ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:TORNÁDO Praha pořádalo první dětský country bál

04.04.2003 Švestka Štefan 15315
vracíme se textem i obrázky ke zprávě, která už na našem webu proběhla
Už delší dobu jsme nosili v hlavě myšlenku, zkusit si uspořádání country bálu. Jenže to mělo spoustu otazníků a času taky nebylo nazbyt, takže tato myšlenka ležela v šuplíku a čekala řadu dlouhých měsíců na realizaci.
K rozhodnutí, že bál uspořádáme právě teď, přispěla souhra náhod vč. setkání s těmi pravými lidmi. Tím prvním a největším impulsem byl fakt, že jsme najednou měli přístup ke krásnému stylovému sálu na dobře dostupném místě v Praze.

Po asi tříhodinové diskusi o tom, jak bál zabezpečíme, dostal základní podobu. Základní myšlenkou bylo to, že všichni zúčastnění to budou dělat jako neziskovou akci a do příprav a realizace všichni investovali spoustu času, energie a v neposlední řadě i finančních prostředků. Stále nás totiž trápí myšlenka, že spousta dětí se i o víkendech jen tak potuluje po ulicích a že bychom jim mohli třeba ukázat, jak se mohou bavit jinak. Stejně tak jsme chtěli něco udělat i pro děti v dětských domovech. Rozhodli jsme se tedy pozvat jeden dětský domov, kterým budeme hradit všechny náklady spojené s cestou a vstupným. Tentokrát jsme vybrali děti z dětského domova v Pyšelích. Naše pozvání přijali i se svými vychovatelkami s velkým nadšením.

Mnohokrát jsem se svými dětmi ze skupiny Tornádo hovořila o tom, že ne všechny děti vyrůstají ve stejných podmínkách jako oni a že bychom se měli snažit v rámci svých možností jim pomoci a udělat radost. To se m..j. projevilo i loni ve Střelicích, kdy svou největší výhru věnovaly prostřednictvím Otky Hirnerové dětem z dětského domova v Bernolákovu. I v budoucnu chtějí děti z Tornáda část svých případných ocenění věnovat právě dětem z dětských domovů.

A teď už k samotnému bálu. Ten se uskutečnil 23.3. od 14.00 ve stylovém sále Restaurace Na Vlachovce v Praze 8. Vstupné bylo pro děti 20,- Kč, dospělí zdarma. U vstupu děti dostaly bonbónek a badge. Už to je velmi příjemně naladilo. Celkem přišlo 64 dětí (dospěláky jsme ani nepočítali), které měly chuť se učit tancovat a bavit. Já byla hrozně nervózní, protože jsem vůbec netušila, co mne čeká, jestli někdo přijde a jak to všechno zvládnem. Nebýt vydatné pomoci dětí z Tornáda, které pomáhaly organizovat soutěže, braly děti tancovat při výuce a v době, kdy ostatní měly odpočinek, vyplňovaly čas předtáčkami, nebýt podpory části rodičů „mých“ děti a samozřejmě mého manžela, kteří se podíleli na technickém a organizačním zabezpečení celé akce, tak jsem to rozhodně nezvládla. I jim všem, stejně jako majitelům a provozovatelům Restaurace Na Vlachovce, patří můj obrovský dík.

Od 13.30 se začali pomalu trousit první účastníci. Sešly se děti ve věku předškolním i 15-16ti letí. Tancovali všichni – holky s klukama, kluci s klukama i holky s holkama. Byla úžasná atmosféra. Při soutěžích se hrálo fér a tak odměnu dostali všichni, i ti, kterým se zrovna moc nedařilo. Soutěžilo se o plyšáky, trička, čepice, přívěsky, sladkosti, tužky, zrcátka, korále a další drobnosti. Nikdo neodešel s prázdnou. Dokonce se do tanečního reje zapojili i odvážní dospěláci z řad rodičů a i jedna babička.
Celé odpoledne se změnilo ve čtyřhodinový maratón výuky jednoduchých country tanečků i line dance a soutěží zaměřených na pohybové a rytmické schopnosti. To vše bylo doplňováno choreografiemi skupiny Tornádo Praha jak ve stylu country, tak cloggingu.

Naše úsilí bylo odměněno bezprostředními výbuchy nadšení i tím, že jsme děti ani nemohli dostat domů. Kdo bude moci, slíbil přijít na Vlachovku na v pořadí druhý dětský country bál, tentokrát velikonoční, v pondělí 21.4. zase ve 14.00. Už teď víme, že řada dětí přivede své kamarády, spolužáky a sourozence, abychom společně zase strávili příjemné odpoledne, něco se naučili, zatancovali si a vzali mezi sebe další děti z dětského domova, tentokrát z Prahy.

Přestože jsme všichni byli na konci dne velmi unavení, už po cestě domů jsme spřádali plány, co vylepšíme za měsíc a jak moc se těšíme. Všichni jsme měli dobrý pocit z dobře odvedené práce a hlavně z toho, že jsme udělali něco pro druhé. A to je to nejdůležitější ze všeho.

Mějte se hezky a těšíme se s Vámi na viděnou na některé z tanečních akcí.

Za Tornádo Praha
Míša ModálkováKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku