ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 17.06.2024
Svátek má Adolf

Odběr novinek emailem:
Email:CELTIC SESSION - první podzimní akce taneční skupiny RYENGLE a jediná pod širým nebem se blíží

20.09.2012 Švestka Štefan 38825
obrázek v článku

Na pardubickém Příhrádku se v sobotu 6. října na akci s názvem CELTIC SESSION dočkají všichni příznivci irského tance, hudby a keltské kultury. Celkem tříhodinovou akci od 14 do 17 hodin si pro Vás společně připravili Kulturní centrum Pardubice, město Pardubice, BOII a taneční složky irské taneční skupiny Ryengle.

A bude se opravdu na co dívat! Své si pro Vás připravuje irská kapela BEERBERIES z Pardubic. Je to sice velmi mladé uskupení pardubických konzervatoristů, ale dokážou všechny strhnout svým pojetím irské muziky. Své vědí návštěvníci naši květnové akce ENERGIE IRSKÉHO TANCE konané na závěr školního roku, kde excelovali a taktéž nasavrckého LUGHNASADU, kde si získali publikum hned po prvních skladbách. Vy je máte možnost shlédnout naživo na podiu na Příhrádku.

Svou troškou do celé akce přinese i občanské BOII, které je organizátorem zde již zmíněného LUGHNASADU v Nasavrkách. Lidé z BOII nám ukáží, jak si žili keltští předkové ve vlastech českých. Budete moci ochutnat speciality keltské kuchyně, uvidíte je v dobových kostýmech , vyzkoušíte si nejrůznější věci, které si pro Vás připraví a v neposlední řadě se jistě dozvíte informace o rozestavěném archeoparku poblíž Nasavrk, který společnými silami staví.

V neposlední řadě na akci uvidite i irské taneční umění, které bude umně protkáno s vystoupením BEERBERIES. Uvidíte vystoupení kurzistů z Pardubic a Hradce Králové. Uvidíte vystoupení bývalé taneční přípravky taneční skupiny Ryengle a samozřejmě i vystoupení vlastní taneční skupiny Ryengle.

V rámci programu se dozvíte, kde a jak byste případně mohli začít navštěvovat kurzy irských tanců a to jak v Pardubicích, tak i v Hradci Králové.

Snad nejlepší zprávu nakonec. Jelikož je tato akce pořádána v rámci městských slavností a podporována z Kulturního centra Pardubice a magistrátu města Pardubice, je vše výše uvedené ZDARMA! A tak pevně doufám, že nás přijdete podpořit v co nejhojnějším počtu.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: