ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 13.07.2024
Svátek má Markéta

Odběr novinek emailem:
Email:Country dance festival ,,Obrok" Volyně

01.09.2015 Švestka Štefan 42261
obrázek v článku

Tři taneční sály, pět lektorů. Koná se pod záštitou Jitky Bonušové Dvorana Praha.
Podporuje Město Volyně, Volyňská Kultura a Jihočeský kraj

 

Místo: Volyně - sál ,,Na nové", tělocvična SPŠ Volyně, klubovna SOŠ Volyně
Lektor: Marcie Van Cleave (USA), Jitka Bonušová (Praha), Jan Bob Pumpr (Praha), Pavel Lhotský (Brno), Ota Tom Dvořák (Písek)
Zahájení: 9.10.2015 od 18.00
Ukončení: 11.10.2015 ve 12.30
Ubytování internát: SOŠ Volyně - 60,- kč/noc/postel - spacáky s sebou (možno za příplatek lůžkoviny)
Účastnický poplatek: 350,- , vystupující na přehlídce - 250,- (možno dohodnout i vstup na jednotlivé dny)

Dobrý den.
chtěl bych Vám představit akci, kterou pořádáme v říjnu 2015 v jihočeském městě Volyně. Jedná se o mezinárodní taneční festival, který je nazván ,,Obrok". Ob-rok proto, že se v opačném roce koná taneční festival CDF Jasana Bonuše v Praze a my ve spolupráci s pořádající skupinou Dvorana Praha vyplníme volný rok. Záštitu převzala Jitka Bonušová(Dvorana Praha), nestor Českého country tancování - se svým manželem Jasanem Bonušem přinesli tento taneční styl do naší země. Program tanečního festivalu se bude skládat z jednotlivých lekcí, chcete-li seminářů, na kterých lektoři budou účastníky vyučovat nejen klasické Country, ale také příbuzné a moderní styly - line dance, tance cizích národů, clogging. Jedním z lektorů bude Marcie Van Cleave z USA, dále Jitka Bonušová, Jan Bob Pumpr, Ota Tom Dvořák a také Pavel Lhotský. Vyučovat se bude současně na třech sálech. Další nedílnou součástí víkendu je přehlídka choreografií účastněných skupin a v neposlední řádě i slavnostní Country bál s kapelou Patrola České Budějovice.

Zbyněk Mařík

Marcie Van Cleave,
je profesionální lektorkou amerických lidových tanců. Od roku 1988 je výkonou ředitelkou organizace Folk Arts Center of New England sídlící v Bostonu, Massachusetts. Posláním této organizace je právě propagace a výuka tradičního tanečního a hudebního umění.

Marcie navštívila Českou republiku již několikrát, kdy vyučovala v Praze na Country Dance Festivalu Jasana Bonuše. Pro české tanečníky není tedy neznámá a díky své profesionalitě i bezprostřednosti má u nás mnoho příznivců.

Info: Zbyněk Mařík 602 782 279 www.osmapulopice.cz https://www.facebook.com/events/1501862980091714/
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: