ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram

Nejbližší akce
Začátek 22. 11. 2019, 17:00  
Konec 24. 11. 2019, 17:00  
Pardubice  IDEON PardubiceJmeniny
Dnes je 18. 10. 2019
Svátek má Lukáš

Odběr novinek emailem:
Email:PR2012: soubory a každý návštěvník festivalu může pomoci malé Justýně!

10. 11. 2012 Švestka Štefan 16747
takto začíná dopis od maminky:
"Jmenuji se Justýna Svobodová, jsou mi 3 roky a narodila sem se s Williamsovým syndromem. Mám spousty zdravotních problémů a středně těžkou mentální retardaci. Potřebuji pomoc a dohled 24hod denně."

Pomoci můžete i Vy! SBÍREJTE PLASTOVÁ VÍČKA a dovezte je na festival!

Festival Pardubická Ryengle si uvědomuje, že jsou kolem nás lidi, kteří potřebují každodenní péči a jejich život je mnohem těžší než u většiny jejich vrstevníků. Proto jsme se jako pořadatelé festivalu rozhodli pomoci tam, kde naše síly stačí a kde může pomoci každý návštěvník festivalu.

Rozhodli jsme se pomoci malé 3leté Justýně Svobodové, která trpí genetickou vadou zvanou Williams-Beuren syndrom. S tím se váže spoustu zdravotních komplikací, které se projevují v jejím každodenním životě. Výčet může začít středně těžkou mentální retardaci, centrálním hypotonickým syndromem, srostlými předloketními kostmi na pravé ruce, hyperkalcémii, astigmatismem, zúženou plícnicí, hypothyreozou, nefrokalcinosou, hyperakusismem, špatným postavením zubů a dalšími.

Malá Justýna potřebuje 24hodinový dozor, doplňkovou léčbu v podobě rehabilitací, plánovaná je operace ruky. Přesto je Justýna usměvavé sluníčko, které miluje hudbu a zvukové hračky.

O co Vás teď Justýna všechny prosí - vedoucí souborů, ale i jednotlivé tanečníky a návštěvníky festivalu - nejsou finance, ale malá kulatá plastová víčka z lahví. Ty totiž maminka dokáže vyměnit za finance, které jsou potřebné na všechny léčebné procedury a rehabilitace i na asistentky.

Víčka oficiálně předáme na sobotním country bále osobně mamince Justýny.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:
Registrovat