ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram

Nejbližší akce
Pardubická Ryengle 2020
Začátek 28.11.2020, 17:00  
Konec 29.11.2020, 17:00  
Pardubice  IDEON PardubiceJmeniny
Dnes je 11.08.2020
Svátek má Zuzana

Odběr novinek emailem:
Email:KURZY IRSKÝCH TANCŮ: odpovědi na Vaše nejčastější dotazy

27.09.2012 Radilová Hana 15543
obrázek v článku

V tomto článku jsme se pokusili obsáhnout odpovědi na nejčastější dotazy. Pokud zde přesto na některý z Vašich dotazů odpověď nenaleznete, neváhejte se ozvat některému z lektorů (kontakty naleznete v souvisejících článcích).

Jaké oblečení a boty jsou vhodné na kurz?
- pot sající oděv obepínající boky, kolena a kotníky kvůli kontrole taneční techniky (například těsné tréninkové kalhoty, případně krátká sukýnka, těsné triko)
- obuv, u které lze propnout špičku (například taneční piškoty, jazzovky, dancesneakers, v krajním případě tlusté ponožky) – boty je možné dodatečně objednat u lektorů jednotlivých kurzů

Jaký je vhodný věk pro navštěvování irských tanečních kurzů?
Nejnižší doporučený věk pro návštěvu našich kurzů je přibližně 10 let (limituje jej zejména doba schopnosti soustředění dítěte – pokud váháte, doporučujeme vyzkoušet 1-2 lekce a na základě toho se rozhodnout).
Horní věková hranice je nejvíce podmíněna zdravotním stavem a kondicí tanečníka. Naše kurzy opakovaně absolvovali i tanečníci, kteří přesáhli věk 55 let.

Jak poznám, že jsou pro mě irské tance vhodné?
Pokud si pokládáte tuto otázku, doporučujeme navštívit jednodenní seminář irských tanců, na kterém se máte možnost seznámit s krásou i náročností tohoto tanečního stylu.

Má smysl absolvovat kurzy vícekrát po sobě?
V podstatě každý kurz má svou vlastní náplň, kterou lektor uzpůsobí tanečníkům daného kurzu. Je připravována vždy nová choreografie nebo krokové variace. Proto není problém absolvovat několik kurzů za sebou, vždy se naučíte něco nového.

Budu mít jako člen kurzu povinnost vystupovat?
Nikoliv. Pokud ale o vystupování budete mít zájem a zvládnete nacvičovanou choreografii, dostanete možnost vystupovat (například na Energii irského tance, kterou jako společný pořad připravují kurzy Pardubic a Hradce Králové na závěr školního roku).

Co mám dělat, pokud se chci věnovat irským tancům i po absolvování kurzů?
Již během kurzů můžete prohlubovat své znalosti irského tance jednou za dva měsíce na jednodenních seminářích.
Pokud se však chcete věnovat irskému tanci s větší intenzitou, mohou se vám otevřít dveře do přípravky tanečního souboru Ryengle (otevírá se jednou ročně), ze které se rekrutují noví členové vlastního souboru.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka