ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Výsledky z 4. Mistrovství ČR v country tancích

09.12.2002 Švestka Štefan 19276
a pár informací navrch
Tak máme za sebou již čtvrté Mistrovství ČR v country tancích . Dohromady je to už deváté mistrovství, které Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin uspořádala – pět jich proběhlo v cloggingu. Lví podíl má na úspěšném průběhu celé akce především organizátor, jímž byla letos taneční skupina Country Live z Mladé Boleslavi v čele s Ivou Pohůnkovou. Co všechno museli zvládnout ?

Celkem ubytovat, nakrmit, zorganizovat, informovat a ve volných chvílích zabavit 315 dětí ze 17 tanečních skupin, 58 vedoucích a členů doprovodu, 6 porotců, 1 moderátora a 4 zástupce CCCDCA, což je včetně organizátorů více než 400 lidí, kteří se o víkendu 15.-17. listopadu 2002 sešli v 9. základní škole v Mladé Boleslavi. A to nepočítáme diváky, kteří se přišli podívat na celkem 27 povinných sestav a 43 volných choreografií v základních kolech soutěže a dalších 18 vystoupení, které postoupily do finále. Včetně 8 exhibičních vstupů měli diváci možnost shlédnout během dvou dnů celkem 96 tanečních kreací. Stejně jako loni bylo otevřeno 5 kategorií. Do kategorie country mladší nastoupilo 13 souborů, do kategorie country starší 14. V kategorii Line Dance starší soutěžilo 7 souborů (Line Dance mladší – nebyla otevřena), v kategorii Show starší 8 souborů a v kategorii show mladší 6 souborů (tato kategorie byla jako jediná nepostupová). Celková úroveň vystoupení vrostla, v Line dance a Show se zvětšila konkurence (loni nastoupily do těchto kategoriích maximálně 4 soubory) – porota ve složení Otka Hirnerová (SR), Silvia Schmidtová (SR), Monika Šitavancová, Miroslav Procházka, David Dvořák a Maťo Hirner (SR) rozhodně neměla lehkou práci. O tom svědčí i to, že při rozhodování na 3. a 4. místě v kategorii country starších došlo nakonec i na „obávaný rozstřel“ – kdy byly výkony natolik vyrovnané, že porota neměla jinou možnost než si nechat obě choreografie předvést ještě jednou.

Velký dík za hladký průběh si zaslouží kromě organizátora a poroty také technický delegát CCCDCA, Jiří Chobot Pšenčný, který připravil veškeré podklady pro porotu (více než 700 listů papíru), zajišťoval komunikaci mezi porotou, zákulisím a moderátorem a dohlížel na dodržování soutěžního řádu, technická rozhodčí Helena Procházková, která mu ve všem asistovala a moderátor Filip Fin Novotný, který odmoderoval sám celé mistrovství (s krátkými přestávkami to bylo téměř 14 hodin bdělé pozornosti, vtipných vstupů, krátkých interwiev se soutěžícími, ale hlavně přesných informací o souborech a jednotlivých vystoupeních).

Mezi ty, na něž nelze při děkování zapomenout patří také sponzoři – namátkou jmenujme např. Ministerstvo kultury ČR, které na mistrovství přispívá každoročně a firmu Rückl crystal Nižbor, která do soutěže věnovala překrásné putovní poháry a průběžně zajišťuje, aby na nich bylo zvěčněno jméno každého nového mistra. Přesný výčet sponzorů mistrovství v Mladé Boleslavi vyjde v interním bulletinu CCCDCA Promenade a bude v nejbližších dnech uveřejněn na domácích stránkách CCCDCA ( www.cccdca.cz ).

Co ještě dodat ? Snad už jen přehled výsledků. Ale ještě před tím jednu důležitou informaci, týkající se ročníků příštích – kam si přijet zasoutěžit a nebo jen tak se podívat na pěkné tradiční country nebo clogging. Uspořádat 6. otevřené mistrovství ČR v dětských country tancích – kategorie B – CLOGGING na sebe pro rok 2003 vzala TCK Virginia a bude se konat v Pardubicích v květnu 2003 a na 5. ročník otevřeného Mistrovství ČR v dětských country tancích – kategorie A vás v listopadu 2003 srdečně zve dětská taneční skupina Lentilky do Rakovníka. A nyní již slíbené výsledky :

4. OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČR V DĚTSKÝCH COUNTRY TANCÍCH CELKOVÉ POŘADÍ VE VŠECH KATEGORIÍCH

Kategorie A1M country mladší
1. Lentilky - MISTR ČR
2. Tornádo
3. TCK Virginia
4. Big Dance
5. Bačkůrky
6. Black and White - 80,5 bodu
7. Barandance - 76,5 bodu
8. Rodeo - 69 bodů
9. Country Live - 67 bodů
10. Zlatá ostruha - 57 bodů
11. Hvězdičky - 40 bodů
12. Berušky - 33,5 bodu

Kategorie A1S country starší
1. Tornádo – MISTR ČR
2. TCK Virginia
3. Big Dance
4. Country Live
5. Black and White
6. Rodeo
7. Zlatá ostruha - 79,5 bodu
8. Čtyřlístek - 70,5 bodu
9. Novoveská štístka - 67,5 b.
10. Jezinky - 64 bodů
11. Country Road - 59 bodů

Kategorie A3M country show mladší
1. Black and White – MISTR ČR
2. Lentilky
3. Tornádo
4. Country Road
5. Rodeo

Kategorie A3S country show starší
1. Calipso – MISTR ČR
2. Lentilky
3. Tornádo
4. Black and White
5. Country Live - 82 bodů
6. Novoveská štístka - 73,5 b.
7. Zlatá ostruha - 58 bodů
8. Hvězdičky - 35,5 bodu

Kategorie A4S line dance starší
1. Calipso – MISTR ČR
2. TCK Virginia
3. Lentilky
4. Country Live - 86,5 bodu
5. Zlatá ostruha - 66,5 bodu
6. Novoveská štístka - 64 bodů
7. Berušky - 43,5 bodu


Porota ještě udělila tři zvláštní ceny :

Zvláštní cenu za nejvýraznější osobnost získala Jana Šopejstalová z Calipsa Praha
Zvláštní cenu za nejlepší kostým předvedený v kategorii A1M získal Big Dance Praha
Zvláštní cenu za originalitu a nápaditost ve všech předvedených choreografiích získala skupina Lentilky Rakovník

A na závěr perlička ze zákulisí. Stoprocentně nejhezčí povinnou sestavou ze všech sedmadvaceti předvedených byla choreografie pořádající taneční skupiny Country Live. Za povinnou sestavu se ale zatím na mistrovství žádná zvláštní cena neuděluje. Svěží a něžný Children waltz se dočkal svého ocenění na Pardubické Ryengli – kde zvítězil v kategorii Děti od 10 – 15 let v konkurenci 24 dalších vystoupení. Gratulujeme.

Za CCCDCA
Eva Svobodová - vicepresidentKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku