ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.10.2020
Svátek má Beáta

Odběr novinek emailem:
Email:Už se Vaše skupina přihlásila?

19.04.2004 Vašák Jiří 23400
vrací se nám klasické problémy country tanečních souborů.....typickým příkladem je věta... "A co nám taková soutěž přinese?!"
Ahoj všichni příznivci country tanců!

Countryová taneční Stodola nabírá na obrátkách a kde je Vaše skupina? Myslíte si, že to nemá cenu? Myslíte si, že Vaše „ovečky“ ve skupině rozhýbete jen tréninkem či tancováním na zkouškách v tělocvičně? Je potvrzeno lékařskými kapacitami, že zájem o skupinu, nové kostýmy, nové nápady a choreografie, docházku na zkoušky a vnímání myšlenek osvícených vedoucích je přímo úměrný blížícímu se startu na jakékoliv soutěži či taneční přehlídce kde „hrozí“ konfrontace s ostatními skupinami. Na Váš „domácí“ country bál možná musíte své členy přemlouvat, ale na přehlídku do jiného města, nebo dokonce do Brna, či do Prahy?! Podívat se zase jednou, kde to všechno začalo, na strašnickou Barču, a vidět zase ostatní skupiny!! A načerpat inspiraci a chuť něco s tím doma udělat?! To přeci stojí za to!

Účást v „krajích“ na Stodole není zatím nijak oslnivá. V Ostravě 4 skupiny, ve Strakonicích 5. Na společném kole Prahy a Středočeské oblasti je dohromady 9 skupin (Praha 5, střední Čechy 4). V Jablonci je hlášeno 5 skupin. Brno má své reg.kolo až 15.5. ale pokud se zúčastní např. reálných 7 skupin bude to celkem hezký počet 30 skupin. Na minulém ročníku to bylo 33 skupin a na prvním ročníku 40. Kde jsou příčiny?

1/ podmínka zařadit Country do programu – odpadly vyloženě Irské či skotské skupiny. Bohužel i třeba Cloggingová fantazie, což mne osobně mrzí, protože já chápu clogging jako nedílnou součást Country. Příště musíme na tohle dát v propozicích pozor!!
2/ pocit, že nemáme ukázat nic nového – ukazuje se roky stále stejný repertoár… a divákům tom, zdá se, stačí.
3/ nemáme nové lidi, nemáme s kým přijet – problém asi všech českých tanečních country skupin.
4/ nemáme rádi Caramellu, Jeffa a jeho pojetí Stodoly – s tím nic nenadělám…….

Přesto si myslím, že 29.5. se na Barče sejde dvacet velmi dobrých skupin a bude k vidění spousta nápadů a zajímavých choreografií! Až 12-ti minutový časový prostor skýtá netušené možnosti, stejně jako nabídka mít vlastní hudební doprovod! Již teď vím o dvou skupinách, které o tom vážně uvažují!
Velmi originální host sobotního večera – Martin Žák a jeho Stará almara a CD „Písně ze stařičké stodoly“ – Vás bez velkých finančních výdajů přenese do Appalačských hor a dýchne na Vás atmosféra ryzího člověčenství a původní hudby bez elektrických kouzel, digitálních úprav a strojených úsměvů…

Zbývající program Stodol:
21.4. Středočeská Stodola – Praha – Barča – Milada Mikulenková (Crock 14)
24.4. Severovýchodní Stodola – Jablonec – manželé Čihákovi (Countryon)
15.5. Jihomoravská Stzodola – Brno – ivan Bartůněk (La Quadrilla)

29.5. Finále Stodoly – Praha – Barča – Karel Čech (602/406784) a Jiří Vašák ( 603/842155)
12.00 – zahájení soutěže (Pásma) – do cca 18.00 (Vstupné 80.-Kč)
20.00 – Zahájení předávání cen, exhibice occeněných tanečních souborů, koncert Martina Žáka, výuka tradičních square dance. (Vstupné 100.-kč)
Permanentka na celý den – 150.-KčKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka