ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 02.12.2023
Svátek má Blanka

Odběr novinek emailem:
Email:Kurzy irského tance ve školním roce 2014-2015

21.08.2014 Švestka Štefan 34179
obrázek v článku

Tento článek je určen všem, kteří jste se rozhodli anebo se rozhodujete vyzkoušet irské tance. Tento styl tance jste viděli nebo jste se s ním setkali na jednom z řady vystoupení a okouzlil vás natolik, že hodláte rozšířit řady kurzistů. Je taktéž pro vás, kteří jste ještě nenašli odvahu navštívit taneční kurzy nebo hledáte ten správný impulz a důvod. Vy všichni byste měli najít odpověď a chuť vyzkoušet netradiční kurzy tanců. Není to tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. První hodiny v Hradci Králové i v Pardubicích jsou už navíc blízko – od 13. do 17. října 2014.

V první řadě byste si měli odpovědět na otázku, zda skutečně pro sebe a své tělo hodláte něco udělat anebo jen hledáte informace o irském tanci. Odpověď na druhou část vám rádi dáme osobně, ale my se tu budeme zaobírat hlavně aktivními lidmi, kteří se nebojí nových výzev.

Mýtus nebo pravda?

Irské tance jsou fyzicky náročný styl a tancovat ho mohou jen mladí.

Divili byste se, ale i mladí neměli kondici, a pokud by se na ně od začátků najelo tvrdou metodou, tak si dovolím tvrdit, že by to nevydržel žádný. V kurzech se postupuje dle individuálních možností jednotlivých účastníků a taktéž se bere v úvahu jejich vlastní ambice. Pokud budou chtít na sobě pracovat, tak dostanou prostor se naučit irské tance od základů tak, aby kontinuálně rostli.

Můžu si vyzkoušet tance bez nutnosti absolvovat kurz?

Máte dvě možnosti, které usnadní vaše poznání irských tanců do takové hloubky, abyste se sami rozhodli o absolvování kurzů. První možnost je přijít na první hodinu kurzů a dozvědět se důležité informace o kurzech, lektorovi nebo si i vyzkoušet úvodní taneček na vlastní kůži. Druhou možností je seminář irských tanců, který je samostatnou částí kurzů a je pořádán jednou za dva měsíce. Za jeden den dokážete zjistit spoustu věcí nejen o irských tancích, ale i o svém těle, jak na zátěž reaguje.

Pokud budu tancovat v kurzech, budu muset vystupovat?

Kurzistů se až na výjimky týká pouze vystoupení na Energii irského tance, které pořádáme na závěr školního roku. Příprava je průběžně celý školní rok (podzimní a jarní část) a vystoupení nebude vyžadováno přes nechuť účastníka.

Co se dokážeme naučit za 14 lekcí kurzů?

Lekce nováčků připraví za první kurz tanečníky k základnímu zvládnutí irské taneční techniky a naučí základní taneční vazby, které spojí do prvního tance. U pokročilých se pak prohloubí znalosti kroků a závěr je příprava složitějších kroků a vazeb.

Co potřebuji k zvládnutí kurzu?

Kromě chuti poznat nové stejně zapálené osoby byste měli mít věci obepínající tělo, které umožní upravovat taneční techniku. Taneční obuv vám rádi pomůžeme vybrat na kurzu. Ideální jsou dancesneakers, jazzovky nebo obutí s měkkou podrážkou, které vám umožní propnout špičku. Počítejte s tím, že se během lekcí zpotíte a budete mít tedy výdej tekutin, které budete potřebovat doplnit.

Kde se dají v Pardubicích nebo Hradci Králové tancovat irské tance?

V Pardubicích i v Hradci Králové budou první hodiny irského tance v týdnu od 13. do 17. října 2014. Podrobné informace, kde kurzy ve své blízkosti najdete, již brzo zveřejníme na ryengle.cz.

Rozhodnutí se mohou přihlásit na první seminář irského tance v letošním školním roce 25.10. 2014.

 
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku