ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Festival Pardubická Ryengle 2016: Calipso v Pardubicích vydrancovalo poháry!

19.12.2016 Švestka Štefan 81835
obrázek v článku

Pardubice – Jak v dobách divokého západu se musel cítit divák, který byl přítomen ceremoniím předávání pohárů pro nejlepší country taneční soubory na festivalu Pardubická Ryengle 2016. Letos nejlepší country taneční soubor, Calipso, který se opírá o svou členskou základnu v Praze, totiž získal stylem zkušeného westmana velkou porci pohárů včetně nejcennějšího Putovního poháru pro nejlepší český country taneční soubor.

Aby toho nebylo málo, tak Pohár pro nejlepšího choreografa získal dvorní choreograf Calipsa Jakub Žák, který tím podtrhl celé tažení pražského souboru letošním festivalem. Úsměvy však nerozdával jen on, ale i pořadatelé festivalu Vladimír Žváček a Štefan Švestka. „Letošní festival může být spokojen z hlediska vyšší účasti souborů než v loňském roce. Celkově nám soubory vyjadřovaly větší spokojenost s programem i průběhem celého festivalu,“ říká Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle. „Tímto ročníkem jsme na našem putovním poháru zaplnili poslední místo jménem vítěze, a tak jsme se rozhodli, že necháme přidělat další patro,“ sdělil Štefan Švestka, organizátor a tiskový mluvčí festivalu. Pohár, který se svou velikostí i významem podobá Stanley Cupu pro country taneční soubory, tím tedy získává místo pro dalších pět tanečních šampionů.

Osmnáctý ročník festivalu se těšil nebývalé podpoře z řad politiků. Festival zaštítil senátor Parlamentu České republiky Ing. Petr Šilar, poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, člen Rady Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát. Na oplátku část své přízně festival rozdal potřebným tím, že spolu s účastníky vyjádřil podporu DĚTSKÉMU CENTRU VESKÁ. Věcné dary jménem centra převzala zástupkyně ředitelky MUDr. Barbora Červíčková.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku