ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 06.12.2023
Svátek má Mikuláš

Odběr novinek emailem:
Email:V pondělní večer zavítala do VČD v Pardubicích taneční show CELTIC ENERGY

20.10.2009 Švestka Štefan 23938
Lord of the Dance, Celtic Tiger, Riverdance a Tap Dogs zabalené v úhledném rodinném balení s pečetí tanečního souboru Merlin Snina - to je taneční show CELTIC ENERGY, která se konala 19. října 2009 ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Show vsadila na divácky osvědčené instrumenty a vypůjčila si z dalších show upravené choreografie a v řadě případů i kostýmy. Nechybí ji ani nasazení tanečníků s výborným výrazem a skvělá muzika, světelné efekty i velmi slušná kostýmová výprava. Stepová čísla ukazují na to, že tanečníci jsou slušně vybavení po stránce stepu. Není divu, že diváci při každém povedenějším tanci doprovázeli protagonisty svým potleskem.

Celkový dojem z tanečníků i z celé show ohodnotilo zaplněné divadlo ovacemi, které náležely výkonům souboru Merlin Snina.

irská taneční show Celtic Energy

Ohromujícím na této show zůstává marketingový úspěch akce, který vyprodává kulturní domy a divadla po vlastech českých. Kéž by se mohli podobným úspěchem mohli honosit obdobné konkurenční taneční show.

Polemikou zůstává, proč by na tuto show měl jít odborník nebo člověk, který ví, co se za irským tancem skrývá - podotýkám, že celý název show je IRSKÁ TANEČNÍ SHOW CELTIC ENERGY. V show chyběly elementární věci jako jsou vlastní nápady, nemluvě o irské taneční technice, kterou zákonitě na irské taneční show předpokládá. Ano, k plusu je třeba dodat, že show pomáhá propagovat irské tance a další projekty irských show by již mohly na této skutečnosti více profitovat. Divadla a kulturní domy se již díky úspěchu MYSTERY OF DANCE a CELTIC ENERGY nebudou tolik obávat neúspěchu - tak fatálním v dnešní době.

irská taneční show Celtic Energy

Proč na show jít:
výborný koktejl muziky, světel a tanečního zápalu v irském duchu
máte rádi choreografie od M.Flatleyho a Tap Dogs

Proč na show nejít:
jste odborník na irský tanec
máte rádi choreografie od M.Flatleyho
očekáváte-li nové choreografie a nápady v tanci

Foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku