ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:21. ročník největšího mezinárodní tanečního festivalu Pardubická Ryengle přivítal přes 600 tanečníků z České republiky a Slovenska

01.12.2019 Švestka Štefan 137994
obrázek v článku

Přes 20 tanečních souborů z České republiky a Slovenska se sjelo ve dnech 22. - 23. 11. do Pardubic, aby předvedly svá vystoupení, na kterých celý rok pracovaly a zabojovaly o další prestižní umístění v historické tabulce festivalu.

Pardubický Ideon se o víkendu otřásal v základech. Konal se zde totiž již dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu Pardubická Ryengle, největší country taneční akce v Česku a na Slovensku. Návštěvníci si mohli vychutnat 77 tanečních vystoupení! K vidění bylo hned několik tanečních stylů od country přes clogging až po line dance.

 

Letošní ročník taneční soubory porotcům práci vůbec neusnadnily. Všechny taneční vystoupení byly velmi precizní a vítězství byla v řadě kategorií velmi těsná.

 

V hlavní kategorii country letos zvítězil s vystoupením nazvaným Big country brněnský taneční soubor La Quadrilla Brno, který rovněž obdržel putovní pohár vítězů. Putovní pohár si do Brna tento soubor odváží již po třetí. Naposledy se jim ho podařilo získat v roce 2001. Tímto vítězstvím se rovněž posunuli v historické tabulce vítězů putovního poháru festivalu PR na třetí místo. První místo stále drží pražský taneční soubor TK Calipso Praha, který putovní pohár získal celkem osmkrát a na druhé příčce zůstal se ziskem čtyř pohárů, taneční soubor TK Black and White Hodonín.

V hlavní kategorii show s choreografií Blue moon of Kentucky zvítězilo TK Calipso Praha.

Výhru v hlavní kategorii clogging si vystepovala pražská taneční skupina Klepeto Praha s vystoupením I Can't Be Alone.

Vítězem kategorie hlavní line se stal TK Black and White Hodonín s vystoupením pod názvem Old school. Prvenství v této kategorii drží již neuvěřitelných 13 let!

Nejproduktivnějším tanečním souborem festivalu se stala taneční skupina CTS Lentilky DDM Rakovník, která se posunula na krásné celkové třetí místo historické tabulky festivalu, a nejefektivnějšími soubory festivalu se staly TCS Zuzana Znojmo, Carolka Brno a Mašle Brno.

 

Pokud vás zajímají další výsledky letošního festivalu, navštivte webové stránky www.ryengle.cz 

 

Vladimír Žváček, ředitel festivalu říká: „I letos jsme se přesvědčili o tom, že naše práce má smysl a že festival má v srdci mnoha tanečníků stále své místo. Pozitivní ohlasy, které jsme během i po festivalu získaly nás přesvědčily o tom, že ačkoliv vznikají nové a nové soutěže a taneční směry, kterými se některé taneční skupiny vydávají, a tudíž je účast tanečníků bohužel menší, nežli v předešlých letech je zájem stále natolik velký, abychom uspořádali i 22. ročník, a to je pro nás to nejvíc, co nám letošní ročník přinesl.“

Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu doplňuje: „Porotcům jsem jejich roli nezáviděl. Tento ročník byl velmi silný a je neuvěřitelné, jak se taneční soubory rok od roku posouvají a zlepšují. Navíc pozitivní atmosféra a radost k tanci, která spojuje všechny návštěvníky Pardubické Ryengle je natolik silným emocionálním zážitkem, že jsme skutečně rádi, že můžeme uspořádat i 22. ročník a zažít to znovu.“

Partnerem festivalu byl Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, krajský radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: