ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.09.2023
Svátek má Jaromír

Odběr novinek emailem:
Email:I.běh LT RYENGLE Horní Sokolovec- den 9 neděle 12.07.2015

12.07.2015 Švestka Štefan 29633
obrázek v článku

Francouzská královna stále netrpělivě čeká na nějaké zprávy od mušketýrů. Zatím se k ní však žádné nedostaly, a proto jsou její obavy čím dál tím větší. Aby zamaskovala svou nervozitu a pobavila sebe i dvůr, rozhodla se, že nechá uspořádat operní představení.

Jídelníček dnešního dne:

Snídaně

Houska se šunkou, čaj

Dopolední svačinka

Co zbylo od snídaně a nějaké křoupání (mrkvička)

Oběd

Uzená polévka s kroupami, halušky s uzeným a se zelím

Odpolední svačinka

Croissant

Večeře

Sýrovo-česneková pomazánka, chléb

Program dnešního dne:

Francouzská královna stále netrpělivě čeká na nějaké zprávy od mušketýrů. Zatím se k ní však žádné nedostaly, a proto jsou její obavy čím dál tím větší. Aby zamaskovala svou nervozitu a pobavila sebe i dvůr, rozhodla se, že nechá uspořádat operní představení. Její láska k opeře je natolik silná, že trvala na tom, že obsazení rolí vybere sama. Chtěla totiž, aby v královské opeře zpívali jen ti nejlepší zpěváci. V dopolední hře jsme jí s výběrem pomáhali.

Krásná Milady konečně dohnala mušketýry a d´Artagnana a ihned začala spřádat intrikánské plány. Mušketýry dostihla na tržišti, kde nakupovali nové zásoby. Vedle jídla potřebují totiž i zbraně, výbušniny, kožešiny a petrolej. Jak to tak na trzích bývá, ceny byly různé a mušketýři se snažili nakoupit a prodat co nejvýhodněji. Když se dali do řeči s jedním z kupců, zjistili, že tudy projížděl i jeden anglický gentleman, jenž neustále mluvil o jakémsi náhrdelníku. Z kupcových slov pochopili, že se jednalo o vévodu z Buckinghamu. Snažili se tedy získat co nejvíce informací o tom, kam by vévoda další z přívěsků mohl schovat. Milady však celý rozhovor slyšela a poté, co mušketýři odešli, se snažila využít všech svých předností, aby zjistila, kde se přívěsek nachází. Jak to dopadlo se dozvíme až zítra, protože vychytralý kupec se jak s mušketýry, tak s Milady dohodl, že se setkají večer v krčmě a domluví se na ceně informace.

Počasí:

Azúro a hic! :) 

Nemoci a úrazy:

Bolavá kolínka a kotníky, klíšťata v útoku polevují.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: