ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:PR2010: mění se tvář festivalu - jde s dobou a šetří účastníkům jejich peníze!

01.04.2010 Švestka Štefan 24839
obrázek v článku Patříte mezi skupiny, které stále hořekují nad náklady, které musíte uhradit pokud se chcete podívat na festival Pardubická Ryengle? Startovné, stravné, dopravné, nocležné a další částky se nasčítají a v konečném sumáři nadělají vrásky nejednomu pokladníku tanečního souboru. Festival přišel na to, jak ušetřit Vám, tedy účastníkům. V dnešní době, která skloňuje slovo krize ve všech pádech, bude tato úspora jistě kvitována ze všech stran.

Novinkou letošního 12. ročníku festivalu bude jeho průběh ve video kategoriích! V dnešní době je v technických možnostech natočit svou choreografii téměř u každého souboru. Výhodou je, že technicky můžete vypilovat téměř k dokonalosti. Nemáte jen jeden pokus, který Vás staví do stresové pozice jak vše zatancujete před porotou a nemusíte obhajovat momentální výpadek paměti tanečníka v choreografii, zapomenutí části oděvu doma či kluzkost a neznalost parketu.

Vše si můžete do posledních detailů připravit a natočit na video, které můžete natáčet až do úplné dokonalosti a spokojenosti.

Video pak upravíte na formát, který umí přehrávat běžný počítač a pošlete ho společně s přihláškou na adresu pořadatele.

Věřím, že se Vám tato možnost líbí a proto zde uvádíme základní parametry pro zaslání videa:
- Počet lidí, světlo a časové limity dle propozic
- Celá choreografie musí být natočena s nadhledu
- Možno použít záznam z veřejného vystoupení i studiovou verzi (za podmínky splnění všech zde uvedených bodů)
- Formát libovolný – podmínka spuštění na běžném počítači (avi, mp4, povolené jsou i dvd formáty …. a další)

Hodnocení
- Provedou oslovení porotci před festivalem
- Kritéria hodnocení jsou stejná jako na běžném festivalu (kostým, muzika, technika, image … a vše poplatné k dané kategorii)

Vyhlášení proběhne na veřejném promítání zaslaných videí v termínu festivalu. Místo a čas upřesníme.

Těšíme se s Vámi na festivale, který proběhne beze shonu a bude konečně o tom, o čem všichni sníme – hlavně o setkání všech tanečníků!

Vaši pořadatelé festivalu Pardubická Ryengle 2010Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: