ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Ladies Step Dancing

03.03.2010 Švestka Štefan 30431
Caledonian Club pořádá v Praze ve dnech 20. a 21. března 2010 unikátní seminář jednoho z méně známých druhů skotských tanců. Tento druh tance se vyučuje pravděpodobně poprvé v České republice, je tak jedinečnou příležitostí nahlédnout do u nás zatím neprobádané oblasti skotských tanců.

Ladies Step Dancing (někdy jen Step Dancing) je méně známý typ skotských tanců se specifickými kroky, které v sobě zahrnují prvky Highland Dance a francouzských tanců (inspirací byl patrně i francouzský balet). Zpravidla se jedná o sólové tance, ale občas se, jako určité zpestření, prolínají i do některých country tanců. Objevily se v polovině 18. století a oblíbené byly až do konce 19. století. Po určité odmlce došlo k jejich oživení a dnes bývají pravidelnou součástí výuky skotských tanců.

Seminář povede zkušená lektorka skotských tanců Ms Susi Mayr. Seminář je určen všem zájemcům o skotské tance, kteří chtějí zkusit něco nového. Něco, co lze s trochou nadsázky nazvat jazykolamem pro nohy. Podmínkou jsou však základní taneční zkušenosti. Je možné se hlásit jednotlivě - páry nejsou podmínkou. Počet účastníků je omezen kapacitou sálu, účastníci budou zapisováni v pořadí úhrad kurzovného.

Výuka bude vedena od jednodušších tradičních tanců jako jsou Merry Meghan, Miss Forbes, Scottish Lilt či Village Maid k novějším Jo s Delight, Earl of Erroll a Flowers of Edinburgh, samozřejmě s ohledem na rychlost postupu účastníků semináře.

Termín: sobota 20. 3. 2010 od 10.00 do 17.00 s přestávkou na oběd
neděle 21. 3. 2010 od 10.00 do 14.00

Cena: 550,- Kč (jen sobota 450,- Kč), úhrada hotově či převodem

Místo: bude upřesněno

Obuv: taneční piškoty

Další dotazy a přihlášky směřujte, prosím, na seminar@caledonianclub.eu
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: