ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.09.2023
Svátek má Jaromír

Odběr novinek emailem:
Email:Pražané o víkendu nevítězili v Ostravě jen na trávníku

13.05.2004 Švestka Štefan 24241
cloggingové mistrovství v Ostravě svědčilo tradičně hodonínským a taktéž pražskému Big dance
V Ostravě Zábřehu se bojovalo do posledního dechu. Tentokrát to však nebylo na trávníku a na nohou nebyly kopačky se špunty, ale o každou píď přízně poroty se v kulturním domě soutěžilo s botami podbitými plechy.

Asociace CCCDCA totiž uspořádala o víkendu další mistrovství pro dětské soubory v cloggingu. Celý víkend tak zněl v hale klapot okovaných bot v sólech, duetech a skupinách v mladších i starších věkových kategoriích. Nesmím zapomenout na pro porotu tolik oblíbenou Zuzanu, kterou si porotci užili při povinných sestavách všech soutěžících. Při nedělním závěrečném ceremoniálu vyhlášení nejúspěšnějších se nejvíckrát na pódiu objevil soubor Big Dance Praha - zvláště díky sourozencům Kudláčkovic. Starší Honza se obdivuhodně postaral o úspěch skupiny nejen svým tanečním uměním, ale i díky choreografickým a muzikálním schopnostem - muziku si prostě složil na počítači!

Pokud jsem začal s podobenstvím s fotbalem, tak i teď budu chvíli pokračovat. Do publika se totiž na finálové boje posadili fanouškové, kteří svými klubovými barvami dávali jasně najevo, kdo je jejich favoritem. Když pak sborově volali "Black and White" bylo úplně jasno. Nejzmalovanější fanoušky tedy měl B&W Hodonín. Tradiční účastník dětského mistrovství obhajoval spoustu mistrovských titulů a nevedl si vůbec špatně. Choreografie I LIKE YOU se nakonec stala českým mistrem v nejstarší kategorii skupin a děvčata tak obhájila svůj loňský titul z Pardubic.

Největším překvapením se rozhodnutím poroty stal a titul "Skokan roku" díky tomu získal soubor Country Live z Mladé Boleslavi. Soubor, který se pod vedením Jirky Jaroše dostává doslova na cloggingové výsluní, si titul skutečně zasloužil. Vedle opravdu povedené choreografie se nemůžu nezmínit, že porota brala s povděkem, že je to jeden z posledních souborů, který své tance ještě stále tvoří na tradiční country muziku. I když i zde se ve skupinové choreografii objevila moderní muzika.... inu uvidíme příští rok...

Vedle zmíněné skupiny z Mladé Boleslavi se velmi sympaticky představila děvčata z Pardubic. Minulý rok se Virginia poprvé podívala do bojů o mistrovský titul v cloggingu a letos byl vidět obrovský kus práce, který za rok urazila. Letos to bylo těsně pod čarou postupu do finále, ale v případě že vydrží, tak se máme příští rok na co těšit.

Pokud zde jmenujeme soubory, které nejvíce ve svém tanečním projevu postoupily, tak musíme zde uvést i případ opačný. Skupina Tornádo Praha, která minulé roky byla velkým příslibem, se zastavila na místě a přešlapuje. Otázkou zůstává, zda si děvčata (minulý rok mistryně) myslela, že to již letos půjde samo, ale měla by si uvědomit, že je těžké se dostat nahoru, ale ještě těžší se tam udržet. Snad se podaří Tornádu do budoucna obnovit trochu pošramocené jméno souboru a začne pracovat na technické stránce svých tanců.

Festival uspořádala skupina Hazard Ostrava, která dokonale využila domácího prostředí k tomu, aby do všech kategorií nasadila vše, co na nohy obulo cloggingové boty. Velmi sympaticky zde přitom působilo vystoupení kluků (kluci jinak na mistrovství téměř chyběli) z Risku Ostrava (což je prakticky odnož Hazardu).

Mistrovství tedy vidělo své vzestupy i pády na dětské scéně cloggingu a některé skupiny se díky věku již rozloučilo s tímto podnikem. Co budou dělat dále? Jak si povedou současní mistři a nové hvězdičky cloggingu? I vy se můžete dočíst na i-stránkách Ryengle.cz nové nápady (viz Radek Demovič) na vytvoření dospěláckého mistrovství. Vaše nápady a názory jsou vítány.

Mistrovství dětských souborů v cloggingu je tedy za námi. Dík patří nejen pořadatelskému Hazardu, ale taktéž asociaci CCCDCA a hlavně Chobotovi Pšenčnému, který se snažil všemožně o zdárný průběh celé náročné akce.

Takže díky Ostravo!....a vítej další ročníku.....kde?! Tentokrát v Praze - pod taktovkou Big Dance a Tornáda - ovšem tentokrát odložte stepky a oddejte se víru country tanci!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka