ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:1. táborový sraz LT Ryengle, aneb příprava na léto

13.03.2016 Švestka Štefan 40301
obrázek v článku

První březnový týden patřil táborovému srazu dětí, které se minulý rok zúčastnily druhého běhu tábora LT Ryengle. Sešli jsme se daleko od civilizace na chatě v Trhové Kamenici, jejíž kapacitu se nám povedlo zaplnit do posledního volného centimetru - Díky!

První nedočkavci dorazili už kolem deváté hodiny, poslední před jedenáctou. Po zabydlení a vydatném obědě, o který se postarala naše skvělá táborová kuchyně jsme se šli projít po okolí, kde jsme mohli obdivovat tři zatopené lomy.

Někteří je obdivovali více, než bylo v plánu, ale naštěstí jen po kotník :)

Cestou jsme si zahráli několik her a malinko si připomněli toho táborového ducha. Všechny děti se aktivně zapojovaly. Kolem čtvrté jsme se vrátili do chaty ke krbu, protože venku bylo stále kolem nuly a už tam na nás čekala připravená svačina.

Jelikož terén kolem chaty vybízel ještě k další hře, zahráli jsme si pravou nefalšovanou schovku. I když byli tři hledači, tak při celkovém počtu 33 dětí trvala jedna hra cca půl hodinky. Do večeře jsme to tedy stihli jen dvakrát a všichni už se těšili na piškotéku, která byla v plánu hned po jídle. Rozjezd byl slabší, ale po dvacetiminutách už byl zaplněný celý "parket" v krbové místnosti. Rychlejší písničky střídali ploužáky, rockovější pecky se měnili v disco a každý si tak přišel na své :) Včetně mě :)

Po vybití i posledních zbytků energie jsme zahnali děti do pelechů a na dobrou noc jsme jim ještě zapěli společně s kytarou a houslemi.

Podle ranních reakcí a výrazů ve tvářích se víkendový sraz, který byl takovým pilotním a věřím, že ne posledním, velice vydařil. Všichni se moc těšíme na tábor, který se ponese ve filmovém duchu, jelikož téma celotáborovky je Filmový festival a už nyní můžu slíbit, že to bude naprosto LEGEN ...počkej si... DÁRNÍ!

Stavět tábor budeme víkend před začátkem - tzn. 25.6.2016 - všichni siláci, kteří rádi přiloží ruku k dílu, aby se jejich ratolesti měli co nejlépe, jsou srdečně zváni - po postavení je možné na louce přespat do neděle, a tak se to dá využít také jako "romantická dovolená se špetkou práce na začátku"

 

Mějte se skvěle!

Pospa
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku