ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:Pořad Energie irského tance byl úspěšný

14.06.2010 Švestka Štefan 31926
obrázek v článku

pořad, který přinesl všem návštěvníkům radost z irského tance i z toho, co se jejich nejbližší naučili v kurzech irských tanců v Pardubicích a Hradci Králové, se uskutečnil pod taktovkou Ryengle 28. května v KD Dubina

Vracíme se slovem i obrazem k ENERGII IRSKÉHO TANCE - tedy k pořadu, který na konci května jako svůj společný závěrečný program uvedly v život kurzy irských tanců v Pardubicích, Hradci Králové a taneční skupiny Ryengle. Navíc s taneční pomocí přišly i hosté z Country Road Česká Lípa, Evča Drdlová a kankán si zatancovaly bývalé tanečnice Ryengle.

Energie irského tance KD Dubina 28. května 2010

Závěrečné vystoupení zmíněných skupin proběhlo ve dvou částech. V první se ukázali všichni kurzisté a publikum ukázalo, že potleskem se rozhodně nebude šetřit.

Energie irského tance KD Dubina 28. května 2010

Při ukázkách jednotlivých kroků a nácviku techniky se ukázali postupně všichni tanečníci pardubických i hradeckých kurzů. Posléze přidali choreografie, které už publikum právem přivedlo téměř k bodu varu. Následné předávání diplomu a slavnostní vyřazení kurzistům již bylo třešničkou na dortu. Stejně jako společný taneček kurzistů Every Man Chance, kdy podium v KD Dubina již bylo opravdu velmi těsné a malé.

Energie irského tance KD Dubina 28. května 2010

Po přestávce, která celý program půlila se kurzisté již pohodlně opřeli do opěradel v sále a sledovali Ryengle, Evu Drdlovou a Country Road. Energii irského tance mají tanečníci Ryengle zcela jistě v těle a tak postupně ukázali téměř celý repertoár irských tanců. Zdatným partnerem se tento večer ukázala Evča Drdlová, která nedávno absolvovala irskou taneční soutěž FEIS v Praze. Ukázala softový taneček a přidala stepové číslo St. Patrick Day. Neméně silný potlesk si vysloužila děvčata z Country Roadu, která si v páteční podvečer udělala taneční výlet do Pardubic a Quaterfoil se setkal s diváckým úspěchem.

Energie irského tance KD Dubina 28. května 2010

Jedinou choreografií, která vybočovala z irsky nastavené cesty byl Kankán. Externí tanečnice skupiny Ryengle ukázala, že i nadále umí švihat nožkou vysoko a skvěle tak připravila celý sál na gradování celého pořadu. Poslední tanec totiž patřil domácí TS Ryengle, která premiéře ukázala svou novotou vonící choreografii HEAVY. Irská stepová prvotina byla tím nejlepším číslem na závěr, zvláště když se premiéra nadmíru podařila.

Energie irského tance KD Dubina 28. května 2010

Díky za celý pořad patří všem kurzistům z nichž mnozí zažili první vystoupení a patří jim náš obdiv. Díky patří i KD Dubina bez jejichž prostor, kde trénují celoročně Ryengle by to opravdu nešlo.

Energie irského tance KD Dubina 28. května 2010
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: