ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:Mezinárodní taneční festival Pardubická Ryengle oslaví 20 let svého působení na country taneční scéně

20.11.2018 Švestka Štefan 86416
obrázek v článku

Více než dvacet tanečních souborů z celého Česka a Slovenska nominovalo celkem přes sedmdesát choreografií na největší soutěžní mezinárodní country taneční festival v tuzemsku. Pardubický IDEON se tedy po dvacáté rozezní okovanýma botama a ničím nenapodobitelný zvuk bývalého plaveckého stadionu se stane o víkendu 24. a 25. listopadu opět středobodem country tancování, které je doménou bývalých federálních partnerů.

Uzavíráme nádherných dvacet let festivalu. Už to samo o sobě stojí za zmínku. V Pardubicích se za dvacet let podařilo vytvořit zázemí pro skvělou akci, na kterou celých těch dvacet let jezdí výkvět country tancování z celého bývalého Československa,“ řekl Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Bilancování těch dvaceti ročníků si musíme nechat až po festivalu,“ s úsměvem dodal Štefan Švestka, druhý z hlavních organizátorů. „Za prvotní uskutečnění však vděčíme jednak náhodě, ale hlavně obrovské podpoře souborů, které na naši akci dodnes pravidelně jezdí,“ přeci jen nakonec zvážněl.

 

Sobotní soutěžní program začne v poledne nejmladšími tanečníky a vyvrcholí na večerním country bálu finálem hlavní věkové kategorie. Country bál bude pod taktovkou oblíbené kapely HB Country. V rámci country bálu se letos navíc můžete těšit i na jedinečné vystoupení amerických stepařů, kteří pozvou svým vystoupením na nedělní soutěžní klání. Nedělní začátek bude opět v poledne a na programu je to nejlepší z cloggingu a line dance.

Celý festival je přístupný veřejnosti. Na sobotním country bálu si může kdokoli vyzkoušet jednoduché country tance v příjemném prostředí IDEONu. Vstupenky na tento unikátní festival koupíte v místě konání akce. Na soutěže stojí vstupné 50 Kč a na večerní country bál pak 150 Kč.

Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, innogy a BJK Group s.r.o. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: