ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 22.09.2023
Svátek má Darina

Odběr novinek emailem:
Email:2.běh LT RYENGLE Horní Sokolovec- den 11, úterý 24.7.2018

25.07.2018 Švestka Štefan 88524
obrázek v článku

S naším hrdinou jsme se vydali na další cestu za archou úmluvy. Domorodci nás předcházející den poslali do vesničky, kde bychom jistojistě měli najít muže, který nám řekne starou pověst, která se s archou pojí a bez které bychom se k arše pravděpodobně živí nedostali.

Ti vtipálci nám však zapomněli říct, že k pověsti se nedostaneme jen tak a zadarmo. Co jsme také čekali, že… Náčelníka, který pověst znal, jsme našli bez problémů, pak už jsme se jen trochu báli, co pro nás bude mít připraveno za překážky. Náčelník byl starý moudrý muž a řekl nám, že pověst nemůže říct nikomu, aniž by si vyzkoušel, že je onen člověk obratný, chytrý, rychlý a archu nebude chtít zneužít. Aby to měl náš hrdina jednodušší, dopoledne jsme mu pomáhali plnit různé úkoly, které prověřily nejen všechny zmíněné vlastnosti.

Jelikož pověst byla složitá a obsahovala spoustu indicií schovaných mezi řádky, uprosili jsme náčelníka, abychom si pověst mohli napsat (pro všechny případy v budoucnu). Všichni jsme byli potěšeni, že jsme dopolední zkoušky náčelníka zvládli, a tak jsme trochu oslavovali. Naneštěstí jsme si nevšimli, že pergamen s pověstí se dostal do rukou náčelníkových neposlušných dětiček, které si s ním tak dlouho hrály, a tak dlouho se o něj přetahovaly, až ho roztrhaly na kousíčky. V odpolední hře jsme tedy Indianovi a jeho partě pomáhali dát celou pověst zase do původního znění.

Večer jsme se umyli a šupali do hajan.

 Počasí: hic hic a zase hic 😊 poctivě se ale osvěžujeme v naší laguně 😊

 

 

JÍDELNÍČEK

Snídaně: Máznutá houska, čajíček
Svačina: Co kdo chce
Oběd: Polévka z toho, co se vylíhne z vejce, koule s knédlem po rajsku
Svačina: Pandí
Večeře:
Kdeco ve vajíčku
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku