ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Nastala doba pro registrace názvů souborů?

08.06.2001 Švestka Štefan 14710
zaregistrujete si svůj název?
Četnost některých názvů tanečních skupin je skutečně překvapivá. Nelze přitom říci, že by vždy skupiny od sebe „opisovaly“. K podobným názvům se bude určitě řadit skoro klasický název Virginia. Těžko spočítat, kolik vlastně Virginií tancuje v Čechách i na Slovensku, protože soubory s tímto jménem stále vznikají. Tento název přitom volí už z jisté snahy přiblížit se slovíčku country co nejvíce a název Virginia – již dost používaný, je první na ráně. V žádném případě však skupiny neviním z úmyslné poškození té či oné skupiny. Spíše je to způsobeno malým rozhledem v době zakládání skupiny. Podobné je to s názvem Colorado, Kolaloka, Bonanza. V těchto případech známe jen po dvou skupinách stejného názvu.

Pomalu se dostávám k jádru celého příspěvku. Zatím se totiž nestávalo, že by byl použit název, který je něčím neobvyklý, něčím zvláštní. Nikdo si nedovolil ze zcela jasného důvodu použít název Dvorana, Caramella….. ale již i toto není pravdou… Na choreografické dílně ve Velkých Pavlovicích jsem potkal skupinu, která se jmenovala Caramella Rajhrad. Co vedlo skupinu k volbě tohoto názvu? Neznalost Caramelly? Tomu nikdo nemůže uvěřit. Snaha se vyrovnat Caramelle? Ani toto asi nebude správná odpověď. Vyrovnat se nemůže skupina druhé pouhým názvem. To by bylo krátkozraké… Zůstává tu tedy otázka, kterou mohou odpovědět pouze vedoucí oné dětské skupiny.

Možná tu již brzo bude doba, kdy třeba na HIS Dance, Dvorana Cupu nebo Pardubické Ryengli budeme potkávat tři Caramelly, čtyři Dvorany a dvě Ryengle.

Celý článek byl uveden anketou na hlavní stránce. Pokud jste nehlasovali a máte zájem můžete tak učinit. V případě Vašeho zájmu nám můžete sdělit Vaše pocity i pomocí diskuze s odkazem pod tímto článkem.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku