ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 13.07.2024
Svátek má Markéta

Odběr novinek emailem:
Email:2.běh LT RYENGLE Horní Sokolovec- den 4, úterý 17.7.2018

18.07.2018 Talkner Roman 18720
obrázek v článku

Náš hlavní hrdina byl spokojený s tím, jaká města v Evropě navštívil a co všechno v nich viděl, proto se se spoustou svých dojmů mohl vydat na další cestu do Egypta. Co tomu však osud nechtěl (nebo možná chtěl, uvažte si sami), při poslední návštěvě evropské hospůdky potkal krásnou sličnou blondýnku Marion. Indiana Jones se nechal její krásou a osobností tak očarovat, že nemohl pokračovat na cestě bez ní. Naštěstí krásná Marion sdílela Indianovi pocity a byla nadšená, když ji požádal, aby se na další cestu vydala s ním.

První kroky profesora Jonese v Egyptě vedly na tržiště, kde se měl setkat s mužem, který měl nějaké bližší zprávy o arše úmluvy. Indianovi nejdříve chvíli trvalo, než muže na tržišti našel, ale nakonec se ukázalo, že muž o arše úmluvy ví velice málo, co věděl, řekl Indianovi. Muž však věděl, že jeho kamarád Ahmed by o arše mohl vědět víc, tak Indianovi řekl, kde ho najde. Ahmed o arše něco málo věděl, ale moc toho nebylo, a tak poslal Indiho za svým strýčkem Inarosem. Indiana už začal být rozmrzelý z celé situace a z toho, že jen obchází egyptské trhovce, kteří mu moc nepomáhají. Věděl, ale, že nemá jinou možnost, tak se vydal i za Inarosem. Nakonec se ukázalo, že Indiana Jones musel navštívit ještě další egyptské domorodce, aby získal co nejvíce informací. Na konci pochopil, že každý Egypťan mu řekl pouze část příběhu a když vybere ta správná slova od každého Egypťana, složí z nich dohromady zprávu, která mu v dalším hledání archy pomůže. Ještě, že jsme Indimu v jeho obcházení domorodců mohli pomoci a všechno jsme stihli včas.

Odpoledne jsme měli čas na naše oblíbené „školičky“. Společně jsme vytvářeli mandaly, pletli náramky, skládali origami, tiskli si různé obrazce na trička, učili se vázat uzle a střílet ze vzduchovky.

Večer nás čekalo hrochomytí, drobné hry a po celém dni vyhřáté spacáky.

 

 

JÍDELNÍČEK

Snídaně: Čtyřcípé loktuše s…, kakajíčko
Svačina: Tyčkové cereálie
Oběd: Píp, Píp na paprice, knédl
Svačina: Belajogo, rohlajs
Večeře: Kynutá placka s…

 

POČASÍ

Odpoledne nás příjemně ochladil krátký letní deštík, jinak svítilo sluníčko a byl pěkný hic 😊

 

NEMOCI, ÚRAZY

Po včerejším hrochomytí pár klíšťat, stále bez vážného zranění.

 


 
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku