ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram



Jmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:



Názory Evy Táborské ke článku o Stodole (Tom+Bob)

18.01.2001 Švestka Štefan 14330
názor Evy Táborské na Stodolu
Následující řádky jsou od Evy Táborské, choreografky TCS Ryengle Pardubice, která se pravidelně zúčastňuje porotcování na nejrůznějších tanečních country soutěží v naší republice.



Cítím potřebu se vyjádřit ke zde publikovaným článkům ke Stodole 2000, kde své názory uvedl Vladimír Žváček a následně článek obohatil svými postřehy Jan Pumpr. Své názory zde uvádím nejen jako choreografka, ale i jako školený porotce u organizace ČMTO. Vím, že porotcování u country choreografií je velmi složité (viz Stodola 2000, PR2000), neboť je vidna stoupající tendence v tomto stylu. Prakticky na každé soutěži se může některému ze souborů zdát, že je mu ze strany poroty ublíženo. Z tohoto titulu mohu říci, že podobná situace nastala u našeho souboru na Stodole 2000 (nechť mi náš vedoucí odpustí). Sama se proto domnívám, že se Vláďa (Tom) u svých prvních reakcí poněkud unáhlil. Rozhodně si tedy nemyslím, že "většina slovenských porotců je na jedno brdo". Já si práce těchto porotců velmi vážím a rozhodně bych nechtěla být na jejich místě při rozhodování v semifinále či samotném finále Stodoly. Vím, že náš soubor má přes své dobré nápady mnoho tanečně-technických nedostatků. A právě ty nás stály lepší umístění ve finále.

Ráda bych se taktéž zmínila o diskutované osobě porotkyně Živany Vajsarové. Je jen málo osob, které mají lepší taneční vzdělání opravňující k zasednutí do takovéto poroty, ale vím už z pražského krajského kola Stodoly, že Dvorana Country Dancers Praha je a vždy bude pro tuto paní jasnou jedničkou v oblasti country a mexika.

Za svou osobu se domnívám, že veřejné hodnocení, které bylo taktéž často vzpomínáno, je důležitým momentem celé soutěže. Neveřejné hodnocení může jednotlivé soubory mylně informovat o jejich předvedeném tanečním umu. Pokud však v pravidlech dané soutěže klauzule o veřejném hodnocení není dána, nemůže být pořadateli vytýkána. Tyto pravidla nelze během soutěže nijak upravovat a soubor by se měl podřídit existujícím pravidlům soutěže. Z vlastní zkušenosti pořádajícího souboru festivalu PR2000 vím, že naše soutěžní pravidla vychází ze základu pravidel ČMTO, přesto se náš soubor bude vždy podřizovat pravidlům jednotlivých soutěží, kterých se zúčastňuje.

Finálová "desetiminutovka" je vlastním dílem jednotlivých souborů a je jen na nich, jak celou prezentaci sestaví či ztvární.

Nakonec bych velmi ráda pogratulovala všem finálovým skupinám za jejich předvedené výkony. Dále bych chtěla poděkovat pořadatelům Stodoly 2000. Všem přeju hodně štěstí a zdraví v Novém roce 2001.

Eva Táborská, choreografka TCS Ryengle Pardubice



Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.









Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:



Fotogalerie u článku