ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 06.12.2023
Svátek má Mikuláš

Odběr novinek emailem:
Email:Bernards Summer School 2012

24.05.2012 Švestka Štefan 32430
Vážení, letní škola, která posledních několik let je organizována pod hlavičkou rodiny Bernard, se letos uskuteční již podvanácté.

Snahou organizátorů od samého počátku je nabídka takových programů, které mohou pomoci skupinám v Česku a jejím tanečníkům a pak také těm, kteří se zajímají o irskou tradiční hudbu a její interpretaci. Smysl této akce je nejen v tom, že poskytuje účastníkům vzdělávací program, ale je akcí společenskou. Nezřídka se mezi účastníky najdou takoví, kteří navštívili tuto školu již několikrát. Velice často je společenský význam akce u nich ten převažující. Každoročně se snažíme do pozic učitelů zapojit ty nejlepší, kteří jsou v daném oboru dostupní.

Škola poskytuje širokou škálu poznatků z oblasti techniky tance, nabízí vnímavým inspirace v podobě zajímavých choreografických postupů, nabízí se možnost konzultací, tanečníci mají možnost vstoupit i do jiných tanečních stylů souvisejících s irskou taneční kulturou. Bez zajímavosti není možnost nahlédnout i do jiných oblastí irské tradiční kultury, ke kterým vedle tance patří hudba, zpěv, jazyk a film. Protože cítíme vývojovou nestabilitu tanečních skupin, věnujeme se v rámci doprovodného programu prostřednictvím seminářů i tématice vedení taneční skupiny, jejím vnitřním a vnějším vazbám. Bez zajímavosti nebude ani účast hosta (hostů) Závěrečného večera, který přispěje k lepšímu vnímání irské kultury a pro účastníky se zcela jistě stane nevšedním zážitkem. To vše je podřízeno tomu, aby irský tanec a irská tradiční hudba v podmínkách českého společenského života získala potřebný respekt. Ale to nelze nastolit bez pomoci od vás, tanečních skupin, které se irským tancem a irskou tradiční kulturou zabýváte.

Obracím se na Vás s nabídkou, abyste zvážili účast členů své taneční skupiny na letošním ročníku Bernard s Summer School a doporučili jim vyplnit přihlášku. V pozici vedoucího skupiny bych si nedovolil ignorovat podobnou akci a určitě bych se snažil o vyslání několika členů na akci, která nabízí tak široký záběr. Zároveň se obracím s prosbou, abyste na svých stránkách (stejně jako to dělám já u většiny Vašich akcí) zveřejnili informaci o letošním ročníku letní školy přinejmenším vyvěšením přiloženého plakátu v anglickém jazyce. Vyvěšenou informací prokážete dobrou vůli pomoci irskému tanci v této zemi, aby se mu lépe dařilo.

Děkuji tímto všem těm, kteří dokáží obsah tohoto sdělení využít ku prospěchu své taneční skupiny.

S pozdravem
Václav Bernard
za tým organizátorů BSS 2012Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: