ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Ostravský Hazard si z Pardubic podruhé odváží putovní pohár

23.11.2014 Švestka Štefan 32420
obrázek v článku

Přijel jsem, viděl jsem a znovu jsem zvítězil – tak to mohlo být letošní krédo tanečníků z Ostravy, kteří podruhé za sebou odvezli putovní pohár. „Pohár je v dobrých rukou a zřejmě nastává doba, kdy se tanečníci z Hazardu dostávají na výsluní country tancování,“ usmíval se Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle, který skončil v neděli před 16 hodinou.

K úsměvu měl důvod, neboť festival navštívilo celkem 32 souborů s 92 choreografiemi, což je oproti předchozímu ročníku nárůst v obou nejsledovanějších veličinách. „Velkou radost nám udělal pan primátor Martin Charvát, který byť první den po svém oficiálním zvolení nelenil a naši akci podpořil účastí. Spolupráci s městem hodnotíme jako klíčovou pro pořádání našeho mezinárodního tanečního festivalu.“

Festival však radost taktéž rozdává, protože na výzvu pořadatelů přivezli tanečníci z jednotlivých souborů omalovánky, pohádky, pastelky a nejrůznější další věci pro malé pacienty v pardubické Krajské nemocnici. „Jsme s nemocnicí ve spojení a při nejbližší možné příležitosti všechny vybrané dárky předáme přímo na dětských oddělení v nemocnici,“ řekl Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: