ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Na bále zahrají Poutníci

01.12.2003 Švestka Štefan 14508
Dnes začíná festival country a irských tanců Pardubická Ryengle (napsala MF Dnes - 29.11.2003 Pardubický kraj- strana 4)
Pardubice - Rozverné country a irské skočné se budou dnes a zítra tančit v Kulturním domě Hronovická a na výstavišti Ideon. Popáté se tu sejdou tanečníci z celých Čech, Moravy, Slovenska, dokonce i z Polska, aby se utkali v soutěži Pardubická Ryengle, jejíž součástí je také velký country bál.

"První ročník festivalu se konal v roce 1999. V té době neexistovala v České republice žádná akce, kde by se mohly sejít české taneční country skupiny. Prvního ročníku se zúčastnilo dvacet devět souborů z Čech a ze Slovenska, letos jich dorazí už šestapadesát. Divákům představí více než sto choreografií v kategoriích klasické country a show country a dvaadvacet choreografií irských tanců," říká pořadatel festivalu Štefan Švestka z pardubické taneční skupiny TCS Ryengle.

Soutěžní program Ryengle je rozdělen podle věku do tří hlavních skupin - děti do deseti let, tanečníci mezi deseti a patnácti roky a hlavní soutěžní skupina nad patnáct let. Dnes v 9 hodin začínají v Kulturním domě Hronovická tanečníci do patnácti let, a to s choreografiemi klasického a show country. Od dvanácti hodin pokračuje soutěžní klání tradičně v Ideonu. Nejprve se představí nejmenší country tanečníci, poté proběhne finále starších dětí a následovat bude hlavní kategorie nad patnáct let.
"Finále hlavní skupiny proběhne mezi 20. a 21. hodinou na country bále. Do půlnoci budou hrát k tanci brněnští Poutníci, po půlnoci týnišťská Modrá nota. Mezi oběma kapelami, jako půlnoční překvapení, zatančí Ryengle. Slíbit mohu kromě tance také světelné a pytotechnické efekty," tajuplně přibližuje program bálu Švestka.

Irský den začíná v Ideonu zítra ve 12 hodin.
"Do "irské" poroty se nám podařilo získat čistokrevnou Irku a skvělou tanečnici Anna Marie Cunninghamovou, která bývala tanečnicí ve slavné show Lord od Dance," chlubí se Štefan Švestka. Součástí Irského dne bude také vystoupení hudební skupiny Noncua Canto.

Pardubická Ryengle
* místo: Kulturní dům Hronovická, výstaviště Ideon Pardubice
* čas: dnes od 9 hodin (country bál od 20 hodin), zítra od 12 hodin
* vstupné: permanentka 150 Kč, taneční soutěže 30 Kč, country bál 90 Kč

Foto: COUNTRY V IDEONU. Kulturní dům Hronovická i výstaviště Ideon se rozezní country a irskými skočnými. Po páté se tu uskuteční festival tanečních country skupin Ryengle.

Autor: MAGDALENA NOVÁKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku