ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.02.2021
Svátek má Liliana

Odběr novinek emailem:
Email:Fenomén Michael Flatley

26.04.2004 Vašák Jiří 24765
příspěvek Jeffa Vašáka do časopisu Folk and Country
Nejnavštěvovanější stránkou mezi českými tanečními country skupinami jsou stránky pardubické skupiny Ryengle. Na jejich www.ryengle.cz se můžete dozvědět vše podstatné co se v country tancování děje, nebo alespoň najít cesty a odkazy k tomu co Vás v tomto oboru zajímá.

V těchto měsících věnuje hodně pozornosti irskému tancování, jeho historii i současnosti. Mne tam zaujal článek o fenomenálnímu tanečníkovi, choreografovi a též velmi zdatnému obchodníkovi, který se jmenuje Michael Flatley.

Michael Flatley patří v UK a Irsku mezi nejbohatší varietní umělce podle Rich List 2004 publikovaným Rich List v The Sunday Times 18. dubna 2004. Pouze Paul McCartney z Beatles za dobu 40 leté kariéry vydělal sám více peněz než Michael Flatley. Flatley výdělek je odhadnut na 357 millionů liber (přibližně asi 700 millionů dolarů). Za pouhých 7 let se dostal před takové známé osobnosti, jako je: Madona, The Rolling Stones, Elton John, Phil Collins, Sting, Robbie Williams a Michael Douglas & Catherine Zeta Jones. Flatley je bohatší než Anglická královna. Pouze Paul McCartney vydělal více peněz než Michael Flatley!!

Celosvětový vpád irského tanečního show, ať už je to Riverdance, Lord of The Dance nebo The Feet of Flames, pod kterými je Micheal Flatley podepsán a kde i sám tančil, zaznamenala konečně v posledních letech i Česká republika. Zvuk tvrdých irských bot v perfektním rytmu probudil i managery českého showbussinesu a tak jsme mohli zaznamenat zajímavé stepařské vystoupení české skupiny Wings s Jiřím Kornem i při finále Miss 2004, což je na jisté televizní stanici nejsledovanější pořad vůbec, a díky tomu tam tak bylo k vidění i Něco, co za to stojí!

Všichni teď mluví o Irsku, irské hudbě a tanci. A to je dobře. Ukázalo se, že taneční show může být minimálně rovnocenným partnerem i čistě hudebním projektům! A to nejen na poli ryze uměleckém, v emočním působení na diváka a v poskytování hlubokého citového zážitku, ale (a to je ještě záslužnější dílo), i na poli ryze komerčním, finančním, ziskovém. Michael Flatley to dokázal. Děkujeme.

Na závěr krátká zpráva ze Stodoly. Finále Stodoly se uskuteční poslední víkend v květnu, ale z důvodů výrobních lhůt přineseme obsáhlé zpravodajství s fotografiemi až v dalších číslech Folk a Country. Výsledky si však můžete jistě přečíst na stránkách www.countryworld.cz a pochopitelně www.ryengle.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka