ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 02.12.2023
Svátek má Blanka

Odběr novinek emailem:
Email:LET´S COUNTRY

21.10.2011 Švestka Štefan 31298
Večer plný tance a hudby, zve na 6.11. 2011 do pražského Hotelu Pyramida CARAMELKA a COUNTRY SISTERS - nenechte si ujít!

Zveme na představení "LET´S COUNTRY" 6. 11. 2011 od 19 h v Hotelu Pyramida, Praha 6. V programu se představí 35 tanečníků ze skupiny Caramelka a hudební skupina Country Sisters.

Myšlenka vytvoření tanečně-hudebního projektu ve stylu moderního„country“ vznikla v létě 2010 ve švýcarském Interlakenu (jeden z největších country festivalů v Evropě), kam byla pozvána česká kapela Country Sisters i česká taneční skupina Caramelka. Obě tyto skupiny sklízí na zahraničních festivalech ohromné úspěchy a uznání. Jejich vystoupení jsou výjimečná a bezpochyby patří k vrcholných bodům programu a špičce nejen českého, ale i evropského country.

Setkání dvou špičkových českých countryových seskupení na švýcarském country festivalu bylo impulsem k realizaci českého projektu „LET´S COUNTRY“.

CARAMELKA

Sestava mladých tanečníků z Prahy, která s úspěchem vystupuje na pódiích country festivalů a nejrůznějších kulturních akcí. Skupina má za sebou víc než pět set vystoupení po celé Evropě.

V repertoáru Caramelky najdete širokou škálu tanečních stylů obecně zvaných „country tance“. Těžiště programu tvoří velmi efektní clogging (stepový taneční styl) a tradiční i moderní country.

Taneční soubor Caramelka vznikl experimentálně v roce 2000 jako skupinka dětí. Pod vedením choreografky Jarmily Vašákové se propracoval během své existence na vysokou úroveň. Mládí a nadšení tanečníků, vysoká technická úroveň a precizní choreografie dávají dohromady opravdu silný zážitek. V představení „LET´S COUNTRY“ se ukáže nejen starší „ostřílená“ část skupiny, ale i mladší, méně zkušení tanečníci ve věku od 9 let.

COUNTRY SISTERS

Tak se jmenuje severočeské sexteto temperamentních zpěvaček, muzikantek a tanečnic, které vytvořilo formaci plně ovládající nejen jeviště, ale i pozornost hlediště. Ryze dívčí kapela vznikla v roce 1972 v Jablonci nad Nisou, pod názvem Jizerská protěž a za dobu své existence samozřejmě několikrát měnila své složení.

Skupina má za sebou víc jak dva tisíce koncertů v různých zemích Evropy, v poslední době i v zámoří a v exotických krajích.

V jejich repertoáru figurují vedle klasické country, tradicionálů a evergreenů i moderní hity country music a své místo v něm má také bluegrass, gospel, cajun a v neposlední řadě i rock’n’roll.

Soňa, Alča, Lucka, Linda, Klára a Alena nesoucí společné příjmení COUNTRY SISTERS, splňují všechny atributy dobré country i pěkné podívané.

Představení „LET´S COUNTRY“ 6. 11. bude uvedeno s podporou Městské části Praha 6, Nadace Život Umělce, pod záštitou starostky Prahy 6 Ing. Marie Kousalíkové a ve spolupráci s Americkým centrem, Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze. Choreografie Jarmila Vašáková.

Těšíme se na shledání!
Vstupenky lze rezervovat na www.caramelka.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: