ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 10.04.2021
Svátek má Darja

Odběr novinek emailem:
Email:Zpráva z Jihozápadní Stodoly!

18.04.2004 Vašák Jiří 25182
Tak na jihu už také sklidili! Rozálie pod vedením čerstvé rodičky (blahopřejeme, je to kluk! A tak mají doma už duo!) Ivany Bambáskové postavila moc pěknou Stodolu ve Strakonicích.
V sobotu 17.4. se do krásného sálu Sokolovny sjelo 5 tanečních skupin. Louisianna Písek, SH Dance Dobřív, Country club MIX České Budějovice, Čiko y Čikas z Jindřichova Hradce a domácí Rozálie. Chaos z Bechyně se do poslední chvíle snažil přijet, ale práce má v současné době přednost. Rebels z Písku zase přijel jen ve dvoučlenném obsazení a tak se svou směsí line dance vystoupil jen mimo soutěž. „ Obeslala jsem 34 tanečních skupin“ lkala mi na rameni nešťastně Ivana „ a podívej, kolik jich přijelo…..!“

Pětičlenná porota ve složení Martin Konrád z Caramelly, starosta města Strakonic (!), president CCCDCA Míra Procházka, lektorka standardních tanců a moje maličkost, neměla zase až tak těžkou práci. Čtyři předtančení country, dvakrát clogging, třikrát příbuzné styly a jedno pásmo. O předtančení o přestávkách se postarala dětská část Rozálie. Výborná byla moderátorka Eva Kadlčáková. Výborné občerstvení pro porotu. Večerní Country bál pro veřejnost. Na co jsem zapomněl? Jó, výsledky.

Country:
1. místo – Rozálie (8 párů All My Roads)
2. místo – SH Dance Dobřív – Redblack
3. místo – Louisianna – Duny
4. místo – MIX – Kankán

Clogging:
1. místo – Čiko y Čikas –Ardiente
2. místo – MIX – Rednex

Příbuzní :
1. místo :Čiko y čikas – Kankán
2. místo Rozálie – Man! I Feel Like Woman! (line)
3. Rozálie – Česko-irské variace

Pásmo:
Louisianna – Vzpomínka na Michala

Postupují: Rozálie, Čiko y čikas, Louisianna a SH Dance Dobřív.

A moje dojmy? Rozálie je nepřekonatelná v country klasice a oprávněně získala předloni Stodolu za country! All my roads v 8 párech je báječné, i když jsem jej prvně viděl v roce 1991 na Pražském volání na Žofíně……ale vůbec to nevadí!
Čiko y čikas jsou pěkná, mladá děvčata z jindřichohradecké líhně, která velmi výrazně promluví i do nejvyšších míst při finále Stodoly - a to jak v cloggingu, tak ve výrazu i technice! Příjemné překvapení! Ani Louisianna po předloňském triumfu s pásmem na téma Limonádový Joe nezklamala a dokázala posadit pomyslnou laťku zábavy a originality opět pěkně vysoko! Víc neprozradím, abych Vás neošidil o nádherný zážitek v závěru jejich vystoupení, které se celé jmenuje „Vzpomínka na Michala“ Za sympaticky nadšený projev porota doporučila k postupu do finále ještě úplného nováčka, skupinu SH Dance Dobřív. Nebude sice aspirovat na čelná umístění ale jistě přispěje k dobré a přátelské atmosféře ve Stodole. A a a a vo tom to je…..

Těšte se a přijďte se podívat na finále na Barču 29.5.2004! P.S. Další termíny Stodol:
21.4. Praha a střední Čechy na Barče (Crock 14 a Milada Mikulenková) – přihlášeno 9 skupin (Crock 14, Gejzír, Calipso, Tornádo, Caramella, Hašlerka, Oklahoma, Klobouček a D.C.Kolín.)
24.4. Severovýchodní Stodola v Jablonci (Countryon a manželé Čihákovi) – přihlášeno 5 skupin (Countryon, Ryengle, Star West, a dvě skupiny z Litvínova)
15.5. Jihomoravská Stodola v Brně (Ivan Bartůněk) – zatím nevíme kolik skupin
Ze Stodoly severní Moravy (3.4.) postupují tři skupiny: Kanafas – Dolní Tošanovice, T.S.Máta – Dolany u Olomouce a KCT Stopa - OlomoucKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka