ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:1. REGIONÁLNÍ KOLO FTM PRO VÝCHODOČESKÝ REGION

19.03.2010 Švestka Štefan 30859
taneční soutěž určená pro děti a juniory
Postupová soutěž dětských, juniorských a mládežnických kolektivů v předtančení.
Disciplíny : Disciplíny - PLESOVÁ PŘEDTANČENÍ, PARKETOVÉ TANEČNÍ KOMPOZICE , SHOW PŘEDTANČENÍ, STREET DANCE PŘEDTANČENÍ, DISCO DANCE PŘEDTANČENÍ
Postupový klíč : Dva nejlepší kolektivy v kategorii dětí a juniorů a každé disciplíně postupují přímo na celostátní přehlídku FTM, konanou jako Mistrovství ČR SUT ve dnech 15.- 16. 5. 2010 v České Lípě.
V soutěži plesových předtančení mládeže postupují všichni finalisté na Mistrovství ČR 1. 5. 2010 do Chrudimi, v ostatních disciplínách postupují vždy 3 nejlepší kolektivy na Mistrovství ČR SUT 8. 5. do Plzně. Vítěz regionálního kola mládeže postupuje přímo do semifinále MČR.
Účast v soutěži : Soutěž je otevřená pro všechny kolektivy z Pardubického a Královéhradeckého kraje, které se zabývají některou ze soutěžních disciplín a splní podmínky propozic.
Název soutěže: 2. POSTUPOVÁ SOUTĚŽ PÁRŮ NA “MČR V ČESKÉ POLCE“ DĚTÍ A JUNIORŮ
Druh soutěže : Postupová soutěž dětských a juniorských tanečních párů v české polce.
Postupový klíč : První tři páry postupují na Mistrovství ČR konané dne 15. 5. 2010 v České Lípě.
Účast v soutěži: Děti - žádný z tanečníků nepřesáhne v roce konání soutěže 11 let, junioři - alespoň jeden z páru je starší 11 let a ani jeden z páru nepřesáhne v roce konání soutěže 15 let

Vyhlašovatel : Svaz učitelů tance ČR za podpory Ministerstva kultury ČR a Pardubickáho kraje.
Pořadatelé : Svaz učitelů tance ČR a Taneční škola Bohémia Chrast
Termín konání : sobota 10. dubna 2010
Místo konání : CHVALETICE - kulturní dům
Vedoucí soutěže : Bohumil Černý
Vedoucí sčitatel : Hana Černá
Vedoucí sekretář : Jaroslava Havlová
Hudební doprovod : Pavel Černý, Zdeněk Ťukálek
Porota : Lenka Kratochvílová, Václava Brettschneiderová, Jana Jančová, Dana Mědílková, Stanislav Zíka, Filip Černý
Věkové kategorie : DĚTI : kolektivy, jejichž věkový průměr nepřesáhne 11,4 let, přičemž žádný z tančících nesmí být starší víc než 12 let
JUNIOŘI : kolektivy, jejichž věkový průměr je 11,5 až 15,4 let, přičemž žádný z tančících nesmí být starší 16 let
MLÁDEŽ : kolektivy, jejichž věkový průměr je nad 15,4 roku. Věk tančících se bere podle věku dosaženého v roce konání soutěže.
Časový rozvrh : 08.00 otevření sálu
08.30 - 13.00 prezence
09.30 - 13.00 prostorové zkoušky

13.30 zahájení soutěže
20.00 předpokládaný konec soutěže

Velikost parketu : 10 m x 10 m
Startovné, vstupné: 90,- Kč (1vedoucí kolektivu vstup zdarma)
Ceny : Diplomy a věcné ceny pro všechny finalové soubory v každé kategorii.

Termín pro přihlášení: 29. března 2010 do 24,00 hodin
Adresa pro přihlášení: Bohumil Černý, Šmídova 200, 538 51 Chrast, tel.: 469813009, 602148711, e-mail: cerny-chrast@chrudim.cz

Při prezenci předloží každý soubor seznam tančících s uvedením roku jejich narození, vypočítaným věkovým průměrem a řádně označenou nahrávku hudby na CD nebo MD. Pokud nepožadujete prostorovou zkoušku uveďte to na přihlášce !

Propozice byly schváleny Karlem Řídelem, pověřeným členem presidia SUT, dne 28.1.2010 pod č.j. FTM100410.

Soutěžní disciplíny

A. Plesová předtančení
Charakteristika: Choreografie vhodné pro prezentaci na plesech a společenských akcích. Jde zejména o společenské tance, starší společenské tance, národně společenské tance a historické tance. Dále je možno využívat i choreografie, kde hudební předlohou nejsou typicky společenské tance, ale technika v nich využitá je ze společenských tanců.
Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek.
Hudba: Vlastní nahrávka Počet tančících: 4 - 24
Délka vystoupení: 2.00 - 5.00 minut Tempo: Bez omezení Rekvizity a kulisy: Nejsou povoleny. Oblečení a obutí: Není omezeno.

B. Parketové taneční kompozice
Charakteristika : Všechny volné kompoziční choreografie, využívající techniky baletu, jazzu, modního tance, vyjadřující určitý děj nebo náladu. Mimo diskotékových technik! Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek.
Hudba: Vlastní nahrávka Počet tančících: 4 - 24 Délka vystoupení: 2.00 - 5.00 minut Tempo: Bez omezení Rekvizity a kulisy: Rekvizity povoleny. Kulisy zakázány.Oblečení a obutí: Není omezeno.

C. Show předtančení
Charakteristika : Všechny choreografie a taneční scénky bez rozdílu použité taneční techniky, které využívají rekvizit a svým provedením a náladou vytváří show. Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek.
Hudba: Vlastní nahrávka Počet tančících: 4 - 24 Délka vystoupení: 2.00 - 5.00 minut Tempo: Bez omezení Rekvizity a kulisy: Rekvizity povoleny, kulisy zakázány. Oblečení a obutí: Není omezeno.

a další...

Definice rekvizity a kulisy:
Rekvizita je věc, kterou tanečník při tanci využívá = bere ji do ruky, tančí s ní, odkládá ji na parket (např. deštník, hůlka, židle, stůl...) nebo součást kostýmu (např. plášť, bunda, klobouk, ...).
Kulisa je věc, která dotváří prostor, ale brání části diváků ve výhledu na parket (např. reklama, stan, umělé stromy, stojany se závěsy...). Za kulisu je považována věc, která má alespoň jeden rozměr větší nežli 1 m.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: