ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 06.12.2023
Svátek má Mikuláš

Odběr novinek emailem:
Email:Festival Pardubická Ryengle 2016 dosáhne plnoletosti

21.11.2016 Švestka Štefan 43125
obrázek v článku

Poblahopřát jí k tomuto jubileu přijede téměř 30 nejlepších tanečních souborů z Česka a Slovenska. Bývalý federální sousedé se tak o víkendu 26. a 27. listopadu v pardubickém IDEONu utkají o trůn nejlepšího country tanečního souboru hned v několika tanečních i věkových kategoriích. IDEON se tedy bude otřásat přesně po roce pod dusotem kovbojských bot, a to již po osmnácté!

 

Speciální oslavy k 18. výročí nechystáme. Sami jsme si nadělili radost už vlastním uskutečněním prvního dospělého ročníku festivalu,“ řekl Štefan Švestka, jeden z hlavních organizátorů. „Přiznám se, že když se ohlédnu do minulosti, v životě se mi nezdálo o tom, že bychom to dotáhli tak daleko.

Je příjemné vidět, že se k nám vrací jednak již ostřílení harcovníci, ale zároveň se k nám i letos přijedou podívat nějací nováčci,“ sdělil ředitel festivalu Vladimír Žváček. Celkem 500 účastníků z celé České republiky a Slovenska prožije první adventní víkend v Pardubicích. Festival je pozval do IDEONu do celkem 10 kategorií, přičemž můžeme poprvé přivítat účastníky v kategorii Clogging 10–15 let. Zatímco nejvzdálenější účastníci ze Slovenska jsou jednoznačně Košičané, české soubory se sjedou z celé republiky od Hodonína až po Strakonice.

A nepřijedou s prázdnou! Ve vlacích, autobusech a autech přivezou mimo svoje taneční oblečení taktéž nejrůznější dárečky, jako je třeba oblečení a botičky pro miminka, dětské hry, školní pomůcky a další potřeby pro Dětské centrum Veská.

Uvědomujeme si, jak je důležité myslet i na druhé. Taneční soubory, které jsme s touto myšlenkou oslovili, se s radostí rozhodly do letošní charitativní sbírky zapojit. V rámci sobotního večerního country bálu proto chystáme osobní předání zástupci Dětského centra Veská,“ s úsměvem říká Štefan Švestka.

Soutěžní rej choreografií začne v sobotu ve dvanáct hodin nejmladší dětskou kategorií. Večerní country bál bude již tradičně v režii kapely HBO COUNTRY. Nedělní soutěž začíná opět v pravé poledne a bude patřit příznivcům kovbojského stepu – cloggingu a kategorii country line.

Lístky na tento unikátní festival koupíte v místě konání akce – v pardubickém IDEONu. Vstupenky na soutěže stojí 50 Kč a na večerní country bál 100 Kč.

Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj a společnost innogy. Záštitu nad festivalem převzal senátor Parlamentu České republiky Ing. Petr Šilar, poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, krajský radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: