ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Festival Pardubická Ryengle opět zve do Pardubic to nejlepší z country taneční scény z Česka i Slovenska!

14.11.2012 Švestka Štefan 31707
obrázek v článku tisková zpráva před začátkem festivalu Pardubická Ryengle 2012
Neuvěřitelných 42 tanečních souborů od Tater až po Šumavu přihlásilo na 14. ročník mezinárodního soutěžního tanečního festivalu 109 choreografií! Téměř 750 lidí přijede ukázat špičkové country, line dance a cloggingové choreografie do IDEONu v sobotu 24. a v neděli 25. listopadu.

„Jedenáct kategorií slibuje špičkové choreografie od sobotního a nedělního pravého poledne“, řekl Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Divák se ostatně nebude nudit ani v sobotu na večerním country bále, kde uvidí nejlepší taneční choreografie sobotního dne a sám si bude moci zatančit s brněnskou kapelu ZIMOUR. Do programu jsou zakomponovány španělské tance od flamencového tanečního souboru El Grupo Andaluz Brno a irské tance od domácí TS RYENGLE.“

Letos se pořadatelé připojili k charitativní akci „Malé kulaté pro Justýnu“. „Soubory do Pardubic přivezou plastová víčka, která na sobotním country bále osobně předají mamince“, sdělil Vladimír Žváček. „Věříme, že víček nasbíráme co nejvíce a pomůžeme získat alespoň část financí na asistentku i další léčebné procedury pro malou Justýnu.“

Výstavní centrum IDEON se již počtrnácté o víkendu 24. a 25. listopadu 2012 rozezvučí country tanci. Festival Pardubická Ryengle opět do Pardubic přivádí nejlepší tanečníky z celého Česka a Slovenska. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a v neděli v poledne, kdy se ukážou moderní formy country tanců line dance a cloggingu (kovbojský step).

Sobotní country bál i letos rozehraje výborná brněnská kapela ZIMOUR na kterou si návštěvníci mohou s chutí zatancovat. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country tanců a i řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na irské taneční vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice, španělských tanců od La Quadrilly Brno a dalších.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: