ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 22.09.2023
Svátek má Darina

Odběr novinek emailem:
Email:Bernards Summer School

16.07.2010 Švestka Štefan 25936
Ve dnech 14.-20. srpna se uskuteční v Praze Bernard s Summer School - asi největší středoevropská akce zaměřená na poznávání irské tradiční kultury. Zájemci se mohou přihlásit na lekce irský tanců (na těchto aktivitách škola před deseti lety vznikla) a to nejen moderního step dancingu, ale zejména tradičních stylů jako je irský set dancing či sean nós dancing.

Organizátoři pamatují lektorským obsazením na všechny kategorie zájemců od úplných začátečníků po ty nejpokročilejší. Další oblastí vzdělávání je irská tradiční hudba. Jsou připraveny semináře hry na kytaru (irské ladění), bodhrán, irské flétny, irské dudy, irské banjo. Tradičně se zde již několik let vyučuje irština. Novinkou letošního ročníku jsou lekce sean nós singing, tedy tradičního connemarského zpěvu. Vedení výuky je svěřeno kvalitním lektorům z řad hudebníků a tanečníků, z nichž mnozí jsou pozváni přímo z Irska.

Na Závěrečný večer tohoto jubilejního desítého ročníku letní školy, který se bude konat 20. srpna v KC Vltavská jsou pozváni hosté z Irska, kteří zde předvedou své taneční umění: Emma O Sullivan - vítězka All Ireland Championships 2009 se svým hudebním doprovodem Johnem O Halloranem, dále pak zde vystoupí nejrychlejší tanečníka světa James Devine.

Pokud už na uvedený týden máte nějaký program, rozhodněte byste si neměli nechat ujít Závěrečný večer. Více podrobností najdete na stránkách www.bernards.cz


Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: