Michael přijal cenu z Ireland Chamber of Commerce v USA (ICCUSA) pro jeho vynikající vklad do umění a zábavy a Lord of the Dance oslavila svůj patnáctý senzační rok v Las Vegas. Večer 11. října, po oslavě představní, Tony Award Winner Ben Vereen obdařil Michaela cenou přidruženou Mayor Goodman a Governor Kenny Guinn. Sototu 11. října prohlásil Mayor Oscar Goodman jako Michael Flatley Lord of the dance Day ve městě Las Vegas a Clark Country a deklaroval Michael Flatley Day ve státě Nevada Gov. Kenny Guinn.

Rok 2004 je jistě dalším skvělým rokem pro Michaela a Lord of the Dance. V lednu Michael obdržel cenu Honorary Life Membership of the University College Dublin Law Society a v únoru čtvrtá taneční skupina Lord of the Dance vytvořila úžasný debut v Itálii a bude pokračovat do Jižní Afriky a potom skrze Spojené státy.

Michaelova nevídaná kariéra výtvarníka, tanečníka, choreografa a producenta je stvrzením jeho dobré filozofie následovat své sny. Dalším z jeho vyplněných činů, je vydláždění cesty pro mladé irské tanečníky, kteří mají příležitost žít prací kterou milují dělat. Jeho nadšené odhodlání otevřelo dveře budoucí generaci a opatří jim životaschopný základ, na kterém mohou stavět a ukázat svůj talent. Tři taneční skupiny Lord of the Dance jsou nyní na turné po světě a jedna v současné době přebývá v Venetian Hotel a Casino v Las Vegas v Nevadě. Michael nedokázal jen své ambice – také dovedl umění irského tancování do jiné dimenze…… k vyšším cílům. Prostřednictvím své společnosti, Unicorn Entertainment Inc., své plány v budoudnosti vkládá do filmů, televize a jiných vzrušujících nových projektů. Jak by sám Michael chtěl říci:

Připevněte si své bezpečnostní pásy.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka