ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Finišujeme s videokazetami a bružurkou

24.01.2002 Švestka Štefan 13358
vybíráme z proslovu k brožurce hodnocení festivalu PR2001


Pardubická Ryengle 2001

hodnocení choreografií a další zajímavosti…..

Třetím ročníkem jsme ukončili základní trilogii pořádání našeho festivalu. Při ohlédnutí nejen za tímto ročníkem musíme zvážit i tento fakt, který řadí svým programem a hlavně díky Vám, účastníkům, festival na přední místa ve svém oboru u nás v České republice i na Slovensku. Festival opět trochu narostl a zesílil. Lze bez obav říci, že nemusíme mít obavu o budoucnost našeho country tancování, protože dětská kategorie se „drží“ svojí účastí téměř na špici celého soutěžního pelotonu. Co nás samozřejmě těší ještě o něco více je to, že nám přibylo soutěžících i v kategorii nad 15 let – v kategorii Hlavní. A to nejen díky novým souborům, ale taktéž díky novým odchovancům, kteří již v minulosti vyzkoušeli nižší věkové kategorie a nyní nám dorostli a zařadili se po bok svých starších kolegů. A tak to vlastně má být. Díky nim má naše tancování smysl a nebude i v následujících letech ztrácet své opodstatnění… Ale zpět k festivalu. Bylo velmi zajímavé sledovat, kdo se ujme opuštěného žezla po Sillmarionu Bratislava. Ti, kteří sázeli na zástupce z východního břehu řeky Moravy se nezklamali a tak se čekání na prvního absolutního vítěze z českých řad prodlužuje o rok. Velmi zdatně si vedlo Slniečko Michalovce, které je zvyklé z navštívených soutěží sbírat mety nejvyšší. Z českých souborů si velmi dobře vedl lídr českých souborů z minulého ročníku – La Quadrilla Brno, který i letos získal zaslouženě Putovní pohár festivalu Pardubická Ryengle. Obrovský taneční skok kupředu učinil Gejzír Praha, který se i díky dětskému souboru Tornádo, dostává na výsluní. Zasloužil by si bezesporu titul „Překvapení festivalu“.

Samostatnou kapitolou je pak nedělní soutěž, která nám rovněž posílila. Irsko je stále v popředí zájmu a potvrdila to vzrůstajícím počtem předtančení. Přestože je neděle, dle názoru některých z Vás, horší termín než-li má soutěž country, tak si musíme říci, že zde zůstalo mnohem více účastníků a návštěvníků než-li v loňském roce, pro Irsko prvním ročníku. A to nejen na základní kolo! (Čísla a statistiky naleznete uvnitř brožurky)


Víme, že však nejen z minulosti je člověk živ, a proto zde stejně jako na našich webovských stránkách uveřejňujeme termín festivalu Pardubická Ryengle 2002 - 29, 30.11.-1.12.2002


Máte-li pocit, že je třeba něco na festivalu změnit, upravit, doplnit, nebo chcete vidět něco konkrétního z country (nebo příbuzných oborů), napište nám. Plně k dispozici jsou Vám naše internetové stránky.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku