ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram

Nejbližší akce
Pardubická Ryengle 2020
Začátek 28.11.2020, 17:00  
Konec 29.11.2020, 17:00  
Pardubice  IDEON PardubiceJmeniny
Dnes je 11.08.2020
Svátek má Zuzana

Odběr novinek emailem:
Email:Country tančírna 2004

21.01.2004 Švestka Štefan 17264
Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin Vás zve na víkendové setkání dětských tanečních skupin 27. – 29. února 2004, ZŠ Bellova - Praha 10 – Petrovice
Vážení a milí přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat do Prahy na čtvrtý ročník COUNTRY TANČÍRNY. Ti, kteří se této akce zúčastnili v minulých letech si asi hned na titulní straně naší pozvánky všimli, že tentokrát je pořadatelem akce Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin. Po dobrých zkušenostech z minulých let, ale i letos zůstává cílem akce :
SEZNÁMIT SE !
A to nejen mezi sebou navzájem – navázat při tanci nová přátelství, ale i seznámit se s něčím novým a zajímavým, co by mohlo ozvláštnit repertoár Vaší taneční skupiny, prohloubit dovednosti, které již ovládáte, osvěžit způsoby, kterými dosahujete svých cílů a taky umožnit Vám podívat se na věc – v našem případě tanec – z jiné strany a nebo zevnitř.

V pátek si zopakujeme Line Dance - ale seznámíme se s novým callerem (i když Davida Medvěda Dvořáka možná už každý zná) a s novými tanci. Poválečné společenské tance budou na programu v pátek v druhém tanečním sále. V neděli tvoří taneční nabídku tance mexické a české lidovky, neboť znát něco z vlastního folkloru nemůže škodit. Každé z nabízených oblastí budou věnovány dva samostatné semináře (I. a II). Vždy dva semináře budou probíhat paralelně (viz program). Proto jsou semináře rozděleny do dvou dílů – aby ten, kdo bude mít zájem mohl navštívit všechny. Rádi bychom také brali ohled na menší a větší děti. Proto bude jeden ze seminářů věnován mladším dětem a „tanečním zajíčkům“ a druhý starším a zkušenějším dětem.

V sobotu nás čeká ryze „pracovní“ dopoledne. Program je zaměřen na krokovou průpravu, držení těla, taneční hry, anglické názvosloví , dramatickou výchovu a taky trochu fyzičku. Program je opět sestaven tak, aby mohli účastníci využít co nejvíc seminářů. Seminář dramatické výchovy je ale tentokrát pojednán jako seminář výběrový a je třeba se na něj dopředu přihlásit. Lekce budou tři a maximální počet účastníků jedné lekce je 25 dětí. Kritériem pro výběr je čas – kdo se dřív přihlásí, má přednost.

Pak nás čeká oběd a po obědě pro děti dvě hodiny country tancování a pro vedoucí posezení s psychologem. Probírána budou témata vysoce aktuální, se kterými se v tanečních skupinách setkáváme všichni – jak děti motivovat, jak se vyrovnat s problémem zařazení nováčků, co si počít s našimi miláčky v pubertě, jak je pochopit a při tom se nezbláznit a jak nevyhořet. Čas bude i na vaše dotazy – kdo chce, muže je poslat předem písemně. O své děti se nebudete muset po dobu setkání s psychologem bát, budou pod přátelským leč bedlivým dohledem organizátorů a v mateřsko – taneční náruči Blanky Pšenčné, která se ujme výuky country tanců.

Čas od 17. 00 do 18. 00 bude vyhrazen na prezentaci vašich vystoupení. Skupiny, které budou mít zájem se mohou přihlásit do taneční soutěže a předvést jedno předtančení ze svého repertoáru. Předvedená vystoupení budou hodnotit všichni v sále – a nejlepší choreografie budou oceněny.

Chybí Vám v programu hra ? Nebojte, nezapomněli jsme na ni. Po zkušenostech z minulých ročníků, jsme ji ale zařadili na sobotní večer, který bude plný her, soutěžení a taky tance. Děti budou mít příležitost ověřit si, co vše se naučily, ale hlavně se pobavit. Pobavit chceme i jejich vedoucí a proto počítáme i letos s jejich zapojením do her. Kdo se chce trochu připravit na záludnosti soutěží, nechť nahlédne do starých pověstí českých.

Akce je plánována maximálně pro dvě stě účastníků. Velice se na Vás těšíme a doufáme, že se Vám naše akce bude líbit.

Za organizátory Ondřej Zítka, Ivan Svoboda a Eva SvobodováZáležitosti organizační :

Místo konání Základní škola Bellova, Praha 10 – Petrovice
Datum konání 27. – 29. února 2004
ubytování ve třídách ve vlastních spacácích - nezapomeňte s sebou karimatky, boty na přezutí a boty na tanec s nečernící podrážkou a bez podpatků (prosím)

stravování zajištěno od sobotní snídaně do nedělní snídaně
sobota snídaně 15 Kč
sobota oběd 55 Kč
sobota večeře 55 Kč
neděle snídaně 15 Kč
čaj zdarma (vezměte si s sebou vlastní hrnečky)

doprava vlastní – na požádání si vás (po sdělení doby příjezdu) vyzvedneme na nádraží

cena badge pro člena CCCDCA 170,- Kč + cena za objednané jídlo pro nečlena CCCDCA 190,- Kč + cena za objednané jídlo

Badge prosím noste po celou dobu setkání.

Přivezte s sebou prosím potvrzení o bezinfekčnosti a seznam dětí.
Z důvodu zajištění kvality jednotlivých seminářů je maximální počet účastníků na akci 200. Při naplnění kapacity může být ukončen příjem přihlášek před uzávěrkou. Na přihlášce vyznačte, zda máte zájem o seminář dramatické výchovy (uveďte počet dětí). Přihlášku můžete poslat e-mailem na adresu evaivan@centrum.cz nebo eva.svobodova@nkp.cz nebo poštou na adresu : Eva Svobodová, Evropská 674, 160 00 Praha 6. Přihláška bude akceptována jako závazná až po zaplacení příslušného poplatku. Peníze zasílejte složenkou na adresu uvedenou výše. Zaslání peněz na účet Asociace, prosím, předem dohodněte na telefonním čísle 235 353 821, ušetříte nám tím řadu problémů. Děkujeme.

Přihlášky pošlete nejpozději do 10. 2. 2004.
Pokud se rozhodnete pro účast na akci po tomto termínu, telefonujte prosím na číslo 235 353 831 nebo 777 706 526. Domluvíme se.

za pořadatele Eva SvobodováKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku